Petru: Nowa partia już zarejestrowana. ZNAMY NAZWĘ! - zdjęcie
17.11.18, 12:35Zdj. screen Twitter

Petru: Nowa partia już zarejestrowana. ZNAMY NAZWĘ!

W rozmowie z Krzysztofem Ziemcem na antenie radia RMF FM były lider Nowoczesnej, Ryszard Petru próbował przekonywać, że nie jest jeszcze politycznie skończony. 

Polityk zapowiedział dziś nową partię. 

"Dzisiaj ogłoszę termin, kiedy zrobimy konwencję wyborczą, dzisiaj będzie konferencja, kiedy przedstawimy nazwę tego ugrupowania i logotyp. Partia jest już zarejestrowana"- poinformował. Jak zapewniał Ryszard Petru, mowa o ugrupowaniu, które "chce tworzyć nową jakość na scenie politycznej". 

"Nie będzie mojego imienia i nazwiska w nazwie"- zapowiedział gość RMF FM. Jak dodał, jego nowa partia będzie stawiać na dwa filary, czyli gospodarkę i społeczeństwo. 

"Uważam, że dzisiaj nikt w polskim parlamencie nie walczy o dobre rozwiązania, które umożliwiłyby polskim przedsiębiorcom, ludziom aktywnym lepsze funkcjonowanie(...)To jest ugrupowanie, które chce tworzyć nową jakość na scenie politycznej, ale mam świadomość też, że idą wybory do Parlamentu Europejskiego i jako nowa partia będziemy otwarci na możliwość współpracy. Nie będziemy krytykować innych partii opozycyjnych i zdziwiłbym się, gdyby inne partie opozycyjne krytykowały nas"-stwierdził Ryszard Petru. Jak dodał, nie wystarczy być "antyPiS-em", choć oczywiście partię rządzącą trzeba "krytykować merytorycznie i punktować". 

"Polacy chcą mieć wizję przyszłości, chcą mieć perspektywę jak Polska będzie wyglądała za 5, 10 lat. Jak te rzeczy, które robi PiS w ten, czy w inny sposób, można zrobić lepiej, inaczej. Na tym polega konstruktywna opozycja"- zaznaczył założyciel Nowoczesnej, obecnie szef koła Liberalno-Społeczni.

Przed chwilą Ryszard Petru ogłosił na konferencji prasowej z posłanką Joanną Scheuring-Wielgus, że nowe ugrupowanie będzie nosić nazwę "TERAZ!".

"To słowo dynamiczne, które prowadzi do działania i my nie boimy się działania"- zadeklarowała parlamentarzystka, która wraz z Petru i Joanną Schmidt opuściła Nowoczesną.

 

 

Petru zapowiedział natomiast, że "TERAZ!" dostrzega wprawdzie możliwość współpracy z Koalicją Obywatelską, jednak nie chce w nią "wchodzić", ponieważ "kto w nią wchodzi, ten znika".

yenn/RMF FM, Facebook, Fronda.pl