Pawłowicz mocno o Tusku: Cwaniacki numer fałszywego patrioty - zdjęcie
12.11.17, 10:20Zdj. Piotr Drabik, lic. CC BY SA 2.0, via Flickr

Pawłowicz mocno o Tusku: Cwaniacki numer fałszywego patrioty

Posłanka PiS, prof. Krystyna Pawłowicz w ostry sposób skomentowała na Facebooku wizytę szefa Rady Europejskiej, Donalda Tuska w Polsce z okazji obchodów rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Były premier- na zaproszenie prezydenta Andrzeja Dudy (w tym roku Tusk po raz pierwszy z takiego zaproszenia skorzystał) wziął udział w uroczystościach z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Przewodniczący RE złożył w imieniu instytucji europejskich kwiaty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Został wygwizdany i wybuczany przez część uczestników uroczystości.

Jak skomentowała to poseł Pawłowicz? Publikujemy całość wpisu:

"Jednak,słusznie w końcu nie dali D.Tuskowi złożyć wieńca we własnym imieniu.Podszedł więc do Grobu Nieznanego Żołnierza w imieniu "instytucji europejskich",choć chyba NIGDY wcześniej ta cała Unia NIE składała żadnych kwietnych hołdów Polsce w to Święto. ONZ też nie.
Cwaniacki numer fałszywego patrioty przy Grobie Grobów Polski Tuskowi nie wyszedł.Głośno go wygwizdano i wybuczano.
"Nie z nami te numery,Brunner".
A teraz popatrz jeszcze na odjezdnym niemiecko-maltański panie Tusk na rzesze młodych Polaków idących właśnie w Marszu Niepodległości.Nie udało się wam przez lata swego gubernatorstwa zabić polskiej niepodległości i patriotyzmu.
Nie uda się też teraz ,szkoda pana czasu na inspekcje w wolnej wreszcie Polsce."

ajk/Facebook