Peter Kreeft logicznie o mordowaniu nienarodzonych - zdjęcie
22.10.20, 10:57Fot. via: Pxere

Peter Kreeft logicznie o mordowaniu nienarodzonych

8

"W dyskusjach o aborcji, czyli zabijaniu nienarodzonych brakuje często po prostu logiki. Dominują emocje, a nawet wręcz mijanie się ze zdrowym rozsądkiem i naukową prawdą. Czy można o tym problemie mówić inaczej? Peter Kreeft pokazuje, że tak i przedstawia argumentację opartą o logiczne zasady rozumowania. Jak pisze: Nawet Sąd Najwyższy nie może odwołać zasady niesprzeczności (chociaż dla niektórych sędziów może to być nowina)”. Jan J. Franczak

Komentarze (8):

A - K2020.10.22 18:08
Zakładam, że Franczak nie jest siarczystym durniem, tylko cwaniaczkiem, słusznie przekonanym - że do takowych mówi.
Anonim2020.10.22 12:35
Pan Franczak wygląda na niegłupiego typa. Szkoda tylko, że tyle wody polał zanim doszedł do meritum, któremu poświęcił jedno zdanie i nie rozwinął tematu. Pozostałe „rozważania” są tak oczywiste, że chyba tylko ludzie bez matury słyszą w tych banałach coś nowego, więc zajmę się tym co najważniejsze: „Jeśli płód jest osobą ludzką i o tym wiesz, aborcja jest morderstwem.” To jest teza. Teza, która mówi że aborcja jest morderstwem. Z tą tezą nie zgadza się większość społeczeństwa na świecie ponieważ wbrew temu co pan Franczak mówi, narodziny dziecka, to nie jest magiczny moment kiedy staje się ono człowiekiem. Narodziny są efektem całego procesu, który przez 9 miesięcy toczy się w ciele kobiety. Kobiety, która także jest niezaprzeczalnie osobą ludzką i której także należy się opieka, ochrona i która ma prawo do życia. Problem polega na tym, że pan Franczak pomija cały proces ciąży (można nawet sądzić, że uważa że w magiczny sposób przez wetknięcie penisa w pochwę staje się człowiek). Medycyna wie, kiedy komórki macierzyste zaczynają przeistaczać się w człowieka i niestety to także jest proces. Bez komórek macierzystych nie będzie człowieka nawet z probówki. Dlatego działacze pro-choice mówią o zlepkach komórek – ponieważ tym jest zygota – wasz już poczęty przyszły człowiek, którego aktualnie można zobaczyć tylko pod mikroskopem. I niestety w żadnym wypadku zygota ani zarodek nie są człowiekiem, a tym bardziej osobą.
TwojaStara2020.10.22 11:26
A weź, jakiś stulejarz co w życiu kija nie umoczył będzie pouczał o aborcji. To jest śmieszne. W jego rozumowaniu każde poronienie powinno być traktowane jak nieumyślne spowodowanie śmierci. Oszołom!
Dam2020.10.22 11:45
Na to są paragrafy, każdą kobietę która poroniła do pierdla. A to, że statystycznie tylko 1/4 zarodków się zagnieżdża sprawia, że na każde narodzone dziecko 3 zostały "zabite".
Anonim2020.10.22 11:20
Logicznie, to skoro uważamy, że kasztan nie jest kasztanowcem (w związku z czym zniszczenie go nie jest tym samym, co wycinka drzewa), musimy też uważać, że zarodek nie jest jeszcze człowiekiem.
jezus był za aborcją2020.10.22 11:24
sok z winogrona nie jest winem
Anonim2020.10.22 15:38
Nie bluźnij Jezusowi.
Ja, Szatan2020.10.22 11:18
ANEKS nr 2 do INSTRUKCJI DLA MOICH WIERNYCH PACHOŁKÓW – pogrobowców faryzeuszy, wrogów Kościoła i Polski, czcicieli trupa Lenina, wyznawców poglądów masonów i brukselskich neomarksistów, marionetek Sorosa, które w amoku szaleją na Frondzie: „katolicka kretynizacja polski”, „Po 11…”, „ladychapel”, „Natalja Siwiec”, „Polak Ateista Dumny Gej”, „Maria Błaszczyk”, „Klejnot Nilu” i wielu innych z tej samej szajki, choć pod innymi nickami ***** No dobra, widzę, że nie pojęliście moich ostatnich instrukcji. Myślicie, że się wykpicie jakimiś prymitywnymi złośliwościami w tych waszych komentarzach? Może was to cieszy, ale mnie nie. Pora więc wyłożyć karty na stół. Przypominam: Moim celem jest złapanie jak największej ilości dusz do piekła na całą wieczność. I nie zauważyłem żadnych efektów w tym kierunku od tej waszej durnej pisaniny. Katolicki motłoch śmieje się z tego i tylko umacnia w przekonaniu, że jesteście bandą przygłupów! Oni, że zacytuję mojego ulubieńca, Jurka Urbana, mają to wszystko w ᵭůᵱįě! ***** Powtarzam: Jesteście jak polska opozycja: totalnie skompromitowani i nieskuteczni! Nie zyskaliście mi ani jednej duszy! Ale dla was, durnie, piekło zawsze stoi otworem. Do zobaczenia zatem! ***** (–) Szatan, strącony z Nieba ex-cherubin, „Non serviam!”