Paweł Lisicki dla Frondy: Głównymi agresorami są organizatorzy Marszu Równości - zdjęcie
24.07.19, 16:15fot: Twitter

Paweł Lisicki dla Frondy: Głównymi agresorami są organizatorzy Marszu Równości

93

Tomasz Wandas, Fronda.pl: Jakie wnioski powinniśmy wyciągnąć po tym, co wydarzyło się podczas Marszu Równości w Białymstoku? Kto rzeczywiście jest tu ofiarą, a kto pokrzywdzonym? Środowisko LGBT czy mieszkańcy miasta?

Paweł Lisicki, redaktor naczelny tygodnika „Do Rzeczy”: Ta sprawa wcale nie jest taka jednoznaczna, choć jeśli spojrzelibyśmy na to w kontekście kulturowym, to w oczywisty sposób stroną agresywną są organizatorzy „Marszu Równości”. 

Dlaczego?

Mamy w tym wypadku do czynienia z klasycznym przykładem „przemocy symbolicznej”, kiedy to używa się pewnych symboli, znaków, po to, żeby uderzyć w drugą stronę. Jeżeli mamy w tym konkretnym przypadku do czynienia z miastem, którego większość nie chciała tego marszu, sprzeciwiała mu się, bardzo często pojawiały się opnie, że nie powinien się on odbyć, a organizatorzy celowo upierali się przy swoim, to z pewnością wiedzieli, że być może sprowokują tym mieszkańców do awantury. Reasumując: głównymi agresorami są organizatorzy marszu (nie tylko tego, który miał miejsce w Białymstoku, ale i tych, które mają miejsce w innych polskich miastach), którzy próbują doprowadzić do zmiany świadomości społecznej Polaków. 

W przypadku tego konkretnego marszu pojawiły się jeszcze dwie grupy….

Ściśle mówiąc grupa i grupka. Grupą byli ci, którzy protestowali w milczeniu, odmawiali różaniec etc. - taka postawa jest jak najbardziej godna uznania i szacunku. Ponadto, pojawiła się też niewielka grupka pseudokibiców, którzy doprowadzili do rozrób - takie przejawy fizycznej agresji należy potępić. Natomiast wcale nie oznacza to, że mamy się godzić czy akceptować tego typu formy ekspresji, jakimi są Marsze Równości. 

Wydaje się, że trzeba tu nawiązywać do tych form oporu społecznego, które wypracowali wcześniej Mahatma Gandhi i Martin Luter King, czyli biernego oporu społecznego. 

To znaczy?

Kiedy mamy do czynienia z naruszeniem zasad życia społecznego, zasad kulturowych, istnieją (i trzeba je zastosować) formy oporu bez użycia przemocy, przy pomocy których można wyrazić swój sprzeciw - to właśnie robili ludzie, którzy odmawiali różaniec, bądź stali w milczeniu na drodze tego pseudo-marszu równości.  

Działacze LGBT po raz kolejny zgłaszają pomysł, by do kodeksu karnego wpisać osobne paragrafy za nienawiść względem LGBT. Co sądzi Pan o tym postulacie? Jakie miałoby to konsekwencje gdyby spełniono to żądanie środowisk gejowskich? 

Jest to głupi postulat, a gdyby go spełniono, to mielibyśmy w Polsce do czynienia z formą zamordyzmu i końcem wolności słowa. Moim zdaniem, powinna powstać ustawa sprzeciwiająca się propagandzie ruchu LGBT. Ta ustawa pozwoliłaby również zgodnie z prawem, blokować marsze, z jakim mieliśmy do czynienia w Białymstoku, ale i w innych miastach. Taka ustawa, byłaby formą samoobrony większości Polaków, przed coraz bardziej zuchwałymi i radykalnymi postulatami ruchów LGBT. 

Zdaje się, że tolerancja względem osób homoseksualnych w Polsce rośnie, czy tym samym środowiskom LGBT coraz łatwiej będzie żądać spełniania i innych życzeń, które mają? Jeśli tak jest, to jakie miałoby to konsekwencje? 

Oddzieliłbym osoby homoseksualne od od propagandy i ideologii LGBT, są to dwie różne sprawy. Polacy do tej pory wykazywali się (i powinni nadal się wykazywać) tolerancją do osób takich jak geje czy lesbijki (niech funkcjonują oni sobie w sferze prywatnej tak jak im się podoba) jednak czym innym jest tolerancja osoby, a czym innym tolerancja ideologii - na tą drugą nie ma naszej zgody. Nie ma mowy o tym, żeby iść na jakiekolwiek ustępstwo, w tym przypadku jest tak, że jak dasz palec, to wezmą ci rękę. Ideologia LGBT każde ustępstwo traktuje jako element wymuszenia i szansę do zgłaszania coraz radykalniejszych postulatów, na końcu których jest adopcja dzieci przez pary homoseksualne i narzucenie całemu społeczeństwo nie tolerancji, lecz akceptacji dla homoseksualizmu. Na to nie może być zgody, za wszelką cenę trzeba się temu przeciwstawić. 

Czy sprawa żądań środowisk LGBT, stanie się nowym wyzwaniem dla polskiego Kościoła? Dopytuje, gdyż znowu w niektórych mediach pojawiły się opinie, że to Kościół po raz kolejny „naraził się” gejom….

Kościół przeciwstawiając się aktom homoseksualnym, uważając je za akty nieuporządkowane, przeciwko naturze i grzeszne, po prostu jest wierny temu czego, naucza Pan Jezus, cały Stary i Nowy Testament. Jeśli nagle by się z tego wycofał, to przestałby być Kościołem, stąd forma „narażanie się” nie jest właściwym określeniem. 

Mieszkańcy mniejszych miast, czy tych położonych na wschodzie Polski, w większości nie chcą patrzeć na parady równości, podczas których bardzo często pokazują się obnażeni, przebrani za kobiety mężczyźni - czy mają prawo do zakazania tego typu marszów? Czy raczej nie ma co liczyć na tego typu zakazy, gdyż w demokracji każdy ma prawo do demonstracji…

Nie każdy ma prawo do demonstrowania czego chce. Wyobraźmy sobie, że ulicami Warszawy przeszedłby marsz nazistów, czy mielibyśmy uznać za normalne, że ulicami miasta w którym zginęło wielu patriotów z rąk nazistów, swobodnie przechodzą ludzie ze swastykami na ramionach? Nie, to nie byłoby normalne. Tak samo nie zgodzilibyśmy się na to, by przemaszerował tutaj marsz ludzi ubranych w czerwone koszule z sierpem i młotem bądź z portretami Stalina - zostałoby to uznane za naruszenie ładu społecznego. Demokracja, to nie system „wolnej amerykanki”, gdzie każdy może pokazywać co mu się żywnie podoba. 

Czym zatem jest demokracja?

W demokracji są pewne wspólne zasadny, które sprawiają, że społeczeństwo funkcjonuje - bez owych zasad stałaby się systemem chaosu, w którym wygrywałby silniejszy. Biorąc pod uwagę polską tradycję, wartości i tożsamość, mieszkańcy takich miast jak Białystok powinni mieć prawo sprzeciwu wobec organizowania publicznych marszów tego typu, z jakim mieliśmy ostatnio do czynienia. Oczywiście, żeby to zrobić, powinno zostać zmienione prawo, które by to umożliwiło. Dlatego myślę, że jest to właściwy postulat, który powinien być zgłaszany przez mieszkańców Polski, tak by polskie prawo chroniło nas przez propagandą homoseksualną, która z taką agresją wlewa się również do mniejszych miast. 

Dlaczego ci ludzie to organizują?

Robią to nie dlatego żeby pokazać, iż są prześladowani - przypomnę, że ci najbardziej radykalni, którzy pojawili się na tym marszu nie byli mieszkańcami Białegostoku, przybyli z Warszawy bądź w ogóle spoza Polski - ale o to, by postawić swój sztandar, tak żeby w sposób symboliczny pokazać, że siła, moc i prawo są po ich stronie. Jest to forma upokarzania mieszkańców takich miast jak Białystok. Nie jest przypadkiem, że w Warszawie, kiedy była organizowana parada równości, po jej stronie opowiedziało się kilkudziesięciu ambasadorów i kilkadziesiąt największych firm. Gdzie tu jest siła a gdzie jest słabość? Siła jest po stronie tych, którzy mają pieniądze, władzę i wpływy, często są to światowe potęgi i globalne koncerny.  

Jak zatem powinniśmy działać by jak Pan to wspomniał nie dać się upokorzyć, tak by media sprzyjające środowiskom LGBT nie odwracały „kota do góry ogonem” i nie oskarżały o atak tych, którzy starają się bronić?

Jeżeli chodzi o tych, którzy uważają, że czynnie powinni przeciwstawić się tego typu marszom, to mogą nawiązać do tradycji reprezentowanej przez Gandhiego czy przez Marcina Lutra Kinga, czyli do pokojowych demonstracji bądź do pokojowego sprzeciwu obywatelskiego. Druga forma takiego działania powinna sprowadzać się do głosowania politycznego na tę partię, która wprowadzi zmiany uniemożliwiające tak jawne bezczeszczenie polskiej tożsamości i nieustające się prowokacje. 

Jeśli udałoby się zakazać marszów równości, przynajmniej w części polskich miast, to jakie mogłyby być tego polityczne konsekwencje?  

Bardzo trudno przewidzieć polityczne konsekwencje. Jeśli spojrzymy na siłę środowisk LGBT, to właściwie wydaje się, że nic nie można zrobić, ponieważ mamy do czynienia z gigantycznym konglomeratem, gdzie po jednej stronie stoją przedstawiciele największych mocarstw świata np. Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec itp. (wystarczy zobaczyć na listę ambasadorów, którzy podpisali się pod poparciem dla „Marszu Równości”) - a z drugiej wiele globalnych koncernów takich jak Google, Ikea itp. Można byłoby powiedzieć, że przeciwko takiej potędze nic nie da się zrobić, jednak Polacy nie raz pokazywali już w przeszłości, że nawet największa potęga nie potrafiła ich złamać. Mam nadzieję, że tak jak nie ulegli potędze bolszewickiej, tak jak nie ulegli potędze Hitlera, tak samo nie ulegną potędze reprezentowanej przez największych tego świata, największych zarówno w sensie politycznym jak i ekonomicznym i że po prostu wybiorą swoją własną tożsamość oraz obronę tych wartości, które Polska zawsze niosła światu. 

Dziękuję za rozmowę.

Komentarze (93):

zbycho2019.07.25 22:49
Na parady to do stolycy a nie do porządnego kresowego miasta.
Foster2019.07.25 22:34
Powiedz to dziennikarzowi Witkowskiemu z Wrocławia - pobity przez osiłka za to, że nie podobały mu się napisy wykluczające LGBT.
jojo2019.07.25 13:58
Brawo Panie Lisicki. Z ust mi Pan wyjął wszystkie wypowiedziane argumenty na temat bezsensownych parad. Mam kilku znajomych o orientacji homo, krytycznie nastawionych do akcji środowisk LGBT gdyż jak twierdzą, przynoszą one więcej szkód niż pożytku tej grupie społecznej.
Maria Blaszczyk2019.07.29 1:21
Jasne. A ja znam parę kobiet o płci żeńskiej, krytycznie nastawionych do feminizmu, gdyż jak twierdzą, przynoszą one więcej szkód niż pożytku tej grupie społecznej. Ale jakoś nie przeszkadza im to w posiadaniu własnego majątku, korzystania z praw wyborczych czy pracy zawodowej. Bywa też, że chadzają w spodniach. Jest to pewien sposób na życie - korzystać z tego, co inni dla nas wywalczyli i opluwać tych, którzy wiele dla naszych praw poświęcili/poświęcają.
Max Fiend2019.07.25 12:29
Toż to jest wyuzdana prowokacyjna agresja wobec bijących kiboli i faszystów tak dać się pobić!! Wysoce niemoralne i karygodne!!! Muszą tego natychmiast zabronić !!! :-D
enre2019.07.25 12:03
geneza dewiacji w wykonaniu lgbt wiąże się z tzw szkołą frankfurcką; jedną z ważnych jej postaci był Wilhelm Reich, jeden z ojców ( jak to w lgbt :-) tej rewolucji obyczajowej, którą widzimy.; można powiedzieć, że był wzorcem dla lgtb; Reich napisał książkę „Rewolucja seksualna”. Reich życie seksualne zaczął w wieku kilku lat. Zmuszał do współżycia służące, pracujące w jego domu. Szantażował własną matkę, gdy odkrył jej romans. Zażądał współżycia, związku kazirodczego. Gdy kobieta nie spełniła żądań, Reich doniósł o wszystkim ojcu. Matka niebawem popełniła samobójstwo, a ojciec wkrótce umarł ze zgryzoty sodomię wykreślono z podręczników psychiatrii w 1973; przez trzy lata obrad APA ( amerykańskie tow. psychiatryczne ) w tej sprawie, psychiatrzy byli nękani, dręczeni i obrażani przez aktywistów gejowskich – spotkania były rozbijane przez sodomitów z Gay Liberation Front i zazwyczaj kończyły się socjalistycznymi pseudowiecami. Nb głosowanie nad sodomią ( tak jakby głosowanie miało uzdrowić człowieka :-), poprzedziła zmasowana propaganda pseudonaukowców, m.in. Kinsey'a, który na podstawie sfałszowanych "badań" ( do czego zresztą przyznał się przed śmiercią ) prowadzonych w środowiskach patologicznych ( m.in. w więzieniach ) wysnuł wniosek o powszechności sodomii w społeczeństwie amerykańskim i uznał to za argument za " normalnością" tego zboczenia to tak w skrócie
edi2019.07.25 8:25
UWAGA HOMOSEKSUALIŚCI - WAŻNE ! - LGBT (GENDER) NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z OCHRONĄ JAKICHKOLWIEK MNIEJSZOŚCI (wszelkie mniejszości SĄ ICH ZAKŁADNIKAMI) - to jest RUCH POLITYCZNY który bazuje na ideologii NEO MARKSISTOWSKIEJ - KOMUNISTYCZNEJ - jest to ciąg dalszy marksizmu-komunizmu-bolszewizmu - Z KTÓRYM POLSKA WALCZY OD 1920 r. IDEOLOGIA NARZUCONA POLSCE SIŁĄ po II Wojnie światowej IDEOLOGIA ODPOWIEDZIALNA ZA LUDOBÓJSTWO ponad 150 milionów zamordowanych lub zagłodzonych osób - TAKA IDEOLOGIA MUSI BYĆ ZWALCZANA TAK SAMO JAK NAZIZM I KOMUNIZM, jako WROGA LUDZKOŚCI, POLSCE, RODZINIE i POLSKIEJ KONSTYTUCJI JEST WROGIEM POLSKI i POLAKÓW !!!!!!!!
Milka2019.07.25 8:04
Dzielnicowy, jesteś z gimnazjum, że dodajesz sobie łapki?
Normalny2019.07.25 0:05
To się faszysta ujawnił.
marianl2019.07.24 21:04
Wszystkie grupy LGBT to banda pełnych zuchwałości i zarozumialstwa zwyrodnialców .Można ich powstrzymać wyłącznie siłą!
JONASIK2019.07.24 23:25
Coś jak katolicy.
Cogito ergo sum2019.07.24 23:38
Bo kiedy Marian ze schodów spadł…
ymil2019.07.24 20:49
Czy ambasador Rosji też się pod tym podpisał?
mieszkaniec Bobr\303\263wki2019.07.24 20:44
łajza pisowska
Romuald2019.07.24 20:30
Jeszcze niedawno takie coś, jak LGBT było patologią, chorobą, wynaturzeniem, czymś nienormalnym. Dzisiaj jest akceptowalne!!!! To jest chore!!!!! Ciężko chore!!!! Nienormalnym jest to, że pożyteczni idioci ogłupieni przez cwaniaków z "totalnej opozycji" uczestniczą i popierają tego rodzaju patologie. Po co to wszystko? Ano po to, by w geście rozpaczy, bezsilności zrobić wszystko by wrócić do władzy, dorwać się do żłoba. A barany, lemingi.......eeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!
Moly2019.07.25 1:41
Jeszcze niedawno kobiety nie mogly glosowac. Rozpaczliwe to sa Pana argumenty
Wikary2019.07.24 20:30
TAK SAMO ORGANIZATORZY SĄ AGRESORAMI, JAK POLSKA 1 WRZEŚNIA 1939 ROKU. Hitlerowska narracja.
K.K.2019.07.26 8:41
Taka hitlerowska narracja jak Ty jesteś wikarym!
Jurek2019.07.24 20:25
dlaczego w prawie żadnym sklepie lub kiosku nie było dzis Gazety polskiej.A jeżeli gdzis była to były powyciągane z niej nalepki z napisem STREFA WOLNA OD LGBT.Panie Sakiewicz wrzucaj te nalepki do każdego wydania pana gazety.
Jacek Placek2019.07.24 19:46
Czyli stroną agresywną byli organizatorzy legalnego, pokojowego marszu. Ciekawe bo myślałem, że w wolnej Polsce istnieje wolność zgromadzeń i wolność wyrażania poglądów, a jak się komuś nie podoba to może po prostu nie przychodzić na taki marsz. Ale patrząc inaczej czy jeżeli grupa ateistów zaatakowała by procesję kościelną to winę ponosiłby kościół bo prowokował swoją religijnością ateistów, którzy przecież są antyreligijni??? Dziwna logika.
JONASIK2019.07.24 23:27
Brawo. Celnie w punkt.
Cogito ergo sum2019.07.24 23:36
Na forum frondy nazywają to #bepkologika.
Zerr02019.07.25 0:31
Marsz nie był pokojowy, ponieważ wznoszono na nim hasła nawołujące do zawłaszczenia przestrzeni publicznej, zdominowania normalnych ludzi oraz do przejęcia - przymusem państwowym i pałą policjanta - wychowania cudzych dzieci. To są hasła czysto nazistowskie. nazizm, nawet głoszony bez darcia mordy - jest ultra-agresywny z definicji.
Anna 2019.07.25 13:05
A Chrystus w Świebodzinie to nie zawłaszcza przestrzeni publicznej? (nota bene to samowolka budowlana) Nienawidzę takiego bełkotu nowomowy - nawet jeżeli pod pojęciem "przejęcie wychowywania cudzych dzieci" masz na myśli adopcję - to nie podoba ci się tak w ogóle czy tylko przez pary jednopłciowe? adopcja to procedura długa, żmudna i skomplikowana obecnie dla par hetero - skąd pomysł, że parom gejowski będzie łatwiej?
Maria Blaszczyk2019.07.29 1:17
Zechciej może zacytować te hasła - bo ja żadnego takiego nie widziałam. W ogóle z hasłami było słabo, bo trudno coś nieść, jak się musisz zasłaniać przed lecącymi na ciebie butelkami z moczem i kamieniami. Ale paru osobom się rzeczywiście udało, tylko że nie widziałam takich, co by pasowały do Twojego opisu... To był transparent tego stwoarzyszenia, co ten marsz organizowało: https://images.app.goo.gl/3vF1ooKRFnhFwMim8 Ludziom z wiosny udało się zrobić zdjęcie, zanim zaczął się horror - proszę: https://images.app.goo.gl/8ERoFyjenVrmGSWA8 Mamy hasła "Sport Zdrowie Homoseksualizm", "Wywal fobie z głowy, rób świat kolorowy", "Miasto bez barier" oraz "Mamy prawa! Prawa fizyki/prawa logiki/prawa człowieka" oraz "różnorodność". Tu mamy jeszcze "Wolność, równość, tolerancja" oraz "Love is love". (rozumiem, że jak słyszysz piosenkę o nader błyskotliwym tekście "Live/Na na na na na/Live is life/Na na na na na/Labadab dab dab/live/Na na na na na/Live/Na na na na n"a to tak samo uważasz to za hasło nawołujące do zawłaszczenia przestrzeni publicznej i innych strasznych rzecz?) https://images.app.goo.gl/z7cEBKXNzY6K1gKH9 Tu mamy: "Legaylni", Rainbow is the new black", https://images.app.goo.gl/Z9LR6sQXeFXjYZWq9 Tu ludzie z Wiary i Tęczy i mają "Marsz równosći w Białymstoku; Równość, wolność, miłość" i cytat z Biblii "Miłość nie wyrządza zła bliźniemu." Zwracam uwagę na Panią Hołuszko. https://images.app.goo.gl/mmJk6WrUrXfQTjBL6 Tu "My, rodzice" z "Ręce precz od naszych dzieci", "Moja córkowa jest bardzo fajowa" i "Kochane dzieci, idziemy po wasze prawa obywatelskie". https://images.app.goo.gl/uhgT7KFfPpe4PYQC7 Ja nie wybieram tych zdjęc, to są pierwsze, które mi się wyświetliły. Serio uważasz, że z powodu takich postulatów/poglądów należy ludzi zabijac, a przynajmniej bić na ulicy i opluwać?
Anna 2019.07.25 12:58
ależ dokładnie tak - obywatele RP protestujący na trasie Marszu Niepodległości. Sąd stwierdził, że nie można ustalić kto ich pobił ale w odrębnym procesie są winni zakłócania tej pokojowej demonstracji.
edi2019.07.24 19:30
LGBT (GENDER) bazuje na ideologii NEO MARKSISTOWSKIEJ - jest to ciąg dalszy marksizmu-komunizmu-bolszewizmu - Z KTÓRYM POLSKA WALCZY OD 1920 r. IDEOLOGIA NARZUCONA POLSCE SIŁĄ po II Wojnie światowej TAKA IDEOLOGIA MUSI BYĆ ZWALCZANA TAK SAMO JAK NAZIZM I KOMUNIZM, jako WROGA LUDZKOŚCI, POLSCE, RODZINIE i POLSKIEJ KONSTYTUCJI JEST WROGIEM POLSKI i POLAKÓW !!!!!!!! ZEJDŹMY Z KANAPY I DZIAŁAJMY NIE DAJMY NASZYCH DZIECI NA POŻARCIE BOLSZEWIKOM - WYWIESZAJMY BANNERY NA SZKOŁACH - "SZKOŁA WOLNA OD LGBT-GENDER" - MY RODZICE RZĄDZIMY W SZKOŁACH - NIE BĄDŹMY BIERNI - RĘCE PRECZ OD NASZYCH DZIECI - NIKT NIE MA PRAWA DEPRAWOWAĆ NASZYCH DZIECI !!!!!!!!!!!!!!!!!! WOJNA TRWA - w 1683 r. - POLSKA URATOWAŁA EUROPĘ PRZED ZALEWEM ISLAMU - w 1920 r. POLSKA URATOWAŁA EUROPĘ PRZED ZALEWEM BOLSZEWIZMU - w 2019 r. POLSKA URATUJE ŚWIAT PRZED ZALEWEM GENDER, LGBT itp. BÓG HONOR I OJCZYZNA !! JEZUS JEST PANEM POLSKI, MATKA BOŻA KRÓLOWĄ POLSKI - POLACY TO MĄDRY NARÓD - SURSUM CORDA !
AR2019.07.24 18:48
To jest HOMOTERRORYZM !!
Beno2019.07.24 18:39
Bierny opór dla grup LGBT nie znaczy nic. Oni chcą osiągnąć swoje cele. Milczenie i bierność to ich zwycięstwo. Oni oczekują, aby społeczeństwo przyzwyczaiło się do tego typu marszy, a potem i do propagowania dewiacyjnych zachowań i gender w szkole wśród uczniów, a nawet w przedszkolu. Nie może być tolerancji zła i bierności w tym względzie.
abcd2019.07.24 18:19
Jeśli kochasz swoje dzieci, protestuj przeciwko homopropagandzie. P e d e r a ś c i i lesbijki dzieci nie mają, zatem muszą sięgnąć po TWOJE dziecko. Czy zrówność TOBIE też odebrała rozum? Jeśli kochasz swoje dzieci, powiedz NIE homopropagandzie. Czytaj więcej na "henryk dabrowski pl" http://henryk-dabrowski.pl/index.php?title=Je%C5%9Bli_kochasz_swoje_dzieci,_protestuj_przeciwko_homopropagandzie
fdf2019.07.24 18:09
I takie dziennikarstwo jest ok, nie mam żadnych uwag. Oby tak dalej do zwycięstwa lub upadku.
Urszula2019.07.24 18:05
Tak, Lisicki, winni są uczestnicy marszu, winni bo są, istnieją, a polscy faszyści pokazali jak wygląda ich katolicka miłość bliźniego. Ty, omc człowieku, nie wstydzisz się tego co piszesz? ". W stronę odbywającego się tam wówczas Marszu Równości poleciały kamienie, petardy, zgniłe jaja, butelki i kostka brukowa. Agresywni przeciwnicy marszu nie tylko wykrzykiwali wulgarne hasła („Wypier...ć”, „K…, pluć na dziadów”, „Jazda z nimi, ku…mi”) czy palili tęczową flagę, ale również fizycznie atakowali uczestników pokojowej demonstracji. Wydarzenia wstrząsnęły Polską, głośno było o nich za granicą.
Tymitu2019.07.24 18:27
Wiem z zachodu i Polski jak wygląda miłość zboków. Dzisiaj wyjdziesz na paradę z chłopaczkiem , jutro przyjdziesz z dzieckiem lub z kozą, bo przeciesz istniejesz. Już rzygam waszą miłością i wiem, że dla mojej wolności jesteście śmiertelnym zagrożeniem.
Zerr02019.07.25 7:36
Słaba i wątłą ta twoja wolność. PIS zabrania myśleć? Kościół? Czy po prostu naturalnie jesteś tak głupi?
Zerr02019.07.25 10:26
Na ten moment głupi jestes ty, kradzieju cudzych Nicków
Moly2019.07.25 1:39
Mysle ze uczucie wstydu jest obce tej osoby. I to wtedy kiedy sie mysli ze jus nie mozna upasc nizej: wylania sie drugie dno.
K.K.2019.07.25 9:53
Urszula nie przeczytałaś wywiadu, czy przeczytałaś i nie zrozumiałaś? Zacytuję słowa red. Lisickiego: "...jeśli spojrzelibyśmy na to w kontekście kulturowym, to w oczywisty sposób stroną agresywną są organizatorzy „Marszu Równości”. Rozumiesz zwrot "w kontekscie kulturowym"? Dalej red. Lisicki pisze o dwóch grupach protestujących. Jedna grupa protestująca odmawiająca różaniec, którą red. Lisicki pochwala i druga grupa pseudokibiców, których zachowanie Lisicki potępia. Nie manipuluj więc Urszulo słowami red. Lisickiego i nie zachowuj się jak towarzysz Stalin, który wszędzie tropił faszystów i wszędzie dostrzegał przejawy faszyzmu.
Anna 2019.07.25 12:53
a ty oglądałeś relację filmowe - widziałeś to mrowie, które policja rozpędzała gazem pieprzowym - widziałeś jak te nacjonalistyczne 'grupki" wyciągały ludzi z marszu i bili ich i kopali To najwyraźniej twoja definicja "kontekstu kulturowego"
K.K.2019.07.25 13:25
Moja odpowiedź dotyczyła wpisu Urszuli, która oceniała wypowiedź Lisickiego. Zacytowałem jego słowa. Kontekst kulturowy w wypowiedzi Lisickiego dotyczy całej naszej historii, tradycji, obyczajowości itd. Ty też masz problem ze zrozumieniem prostego przekazu?
Anna 2019.07.25 14:26
Nie można zrównywać bijących z bitymi. To co robisz to sugerowanie, że nie ważne czy masz cegłówkę w ręce czy leżysz pobity na ziemi - to tak czy inaczej"uczestniczyłeś w bójce". A tak a propos - pamiętasz jak Chrystus zachował się kiedy lincz z kamieniami w rękach przyprowadził do niego prostytutkę - zaczął ją kamieniować razem z tłumem w imię historii, tradycji i obyczajowości, podążając za ówczesnym "kontekstem kulturowym"? Sam sobie odpowiedz.
K.K.2019.07.26 7:17
A kto zrównuje? Przeczytaj ze zrozumieniem wywiad z Lisickim, przeczytaj ze zrozumieniem moje wpisy, a potem napisz coś z sensem.
Anna 2019.07.26 9:31
kto zrównuje? - ty, p.Lisicki i cała masa ludzi na tym portalu. przekleję twój własny cytat z 2 postów powyżej" "...jeśli spojrzelibyśmy na to w kontekście kulturowym, to w oczywisty sposób stroną agresywną są organizatorzy „Marszu Równości”. - NIE ISTNIEJE w Polsce żaden "kontekst kulturowy", który pozwałaby ludzi prać po pysku - publicznie czy w zaciszu domowym, bo jest to niezgodne z prawem. Jedna strona ma w rekach TRZYMA transparenty a druga RZUCA kamienie, petardy i butelki. A jednak wg Ciebie i p. Lisickiego ci pierwsi są agresorami. Ja się na takie zakłamanie nie zgadzam
K.K.2019.07.26 10:03
Anno, to co robisz jest niedopuszczalne. Nie widzisz, czy nie chcesz widzieć w wywiadzie Lisickiego potępienia agresywnych zachwań pseudokibiców? Najwyraźniej nie rozumiesz co to znaczy kontekst kulturowy. Środowisko LGBT chcą zmienić fundamentalne zasady, na których zbudowane jest nasze społeczeństwo od ponad 1000 lat. W tym sensie, a więc w sensie kulturowym to wlaśnie środowisko LGBT jest agresorem.
Anna 2019.07.26 14:56
Potępienie Lisickiego zamknęło się w jednym zdaniu:"Ponadto, pojawiła się też niewielka grupka pseudokibiców, którzy doprowadzili do rozrób - takie przejawy fizycznej agresji należy potępić" to są 17 wyrazów w tekście, który sobie liczy 1286 słów w 25 akapitach. To 1% tekstu. Cała reszta jest o tym, że "LGBT chce zmienić fundamentalne zasady" więc musimy dać odpór. Gdyby tekst Lisickiego ukazał się tydzień wcześniej można by to uznać za polemikę - ale w świetle tego co się wydarzyło w Białymstoku cały ten tekst jest de facto usprawiedliwieniem agresywnych i wulgarnych zachowań względem ludzi, z których poglądami się nie zgadzamy
K.K.2019.07.29 7:45
Potępienie agresywnych kibiców to według Ciebie usprawiedliwienie. Kobieto jeśli nie rozumiesz znaczenia poszczególnych wyrazów to nie ma sensu z Toba dyskutować. Co to ma do rzeczy ilu wyrazów urzył? Ponadto termin agresja ma szersze znaczenie niż tylko agresja fizyczna. Właśnie w tym innym znaczeniu LIsicki użył tego słowa. Ponieważ powoływałaś się na Chrystusa, to zwróć uwagę , że według Niego są gorsze rzeczy niż fizyczna przemoc. Chrystus mówił, że bardziej od tych co mogą zabić ciało, mamy się bać tych co mogą i ciało i duszę zatracić w piekle. W świetle słów Chrystusa groźniejsi dla nas są nie ci agresywni pseudokibice, ale ci demonstrujący, bo oni kroczą prosto do piekła i jeszcze za sobą innych pociągają.
Alojzy Cedzidło2019.07.24 17:55
Przyznaję , wywiadu nie czytałem , Bo i po co . Nawet najmniej obyty z obecną sytuacją w Polsce Polak , widzi , albo widział ,że była to prymitywna ,,ustawka . Bo inaczej z Prezydenta Białegostoku trzeba by zrobić skończonego idiotę A idiotą nie jest . Jest wytrawnym członkiem PO. Trudno zrozumieć albo uwierzyć ,że instytucja dająca zezwolenie na manifestację nie orientowała się ,że krzyżowanie tras pochodów o różnych ,może i wrogich do siebie nastawieniach uczestnikach . nie stwarza zagrożenia . Ktos to przewidywał skoro tęczowi mieli osłona prawie jeden tęczowy na jednego policjanta . Tylko Urząd Prezydencki nie wiedział . .Współczuję Białemustokowi .Gdyby jeszcze zobaczyć kto uczestniczył w tęczowym pochodzie , to wątpliwości ,że to ustawka znikną bez śladu.
Alojzy Cedzidło2019.07.24 20:10
Myliłem się , przyznaję . Na 19,59 , niekumatych " , dających mi palec Nerona było 11 . . To mnie utwierdza w przekonaniu , że jest jeszcze dużo ,,geniuszy" , którzy uważają nas za idiotów ..A ja poczekam do pażdziernika . Unia się utrzęsie , Polska wzmocni ,i Białestoki się nie powtórzą . Wtedy ani Ulica ani zagranica , znaczenie utraci. Koryto odleci , resztę stołków odbiorą , ruskich ,,szpionów ": przegonią . O Timmermajstrze nie wspomnę.
Młot na katolicyzm2019.07.24 17:53
"Do Rzeczy" to współczesny "Der Stürmer".
Milka2019.07.25 8:05
Co Polaków obchodzą niemieckie szmaty?
Anna 2019.07.25 12:45
bo jak się nie patrzy za czubek własnego nosa to można go sobie przytrzasnąć. Der Stürmer - pisemko które wyniosło Hitlera do władzy (między innymi). nie ma za co.
sursum2019.07.24 17:27
Homoseksualiści to ludzie sympatyczni, inteligentni, lubiani w środowisku. Dla ideologów LGBT są jedynie pretekstem, oni nimi grają, de facto nakręcają oni nienawiść wobec homoseksualistów, której w Polsce nie ma. Precz z LGBT, bo to polityczni chuligani, rozrabiacze finansowani przez siły wrogie Polsce. Konieczna ustawa zakazująca działalności LGBT. Natychmiast!
bezlitosny internauta2019.07.24 17:42
A jak zostanie uchwalona taka ustawa to wtedy wrócisz do Polski? Czy nadal będziesz jeść obcy chleb?
bea2019.07.24 17:24
lgbt pokazuja ze nienawidza Katolikow kosciola Wartosci chrzescjanskich i ze chca dominowac nad Bogiem bo tam gdzie nie ma Boga tam budza sie demony szatan wykorzystuje ludzi ktorzy grzesza i prowadzi ich do piekla Boze ulituj sie nad nami grzesznikami
katolik2019.07.24 17:22
Już dość tych LGBT i niepokoju który sieje szatan na ulicach,już trudno bez przerwy słuchac o ich problemach seksualnych,niech zamkną się w domu, a nie sieją zgorszenie na ulicach.Czy publiczna seksualizacja nie jest karana? Nie że nie ma na to metody,JEST NA TO JEDYNA SKUTECZNA METODA-MOWIENIE ŻE to G R Z E C H ,bez przerwy aż do zapamiętania słowa i niech EPISKOPAT ogłosi RÓŻANIEC powszechny wreszcie,bo inaczej homo niewiadomo jak w Sodomie NA POLAKÓW ściągną KARĘ, BOŻĄ.CZY EPISKOPAT BOI i WSTYDZI się SIĘ PUBLICZNEJ MODLITWY,PO TO JEST CHYBA KOŚĆIÓŁ..Jak będzie za póżno,to wtedy modlitwa Episkopatu nic już nie pomoże.CZy nie boicie się BOGA?Jeżeli Sodoma publicznie występuje,to Episkopat wreszcie niech stanie w obronie Boga przez MODLITWE powszechną RÓŻĄŃCOWĄ bo wszystko zaczyna wyglądać jak ciepłe kluski w sosie
ruchadło proboszcza2019.07.24 17:19
A o transparentach LGBT w Białymstoku cisza. „Będziemy w twojej szkole, pracy” - brzmi jak groźba!
bezlitosny internauta2019.07.24 17:05
PiS WYCOFUJE SIĘ z 500+ dla niepełnosprawnych: Będzie dodatkowe posiedzenie Sejmu – ustaliła nieoficjalnie rp.pl. Na specjalnym posiedzeniu miałby skorygować decyzję z 19 lipca, gdy przyjęto poprawkę PO-KO w sprawie 500 plus dla niepełnosprawnych. Sejm ma zebrać się w środku wakacji, 31 lipca lub 2 sierpnia. Z nieoficjalnych informacji „Rz” wynika, że kwestia specjalnego posiedzenia będzie dyskutowana w środę na prezydium Sejmu. Według „Rzeczpospolitej” chodzi o „odkręcenie” przyjęcia poprawki opozycji do programu 500 plus dla niepełnosprawnych.
Urszula2019.07.24 17:15
Pisdzielscy posłowie nie wiedzieli za czym głosują. Takich p(osłów) ma PiS. Kiedy się zorientowali, że przegłosowali to czego nie mieli przegłosować oświadczyli z rozbrajającą szczerością, że senat odrzuci to co oni zepsuli więc nie ma strachu. Jaja jak berety
anonim2019.07.24 16:56
Cóż, uczestnicy tęczowej parady w odpowiedzi na opluwanie, ubliżanie i obrzucanie ich kostką brukową reagowali „nieżyczliwymi” uśmiechami, więc umówmy się, że wina za te zajścia leży pośrodku...
Maciek Arczyński2019.07.24 18:34
Pośrodku i to ulicy to może Ty leżysz jak się spijesz. To jest tak... Ja sobie ubzduram, że Twoja matka jest k... (odpowiednik twierdzenia, że homoseksualizm to normalność) i będę chciał się z nią przespać (odpowiednik twierdzenia, że homoseksualiści powinni adoptować dzieci... heteroseksualistów). Wyjdę na ulicę i będę domagał się swoich praw bo tak widzę normalność. Co wtedy zrobisz? Istnieje podejrzenie, że cała sprawa była ustawką by zrobić z homoseksualistów prześladowaną mniejszość.
Jezus2019.07.24 19:37
To podejrzenie istnieje tylko w twojej wypranej PiSolem, ograniczonej kościółkowym bełkotem głowie.
Maciek Arczyński2019.07.24 19:42
I to jest cała Twoja argumentacja? Chamstwo jakie prezentujesz jest wystarczającym dowodem, by uznać, iż to podejrzenie może być uzasadnione. Wy lewacy nie potraficie normalnie rozmawiać. Jedyne co prezentujecie to agresja. Zupełnie jakbym słuchał PRL-owskich politruków.
Jezus2019.07.24 20:00
Ty. Świętoyebliwy. :D Oszalałeś? Ja mam z tobą merytorycznie dyskutować? Po co? Żeby usłyszeć "PiS jest wielki" i "Bóg tak chciał"? Przecież widzę co wypisujesz, udając wszechwiedzącego..:P Idź sobie gościu pobiegaj (o ile dasz radę) Buziak :*
Alojzy Cedzidło2019.07.24 22:26
Pan Piotruś jak zwykle ,,NIE BO NIE " To tak z braku argumentów czy z głupoty . Jak na Pana ,,JA NOWAK ! " to strasznie cienka riposta .
Młot na katolicyzm2019.07.24 16:55
Lisicki to polski Julius Streicher.
Trójoka wrona2019.07.24 18:39
Kto to Julius Streicher?
JONASIK2019.07.24 23:24
Streicher - to get insanely drunk an fuck up your life 'cause some retards in a forum told you "Asbach Uralt" (a german schnaps) is the damn thing to go for in the morning.
Krystian2019.07.25 22:16
Jonasik! Pocałuj sam siebie w swoją doopę, jak dasz radę ! Bo walnąłeś tu, jak nogą w róg stołu! Tyle z twojego tłumaczenia! On cię po polsku zapytał! A ty mu przepisałeś po angielsku z internetu! Tyle "Jonasiku, "Lesiu K". potrafisz! Mniej niż zero!
JONASIK2019.07.24 16:33
"W kontekście kulturowym, to w oczywisty sposób stroną agresywną są organizatorzy „Marszu Równości”" Coś jak w 1939, wtedy też w kontekście politycznym, to w oczywisty sposób stroną agresywną byli Polacy. A tak na poważnie to do dziś myślałem, że nie można udowodnić nieistnienia, np. jakiegoś boga. Ale dziś mam dowód. To Paweł Lisicki. Bóg nie istnieje, bo istnieje Paweł Lisicki. Oba byty na raz. Niemożliwe.
Zerr02019.07.24 16:55
Agresywny jest marsz Sekty LGBT - bo to oni, Sekciarze usiłują WYMUSIĆ na otoczeniu, aby cały kraj sie dostosował do ich żądań. To jest rodzaj mobbingu przeciwko całemu krajowi. Mobber nie bije pięścią ofiary. On sie po prostu znęca - słowem i gestem. Mobber ma społeczna przewagę sił i środków. Ma do dyspozycji "opinię" wyrażaną w Mediach, skutecznie odczłowiecza swoją ofiarę a sam chodzi w glorii. Prawie zawsze jedyną obroną ofiary jest dać mobberowi w twarz. Nic innego zrobic sie nie da.
Justyna S2019.07.24 19:20
Nie prawda, niczego od Ciebie nie chcą, chcą poprostu podstawowych praw i tyle. W zaden sposób ich prawa nie ograniczają Ciebie.
Zerr02019.07.24 21:02
Alez to głupie kłamstwo jest To że wynazywacie przywileje jakich żądacie "podstawowymi prawami" niczego nie zmienia. Wy żądacie mega-przywilejów ale przede wszystkim żądacie dostępu do NASZYCH dzieci, aby je molestować, krzywdzić i indoktrynować. Żądacie również orwellowskiej zmiany języka oraz odebrania przywilejów jakimi MY obdarowywujemy rodziny. Żądacie od nas abyśmy poddali się waszej władzy. Takiego wała.
JONASIK2019.07.24 21:35
No i jeszcze robimy z dzieci macę :)
Zerr02019.07.24 21:43
To akurat nie. Ale zamordowanie nawet tuzina dzieci rocznie to małe, malutkie miki w porównaniu z tym do czego przes Sekta LGBT.
JONASIK2019.07.24 22:39
Jest już kupa krajów gdzie sekta LechGBToruń "wygrała" I co tam z tego parcia niby złego się stało?
Zerr02019.07.24 23:19
To się stało, że przerobili mieszkańców na metroseksualne pierdoły, niezdolne do rywalizacji ze śniadymi, zdecydowanymi na wszystko Uchodźcami. Pierwszy etap podboju - demoralizacja. Trwa od 15 do 20 lat. To z podręcznika KGB
JONASIK2019.07.24 23:46
Liczymy na ciebie wojowniku z podręcznika KGB!!! Mam nadzieję, że nie jesteś śniady (bo mogę cie przez pomyłkę zajeb... na plaży)
Zerr02019.07.25 0:28
Jesteś głupszy niż ustawa przewiduje, ale u wlewaków to normalne.
szcze na PiS i rydzyka2019.07.24 16:23
Poziom obłudy i zakłamania Lisickiego nie zna skali! A PiSdzielcy chyba nie zdają sobie sprawy że te bezmózgie psy spuszczone z łańcucha mogą ruszyć przeciwko rządzącym... Wszystkim tym kibolom,patriotom i innym zadymiarzom jest tak naprawdę wszystko jedno, wystarczy im sprytnie podsunąć wroga tak jak teraz to robi PiS z kościołem!
polak2019.07.24 16:25
dzielnicowego matka ciężko pracowała pod latarniami w sowieckim sajuzie wqięc ten --skur.....n-- tak tutaj pier......li
Gandalf2019.07.24 18:54
Dlaczego go obrażasz? Nie możesz zaakceptować że ktoś może mieć inny światopogląd niż twój? Kierując się tymi kryteriami mógłbym powiedzieć że to twoja matka pracowała pod latarnią ponieważ mam inny pogląd na tę sprawę niż ty. Jak byś się wtedy czuł?
qwerty2019.07.25 9:35
Bo ten co się tu podpisuje polak to jest jeden z tych o których pisze dzielnicowy. Nie ma racjonalnego myślenia, nie ma wykształcenia, nie ma dobrego wychowania wyniesionego z domu ma tylko hormony. Gdyby myślał to by się zastanowił: Jak można krzyczeć Bóg i jednocześnie rzucać kamieniami w bliźniego? Jak można krzyczeć honor i uderzyć kobietę? Jak można krzyczeć ojczyzna i jednocześnie krzyczeć do innego Polaka wypier... z Polski?
Krystian2019.07.25 22:02
qwerty! Informuję was, że NICK "dzielnicowy", "polak", "dumny gej", Lech Keller,"kalinka" ,poliamorysta, andrzejhahn" i wiele innych nicków, TO JEDEN I TEN SAM LECH K." ! ON POPROSTU PISZE WIELOKROTNIE SAM ZE SOBĄ! NAM SIĘ WYDAJE, ŻE ICH JEST DUŻO, A W WIĘKSZOŚCI TO ON,! Dajecie się mu ograć! On nawet pisze sprzeczne wpisy i sam ze sobą się wykłuca! Dawno go rozgryzłem! Zresztą, on sam przyznał się ze 2 mce temu!
Tymitu2019.07.24 18:18
Niech tylko ta Sodomiai dewiacja poczuje sile. Nie daj Boże rządy przejmą POlszewicy. Wylazą wtedy na ulicę z gołymi du i fiut ,bedą w chodzić do kościołów i profanować nasze świętości. Homoterror zniszczy wolność sumienia i słowa. Wypluje też pożytecznych idiotów jak dzielnicowy, janosik itp. To jest wojna . Niech żyje Polska wolna od ideologii lgbt+.
Paweł2019.07.25 6:54
Wszyscy ludzie mogą praktykować swoją wiarę bez strachu i zagrożenia przemocą, ale nikt nie ma prawa zawłaszczać dla siebie miejsc publicznych. Profanacje w kościołach są rzadkością, i oczywiście w ogóle nie powinny mieć miejsca, a dopuszczający się takich czynów powinni być surowo karani. Natomiast, wzywanie przez księży do powstrzymania marszu równości jest zawłaszczaniem miejsc publicznych i na to zgody nie ma i nie będzie. Jeżeli wasze świętości wywlekać będziecie na ulicę to musicie liczyć się z tym, że wasze świętości mogą być zdeptane.
rozbawiony2019.07.24 20:29
Interesy kieda to musi wciska się w D
Moly2019.07.25 1:35
Notawania PIS-u sie podnasza. "Narod" popiera takie elementy.
Gustaw2019.07.25 8:08
Ale z Ciebie Idiota chyba niedawno wyszedłeś z Psychiatryka?????
polak2019.07.24 16:19
sąd orzekł ,że zatrzymanie mordercy 10-letniej dziewczynki było zgodne z prawem ciekawe co teraz powie ten PełO-wski syn bodnar
Trójoka wrona2019.07.24 18:37
Bodnar nie mówił, że nie wolno było go zatrzymać. Zwracał tylko uwagę na pewne szczegóły zatrzymania, jak np: wyprowadzenie go w samej bieliźnie, transportowanie go do radiowozu tak że podejrzany do niego wręcz "kuśtykał" i użycie kajdanek zespolonych (być może sądził, że skoro podejrzany nie stawiał oporu, a funkcjonariuszy było tam 10 minimum, to zwykłe kajdanki na ręce wystarczą).
Krystian2019.07.25 1:59
WRONA! DZIWNE! Zauważył złe zachowanie Policji wobec zabójcy! Tak? Ale nie zauważył, i nic się nie odniósł do strasznej zbrodni z premedytacją jaką dokonał ten zabójca! ! Przecież ta dziewczynka, to też człowiek ! Ona nic złego nie zrobiła! wracała do domu! Jak kazdy, chciała żyć! ten lewak tego nie widział!
Tomasz2019.07.25 11:45
Ty nadal nie rozumiesz o co chodzi? Wpada do ciebie Policja, a ty w gaciach, w obiektywach telewizji - ciągnie ciebie do radiowozu.
Krystian2019.07.25 21:50
A czemu Tomasz ty nie rozumiesz! ? Bez powodu Policja nie wpada i bez powodu nie ciągnie do radiowozu, zasłużył to ciągnie! Prawda? To tylko bez powodu on ją zabił!!! Jakoś tego nie widzisz !!!? A co mieli jeszcze mu ukłon składać i prosić jaśnie pana zabójcę, aby raczył z nimi iść????
Maria Blaszczyk2019.07.29 0:52
Nikt nie mówi, że bez powodu. Ale póki co - ten człowiek w świetle prawa jest niewinny. A nawet gdyby tak nie było - nawet skazany ma prawa. Nie wolno go poniżać ani torurować. A to dlatego, ze jesteśmy ludźmi cywilizowanymi. I mamy cywilizowane normy dotyczące traktowania ludzi. I żadnego człowieka, bez względu na to, co zrobił, nie wolno poniżać ani się nad nim znęcać. Wynika to z wielu norm prawnych i moralnych np. art. 30 Konstytucji: "Przyrodzona i niezbywalna godność człowieka stanowi źródło wolności i praw człowieka i obywatela. Jest ona nienaruszalna, a jej poszanowanie i ochrona jest obowiązkiem władz publicznych" Albo, bardziej specyficznie, art. 41. p.4. "Każdy pozbawiony wolności powinien być traktowany w sposób humanitarny".