Piękne słowa Jarosława Kaczyńskiego na temat Wincentego Witosa: Jego zasługi dla Polski są nie do przecenienia - zdjęcie
19.01.20, 18:50Fot. Rafał Zambrzycki via Flickr (SEJM RP), CC BY 2.0

Piękne słowa Jarosława Kaczyńskiego na temat Wincentego Witosa: Jego zasługi dla Polski są nie do przecenienia

4

Dziś w Wierzchosławicach miały miejsce obchody 146. rocznicy urodzin Wincentego Witosa. W trakcie uroczystości poseł PiS Wiesław Krajewski odczytał list, jaki napisał z tej okazji do uczestników prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Jak zauważył w liście Kaczyński:

Imponująca jest droga życiowa tego syna polskiej wsi, ogromny jest dorobek, a nie do przeceniania zasługi dla Rzeczypospolitej Polskiej”.

Dodał, że w roku, w którym obchodzimy setną rocznicę zwycięskiej bitwy z bolszewicką Rosją, dzięki której przed komunizmem uratowana została tak nasza ojczyzna, jak i Europa:

[…] siłą rzeczy zwracamy się przede wszystkim ku wydarzeniom sprzed wieku. Zaś modląc się w intencji ojczyzny i polskich rolników wypowiadamy szczególnie mocno słowa modlitwy za dusze tych wszystkich mieszkańców polskiej wsi, którzy wnieśli ówcześnie swój wkład, zarówno w odzyskanie jak i w obronę naszej niepodległości”.

Jarosław Kaczyński zaznaczył, że będąc wolnymi Polakami i dziękując obrońcom ojczyzny z 1920 roku, „[…] chylimy też czoła przed wszystkimi działaczami ruchu ludowego i ruchu chłopskiego, których służba Polsce i wolności, których opór przeciwko zniewoleniu, jakże mocno przyczynił się do naszej dzisiejszej niezawisłości”.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (4):

anonim2020.01.19 20:57
No to jeszcze musicie dla Prezesa wymyślić jakiś przychylny tekst na temat Brauna, Bosaka ew. Mikkego i już możecie ze spokojem czekać na wyniki wyborów prezydenckich.
Topek2020.01.19 19:05
A faktury już zapłacił? Czy prokuratura już wszczęła postępowanie w sprawie domniemanego namawiania do łapówki, bo jak nie to na jego miejscu wstydził bym się ludziom na oczy pokazywać
Piotr Nowak2020.01.19 19:04
Z okazji 100-dniówki pani prezes SN M. Gersdorf przypadającej w dniu 20.01.2020, będzie emitowany program p.t. „Kasta” w TVP-Info, jako wyraz „wdzięczności i podziękowania” za jej wieloletnią służbę PRL-owi. Emisja od 20.01.2020, 4 dni w tygodniu od poniedziałku do czwartku o godz. 21:30 i w piątek o gpdz. 21:00 . Zacznijmy odliczanie: IV- 30, III-31, II-29, I-10, a więc od 20 01.2020 odiczamy 100 dni do końca kadencji tej starej ropuchy ! Będą nam się dłużyły te dni, ale warto będzie czekać, aby temu najgorszemu złu w Polsce dać kopa !!! Polacy jeszcze tylko 100 dni !
Reytan2020.01.19 19:03
To był prawdtiwy Polak ! Polak patriota !! A dzisiaj ?! Polacy to ci normalni ludzie, normalnie myślący, głównie zwolennicy PIS-u, natomiast totalna opozycja to głównie potomkowie ruskich, których Stalin przysłał do Polski jako swoich zaufanych po wojnie, lokując ich w wojsku, policji, UB, sądach, szkoąach i wyższych uczelniach oraz urzędach. Oni zagrażają nastemu narodowi utratą suwerenności, a nawet niepodległości !!!