Piechniczek: Przez następne 20 lat selekcjonerem tylko Polak! Nawałka logicznym wyborem - zdjęcie
13.01.22, 12:08Fot. screenshot - POLSATSPOERT.pl

Piechniczek: Przez następne 20 lat selekcjonerem tylko Polak! Nawałka logicznym wyborem

12

„Powinien to być polski trener. Przykłady obcokrajowców na tym stanowisku nie są budujące” – powiedział o mającym nastąpić już za kilka dni wyborze nowego selekcjonera polskiej reprezentacji, legendarny szkoleniowiec, który przed czterdziestu laty poprowadził Biało-Czerwonych do brązowego medalu na hiszpańskim mundialu, Antoni Piechniczek.

„Ta forma rozstania; ot, klasyczny wychowanek ideologii Zachodu: „po pierwsze pieniądz” – skomentował Piechniczek na łamach „Super Expressu” sposób pożegnania się z polską kadrą przez portugalskiego trnera Paulo Sousę, który nad pracę z Biało-Czerwonymi przedłożył pracę z brazylijskim klubem Flamengo.

„Właśnie z tego powodu już dziś władze naszego futbolu powinny puścić w świat jasny przekaz: nie mamy nic przeciwko pracy obcokrajowców w klubach, ale w ciągu najbliższych 20 lat selekcjonerem biało-czerwonych może być tylko Polak! Myślę, że każdy kibic, który czuje się patriotą – a pewnie czuje się nim każdy z nich! - przyjąłby taką deklarację z uczuciem ulgi. Po drugie – naprawdę nie ma dziś czasu na szukanie kogoś, kto musiałby poznawać zespół i zawodników” – przekonuje Antoni Piechniczek.

Zdaniem jednego z najlepszych selekcjonerów polskiej kadry w całej jej historii naturalnym kandydatem do objęcia funkcji trenera Biało-Czerwonych jest Adam Nawałka, który prowadził już Polaków na Euro 2016 oraz na mundialu z 2018 roku. „Dziwiłbym się, gdyby we władzach związku zapadła inna decyzja. Zresztą w ten sposób można upiec na jednym ogniu dwie pieczenie: postawić u steru najlepszego kandydata, a jednocześnie dołożyć mu niekopiących dołków pod swym pryncypałem lojalnych asystentów z dobrym piłkarskim CV, którzy za jakiś czas mogliby kontynuować jego pracę. Niektórzy powiedzą, że to wzór niemiecki; ja nazwę go po prostu logicznym wyborem” – diagnozuje Piechniczek.

Zdaniem Piechniczka Adam Nawałka „przez całą swoją kadencję na stanowisku emanował realizmem i pewnością siebie i swych czynów. A to będzie szalenie ważne w marcu, bo ciężar gatunkowy meczu na Łużnikach jest ogromny, a wyzwanie arcytrudne. Ze względu na podtekst polityczny tej rywalizacji można spodziewać się różnych pozasportowych „zasadzek”, wojny psychologicznej w wielu wymiarach” – skonkludował Antoni Piechniczek.

 

ren/sport.se.pl

Komentarze (12):

Templar2022.01.13 16:18
Myślenie tego pana oddaje całą mizerię PZPN. Następne 20 lat czekania na awans w czymkolwiek i blamaży.
Hanys GórnoŚląski2022.01.13 13:27
Na "dzień dobry" odebrać wszelkie dotacje z kieszeni podatników dla mafii z PZPN. Niech się utrzymują sami ze swoich składek.
W PZPN2022.01.13 16:50
SB-ek siedzi na SB-eku, powiedział człowiek, ktory zatrzymał Anglię.
Anonim2022.01.13 12:19
Proponuję również zapisać że od jutra przez 20 lat rząd będzie jeździł tylko polskimi samochodami, a każdy wyborca patriota będzie z tego zadowolony. Czy nie lepiej na stanowisko trenera zatrudnić trenera a nie znajomego.
TYLKO PO prawdziwa POLSKA, nie SOWIECKO-NIEMIECKA.2022.01.13 13:48
SASZA ( Саша и его команда ), „Аноним", , a może od razu ZAKUPIĆ samochody wraz z ZAŁOGA, może MERCEDESY, albo WOŁGI z WADITIELAMI, na 20 lat???
TYLKO PO prawdziwa POLSKA, nie SOWIECKO-NIEMIECKA.2022.01.13 15:26
SASZA ( Саша и его команда ), „Аноним", A tak po drugie SASZKA, to masz race w sprawie tego ZNAJOMEGO, taki ZNAJOMY, takiego TYPKA (który w STANIE WOJENNYM ŁAZIŁ po różnistych TELEWIZJACH w KOSZULCE "CCCP"-owej i się prezentował, gdy PRAWDZIWI POLACY PATRIOCI nosili znaczki SOLIDARNOŚĆ, OPORNIKI, wieszali na STADIONACH OLBRZYMIE BANERY z NAPISEM "SOLIDARNOŚĆ", a tu taki TYPEK ŁAZĘGOWAŁ w KOSZULCE z ogromnym napisem na tej koszulce "CCCP"), nijaki SOUSA właśnie dał DYLA z POLSKI. KAPUCHA PACHNIAŁA w "BRAZYLIEJI". Najczęściej to ZNAJOMY WYDYMA ZNAJOMEGO.
Po 11 ...2022.01.13 12:19
– Ja tam wolę wszystko, co nasze. Nie wiem, co jest, ale nie nasze mi szkodzi. Od małego byłem tak wychowany, że zawsze mi smakowało to, co nasze, polskie. To jest dla nas najlepsze, do tego mamy przystosowany organizm, a wszystko inne nam szkodzi.
Po 11..., żyd wieczny tułacz2022.01.13 12:16
Od urodzenia cierpię na ostry oraz przewlekły syndrom antypolonizmu i antyklerykalizmu. (Wyssałem to z mlekiem matki.) Jest to moja ewidentna mania prześladowcza. Nawet więcej: jestem wprost chory z nienawiści. W szczególności, Osoba Matki Bożej wywołuje u mnie odruchową wściekłość, bo to Ona pokonała tego, którego jestem kundlem, jazgoczącym na tym forum od lat. Podobnie Jan Paweł II, który tyle ludzi na całym świecie uchronił od piekła. Wielcy święci, szczególnie św. Siostra Faustyna i Padre Pio, to dla mnie tylko "pyerdolnięci psychole". Święty męczennik Maksymilian Kolbe to "antysemita" (bo 3 razy napisał niewygodną prawdę o Żydach). Gdy słyszę słowa: "Boże Miłosierdzie", "Eucharystia", "cud Eucharystyczny", "Niepokalane Poczęcie", "Ewangelia", "różaniec", "katolicka Polska", "Radio Maryja" to od razu wpadam w szał; ponadto mam drgawki, wysypkę i permanentną $raczkę. W KAŻDYM księdzu widzę chciwego na kasę pedofila, który, dla własnych, materialnych lub politycznych korzyści, straszy naiwnych prostaków piekłem i wiecznym potępieniem. Każde niepowodzenie w "tym kraju" - prawdziwe, domniemane czy choćby zmyślone - cieszy mnie niezmiernie. Marzy mi się więc rozwalenie "tego kraju" i przerobienie go na nasz wymarzony Polin, w którym byłoby normalnie, tzn. kościoły jako Muzea Ateizmu, knajpy, a najlepiej burdele, a księża w obozach pracy. My bylibyśmy panami, a polaczki-goje pracowaliby na nas. Oczywiście, ten wspaniały plan nie da się zrealizować natychmiast, a to przez ten okropny, populistyczny PIS i polaczków podatnych na propagandę Rydzyka. Ale powolne rozmywanie polskości oraz chrześcijaństwa w unijnej, ateistycznej, neomarksistowskiej oraz niemieckiej euro-papce - kto wie? Z pomocą Tuska i rodzimej Targowicy powinno sie to powoli, ale skutecznie, z szatańską pomocą, przeprowadzić. Oczekuję więc propozycji, bo mi się skończyły pomysły. Bluzgam w kółko to samo, cynicznie ironizuję, rechoczę głupkowato "buhahahahaha", słowem robię tu z siebie durnia, i to jeszcze na oczach gojów oraz katolików!
Anonim2022.01.13 12:56
a ten dalej swoje...
Anonim2022.01.13 12:16
Jarosław Kaczyński na selekcjonera, jemu przecież wszystko się udaje!😁😁😁
Jawny2022.01.13 12:41
To prawda. Ale ja jednak wolałbym Tuska. To jest gość z autorytetem europejskim. Nikt mu nie podskoczy. Albo Roberta Biedronia. Śmiszek jako drugi trener. Praca z jedenastoma facetami? - szczyt marzeń. No i międzynarodowa promocja tolerancji przy okazji.
Anonim2022.01.13 12:51
No nie wiem... Ja bym bardziej konusa obawiał się w trakcie potreningowych pryszniców, bo jakoś nie słynie z przesadnej heteroseksualności. 😁😁😁