,,Piątka dla zwierząt''. Minister Ardanowski ostrzega prezydenta i premiera - zdjęcie
16.09.20, 10:36fot. yt/tvp info

,,Piątka dla zwierząt''. Minister Ardanowski ostrzega prezydenta i premiera

25

Projekt ustawy „Piątka dla zwierząt” autorstwa klub PiS wzbudza niemałe emocje po obu stronach sceny politycznej, jak też jest przedmiotem bardzo wielu dyskusji i publikacji w mediach.

W sprawie projektu ustawy minister rolnictwa Krzysztof Ardanowski zwrócił się do prezydenta i premiera. Przypomina, że to rolnicy w większości głosowali na obecnego prezydenta w ostatnich wyborach.

Minister ostrzega też PiS, że ustawa ta na stałe zniechęci rolników do partii rządzącej, a ponadto uderza wizerunkowo w niego, jak też osłabia wiarygodność i prezydenta i premiera.

Minister wskazuje m.in. na – jego zdaniem - niebezpieczne przepisy dotyczące zakazu prowadzenie prywatnych schronisk dla zwierząt oraz zbyt dużą rolę organizacji społecznych przy procesie odbierania zwierząt. W niektórych mediach pojawiają się nawet porównania do powrotu do systemu komunistycznego.

 

mp/onet.pl/polsat news/fronda.pl

Komentarze (25):

Jan Radziszewski2020.09.17 2:16
, My, Trójca Święta, podjęliśmy zgodnie decyzję, że nadszedł już stosowny czas, aby udzielić całej ludzkości wielkiego Światła Bożej Sprawiedliwości, jako wielkiej, szczególnej Łaski Bożej. + To światło oświetli dusze całej ludzkości, żyjącej na całej planecie ziemi. ++ Zdecydowaliśmy również, że to zdarzenie nastąpi niedługo, nawet licząc po ziemsku. +++ Siła Światła Bożej Sprawiedliwości będzie na tyle wielka i ogromna, aby zniwelować na ten czas wszelkie skutki działania upadłych Aniołów i ukazać ludzkości faktyczny stan ich serc, ich dusz, ukazać im ich grzech, każdemu człowiekowi na całej ziemi, gdziekolwiek by się nie znajdował. ++ Każdy człowiek pozna także, jaki jest bezwzględny wyrok w tym czasie osądzenia, gdyby właśnie w tym czasie przyszło zakończyć mu swoje życie. Każda osoba otrzyma dostatecznie dużo czasu na zastanowienie się co dalej i jaką decyzję podejmie. Demon na ten czas będzie całkowicie zablokowany, dlatego każdy człowiek będzie mógł podjąć swoją niezależną od nikogo, a zwłaszcza od działania szatana decyzję i będzie miał szansę ją zrealizować. + Zapewniam was, dla każdego człowieka, dla każdej duszy zdarzenie to wywoła silny wstrząs duchowy, którego nigdy nie zdoła zapomnieć. +++ Po kilku tygodniach, na krótko uwolniony będzie demon. + Zacznie on z wściekłością działać, widząc jak wiele dusz mu się wymknęło przez działanie specjalnej Łaski Bożej. + Ponownie będzie działać na ludzi, siłą swoich „darów”, które ponownie zaciemnią ludzkie umysły i dusze na tyle, że część ludzkości ponownie odwróci się od Boga, oszukana działaniem złego, ale jednak część pozostanie wierna Bogu. +++ W tym czasie świat ludzi podzieli się na dwa obozy, ludzi Boga i ludzi upadłego Anioła. + W tym czasie nawróci się bardzo wiele żydów, muzułmanów, a także buddystów. + W tym czasie Małego Sądu Bożego, wielu ludzi zakończy swoje życie, gdyż nie wytrzyma obciążenia sumienia, które pokaże całą prawdę o nim samym. +++ Część ludzi, która jest oddana diabłu będzie jemu wierna, a część się nawróci, jednak wielu ogarniętych działaniem demona, zgładzi działanie Aniołów Bożej Sprawiedliwości. Ludzi zatwardziałym w złu, w tym wielu Chazarów 7tzn żydów z B'nai B'rith mój dopisek/, zostanie wtrącona do piekła. + Część z tych, która umarła z wrażenia, nawróci się nim umrze, tych Święty Michał Archanioł zaprowadzi do miejsca czasowej pokuty, do czyśćca. +
Krakus2020.09.16 22:48
Chciałbym przytulić tyle kasy, ile Ardanowski z PiS dostał od futerkowców za ten występ :P
Jan Radziszewski2020.09.17 2:10
za niedługo już przewrotny żydzie z Krakowa Ukraincy poderżną ci gardło i co wtedy jak budiet piać?!!!
yuo2020.09.16 21:45
a czym się różni obdzieranie ze skóry norek i kurczaka lub świni?!..to jakaś fanaberia...nie zgadzam się z cudzymi fanaberiami, które mogą przynieść ludziom krzywdę
KATOLICYZM to NIE PIS I RYDZYK2020.09.16 19:53
Brawo dla ks. Tadeusza Isakowicza za walkę z homoseksualistami-pedofilami w KK ! Treść listu do ks. kard. Stanisława Dziwisza, wręczonego mu osobiście wraz z załącznikami w 2012 roku http://isakowicz.pl/tresc-listu-do-ks-kard-stanislawa-dziwisza-wreczonego-mu-osobiscie-wraz-z-zalacznikami-w-2012-roku/ Potwierdzają się słowa byłej ex komunistki Belli Dodd która była świadkiem jak 1100 komunistów wstępowało w szeregi kapłańskie aby je niszczyć od środka . m.in przez homoseksualizm . Książka nazywa się "Szkoła ciemności " . Nowa Lewica jest wściekła że się walczy w Kościele z pedofilią a wraz z nią wilki w owczych skórach [url=https://ibb.co/6wrZ48g][img]https://i.ibb.co/wgBLK7M/Co-zrobili-z-Panem-Jezusem.jpg[/img][/url]
Ziutek2020.09.16 19:10
Szkoda, że dzieci nie mają futerek, wtedy byłyby objęte ochrona przed aborcją.
Zitek2020.09.16 19:09
Podczas wylęgu drobiu (kur) sekseserki rozdzielają kokoszki od kogutków, po czym morduje się wszystkie kogutki. Czy to nie jest gorsze od hodowli zwierząt futerkowych.
Anonim2020.09.16 17:05
Jedyny argument przeciwników hodowli na futerka jest taki że tu chodzi tylko o wygodę a nie zaspokajanie realnych potrzeb. W takim razie po jakiego klocka istnieje branża turystyczna która zatruwa całą planęte i przyczyniła się najwybitniej do epidemii covid
Glaudiusman2020.09.16 15:41
Oczywiście minister ma 100 % racji, jak można taki bubel wprowadzać pod obrady. Zawsze głosowałem na PIS, ale tego nie popieram.
Manipulacja Onet!-prostuje min.Ardanowski!2020.09.16 13:14
Ubolewam, że mój głos w wewnętrznej dyskusji, rozesłany do niewielkiej grupy osób, został przez kogoś przekazany do portalu Onet.pl. Moim zdaniem jest to element zorganizowanych działań, mających destabilizować scenę polityczną i szkodzić Polsce. Moje uwagi, bez mojej wiedzy i intencji, zostały przekazane do jednego z najbardziej antypolskich, zagranicznych mediów w naszym kraju, zaangażowanego bezpośrednio i wprost w spór polityczny po stronie „totalnej opozycji”, szkodzącego Polsce i działającego na rzecz obcych interesów. Portal Onet.pl posługuje się manipulacją, kłamstwem i prowokacją, czego najlepszym przykładem jest wyemitowany niedawno, ponoć demaskatorski, reportaż o jednej z ferm zwierząt futerkowych. Film ten, o którego ocenę, minuta po minucie, poprosiłem naukowców, jest zbiorem manipulacji, „ustawek”, fałszywych tez i komentarzy, mających udowodnić wrażliwym i nieuzbrojonym w specjalistyczną wiedzę widzom, że hodowla zwierząt jest działaniem złym i niemoralnym."
Anonim2020.09.16 12:40
Minister Ardanowski ma rację .PIS sam sobie wyciąga stołki na których siedzi,pożegnaj się PIS-ie z poparciem ,zjeżdżasz PO równi POchyłej ,w stronę lewactwa cię ciągnie,ale pamiętaj !!! lewactwo cię nie przytuli....... jeno wykopie .
Alojzy Cedzidło2020.09.16 13:23
A mnie ciągle gnębi brak wiedzy . Co to jest to ROLNICTWO . Czy hodowla to też rolnictwo . Komu ten PiS robi koło gwizdka ? Rolnikowi, hodowcy , producentowi materiału na ekskluzywne futra .Wydaje mi się ,że my skomasowaliśmy tą " miłość " do naszych braci mniejszych . Czy słuszni ? Nie wiem.Widzi mi się ,że natura narzuciła swoje prawa , tworząc ten łańcuch żywieniowy . Musimy nie dać wpuścić się w maliny tym , ktorzy obory na oczy nie widzieli a uczą właściciela krowy jczy może lub nie mleko od niej uzyskać.A jak się znajdą obrońcy trawy ? To co ?Tylko powietrze nam zostanie . My tu rozpaczamy a ustawa jeszcze w pieluchach.
Anonim2020.09.16 11:59
lewactwo juz ustalilo , bedziemy wkrotce jesc sam plastik i ubierac w sam plastik, noo z grzybami na deser bo tylko one jak plastik nie mają duszy
Kompromitacja rolników.2020.09.16 11:17
Ci rolnicy w ogóle nie mają instynktu pro państwowego! Ta ustawa jest bezpośrednim wyrazem woli Przywódcy Państwa, czyli oczywiście Jarosława Kaczyńskiego. Muszą się podporządkować woli Przywódcy. Nie mają nic tutaj do gadania!!
Japa2020.09.16 11:30
Tak jest . Wielka kompromitacja , Pod jednym jednak warunkiem . Ustalmy co to kryje się pod słowem ROLNIK . No bo skór się przecież kombajnem w polu nie zbiera No i jedna jeszcze rada . Ustawa jest w trakcie przygotowywania do wprowadzenia .Pan Minister ma pełne prawo do walki w trakcie dyskusji w Sejmie.
Kompromitacja rolników.2020.09.16 11:35
Faktycznie masz rację. Wątpliwe jest czy męczycieli zwierząt można nazwać rolnikami. Pan minister ma obowiązek wcielać w życie dyrektywy najwyższego kierownictwa. Za to bierze pieniądze! Tutaj Kaczyński nie zostawł jakiegokolwiek pola do dyskusji, sprzeciwu czy czegoś. To nie ten rodzaj zagadnienia. Jest kategoryczny rozkaz i trzeba go wykonać. Na tym polega istota władzy i hierarchii!
Japa2020.09.16 13:37
Dzięki za uznanie mojego rozumowania . Tylko coś mi od Pana /i powiało chłodem do PiS-u. " Jest kategoryczny rozkaz i trzeba go wykonać . To prawda . Zależy tylko kto rozkazuje . Z jakimi intencjami . Bo rezultat dobrego lub złego rozkazywania różnie się kończy.
Dziadyga2020.09.16 13:42
Czym różni się Polska od Białorusi?
Grizzly2020.09.16 11:00
Jeśli zakazać hodowli norek i lisów to zakazać również hodowli wszystkich pozostałych zwierząt! Bo czym różni się hodowla futerkowych od hodowli np. kur niosek czy brojlerów?Tą głupotę wymyślili ludzie, którzy nie byli z krową czy świnią na wyciągniecie ręki a całymi godzinami głaszczą yorka albo w kalesonach przyglądają się gupikom w akwarium! Nie dotkną natomiast tuszy drobiowej nie mówiąc nawet o żywej świni czy zabiciu koguta! Tacy nie powinni decydować o kierunkach hodowli i uboju! Sorry, nie pojmuję tego! Po co? Chyba władza wam obrzydła!
Klejnot Nilu2020.09.16 11:11
"Bo czym różni się hodowla futerkowych od hodowli np. kur niosek czy brojlerów?" - Ano tym, że kury nioski, brojlery, trzoda czy bydło są hodowane aby zaspokoić podstawową potrzebę człowieka - pożywienie.
Japa2020.09.16 13:46
Tego się inaczej nie da zrozumieć. To prawo natury . Niestety nie wszyscy tak uważają . Twierdzą , że natura to bzdura . Dla ratowania kornika drukarza poświęcają las .
Figo Fago2020.09.16 11:39
Też nic nie kapuję . Zwłaszcza te znaki równania pomiędzy rolnikiem a rzeżnikiem .
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.16 10:49
Zdrada, zdrada PiS! Zdradziliście nas! Nie chcieliście przyjść do rolników, więc rolnicy przyjechali do was! Niszczycie nam rodziny, panie Kaczyński, proszę do nas wyjść! - krzyczą protestujący rolnicy pod siedzibą PiS na Nowogrodzkiej!
Klejnot Nilu2020.09.16 10:41
Rekonstrukcja rządu na jesieni, to Ardanowskiemu już nie zależy i może się wyłamać z jedynej słusznej linii partyjnej (choć moim zdaniem w tym przypadku kompletnie nie ma racji).
Zagadka2020.09.16 13:45
Pewnie go wymieni w najbliższym czasie.