Pedofil chciał zgwałcić nastolatkę - zdjęcie
30.06.16, 08:25Fot. telewizjarepublika.pl

Pedofil chciał zgwałcić nastolatkę

W Żyrardowie pedofil napadł i próbował zgwałcić dwunastoletnią dziewczynkę. Na szczęście niedoszłą ofiarę uratowali przechodnie.

W ubiegły piątek na ul. Kościuszki w Żyrardowie rozległ się przeraźliwy krzyk nastolatki. To krzyczała dziewczyna, która została zaatakowana przez młodego mężczyznę. Krzyk dziewczynki usłyszeli przechodnie, którzy natychmiast zawiadomili policję. Dzięki błyskawicznej reakcji ludzi na szczęście historia nie zakończyła się tragedią.

Napastnik został zatrzymany przez funkcjonariuszy, natomiast dwunastolatka wraz ze swoją o rok młodszą siostrą zostały zbadane przez ratowników z pogotowia ratunkowego, a następnie odwiezione do domu. 

Teraz sprawa trafi do prokuratury. Pedofilowi postawiono zarzut z art. 200 Kodeksu karnego dotyczący usiłowania gwałtu na osobie małoletniej. Jak powiedziała rzecznik prasowa Komendy Wojewódzkiej w Radomiu początkowo wnioskowano o areszt dla napastnika, lecz ostatecznie obejmie go jedynie dozór policyjny. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. 

emde/zachodniemazowsze.info