23.10.18, 14:20

Patriotyzm ,,wskrzeszony'' - zapraszamy na IV Dzień Patrioty

Patriotyzm „wskrzeszony” czyli IV Dzień Patrioty już tuż, tuż.

Przyjdź koniecznie! To jedyny taki Dzień w Polsce, jedyny taki Dzień w roku!

 

Wydawnictwo Biały Kruk od lat wskrzesza znaczenie słowa: patriotyzm - sponiewieranego przez cudzoziemskie media działające w Polsce. Strzałem w dziesiątkę okazała się organizacja Dnia Patrioty, który w tym roku odbędzie się po raz czwarty.

Dzień ten jest coraz bardziej ceniony nie tylko przez krakowian. Do Auli św. Jana Pawła II, należącej do kompleksu Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach w najbliższy piątek 26-go tłumnie przybędą ludzie, którym losy Ojczyzny od dawna nie są obojętne. To patrioci, dla których w ten dzień, jak w żaden inny, dostępni są wybitni autorzy Białego Kruka. Impreza odbywa się oczywiście pod hasłem 100-lecia uwolnienia się od zaborów.

W piątek spotkać będzie można w Łagiewnikach takie na przykład sławy jak prof. Andrzej Nowak, autor niezwykłego bestselleru „Dzieje Polski” i Antoni Macierewicz, polityk od wczesnej młodości niezłomnie walczący o niezawisłość Rzeczypospolitej. U boku architekta polskiej polityki zagranicznej ministra prof. Krzysztofa Szczerskiego zobaczymy błyskotliwego ekonomistę, posła Janusza Szewczaka, który opowie jak Polskę ograbiono z 400 mld zł.

Tym razem „ekipa” wykładowcza wzmocniona została trzema kobietami. I tak prof. Adrienne Körmendy, na co dzień konsul generalna Węgier w Krakowie, będzie dowodzić, że jej rodacy od momentu rozbiorów cały czas uważali, iż Polska musi powstać, odrodzić się, i jak mogli przyczyniali się do tego, aż po słynne wsparcie wielka ilością amunicji podczas wojny z bolszewikami w 1920 r. Jolanta Sosnowska natomiast wykaże, jak niezwykłym ambasadorem polskości na całym świecie, ambasadorem jakiego Rzeczpospolita nigdy dotąd nie miała, był św. Jan Paweł II. O patriotyzmie polskiego papieża można przeczytać w wielkiej biografii Ojca Świętego autorstwa Sosnowskiej, biografii wydanej pod znamiennym tytułem „Hetman Chrystusa”. Halina Łabonarska, aktorka naprawdę nie wymagając szczególnych rekomendacji ani jako artystka, ani jako patriotka, będzie recytować liczne fragmenty „Dzienniczka” św. Siostry Faustyny dotyczące wizji Polski, jakie miała słynna mistyczka. Niektóre z nich już się spełniają…

A wracając do mężczyzn; prof. Andrzej Nowak opowie o działaniach Kościoła w obronie i odzyskaniu niepodległości przez Polskę. Prof. Krzysztof Szczerski snuć będzie jakże aktualne rozważania po tytułem „Czy Unia Europejska zabierze nam suwerenność”.

W czasie IV Dnia Patrioty będzie czas, by porozmawiać z wybitnymi osobistościami i osobowościami, bowiem impreza potrwa kilka godzin. Oczywiście autorzy będą także podpisywać swe książki. Spotkania te połączone są bowiem z wielkim kiermaszem książek Białego Kruka, przy czym cenę wielu z nich obniżono na tę okazję nawet o 80 proc.!

Dzień Patrioty rozpocznie się odśpiewaniem „Roty”, co jest już tradycją na spotkaniach Białego Kruka. Imprezę poprowadzi zaś słynny krakowski bard Leszek Długosz; obiecał on, że nie zabraknie i jego recytacji patriotycznych wiersz.

W wielu miejscach i mediach zapewnia się dzisiaj, że patriotyzmu nie ma, że jest tylko wymysłem propagandy. Dzień Patrioty stworzony przez Białego Kruka udowadnia, że jest dokładnie odwrotnie, a patriotów co roku przybywa. Do organizacji tego ważnego wydarzenia włączyła się trzeci raz z kolei także „Solidarność”, a konkretnie Zarząd Regionu Małopolska z jego przewodniczącym Wojciechem Grzeszkiem na czele. IV Dzień Patrioty zostaje również organizowany przy współpracy Krakowskiego Banku Spółdzielczego.

 

Poniżej dokładny program:

IV Dzień Patrioty odbędzie się 26 października 2018 (piątek) w godz. 15.00 – 22.30 w Auli św. Jana Pawła II w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przy ul. św. Siostry Faustyny 3 w Krakowie-Łagiewnikach!

Wystąpienia:

Godz. 17.20 Janusz Szewczak, ekonomista, poseł, wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Finansów Publicznych: Jak Polska straciła 400 mld – co dalej z banksterami?

Godz. 17.45 Adrienne Körmendy, dr hab., historyk, konsul generalna Węgier w Krakowie: Polska musi powstać – stanowisko Węgier po rozbiorach

Godz. 18.10 Antoni Macierewicz, poseł, b. minister obrony narodowej: Cena patriotyzmu dzisiaj

Godz. 18.35 przerwa

Godz. 19.00 Krzysztof Szczerski, politolog, prof. UJ, szef gabinetu Prezydenta RP: Czy Unia Europejska zabierze nam suwerenność?

Godz. 19.25 Jolanta Sosnowska, autorka „Hetmana Chrystusa”, wiceprezes Białego Kruka: Jan Paweł II – wielki ambasador polskości

Godz. 19.50 Andrzej Nowak, historyk, prof. UJ i PAN, autor „Dziejów Polski”: Kościół w obronie naszej niepodległości

Godz. 20.20 Halina Łabonarska, aktorka: Polska w wizjach św. Siostry Faustyny – Recytacja fragmentów „Dzienniczka”

Prowadzenie: Leszek Długosz

Część artystyczną poprowadzi bas-baryton Jan Kowalczyk, wspólnie odśpiewamy m.in. Rotę i Barkę.

Oprócz wyżej wymienionych autorów książki podpisywać będą:

Adam Bujak, Justyna Chłap-Nowak, Jan Kowalczyk,ks. prof. dr Jan Machniak, prof. Wojciech Roszkowski

Więcej informacji na https://bialykruk.pl/wydarzenia/zapraszamy-na-iv-dzien-patrioty-beda-min-nowak-macierewicz-szczerski-szewczak-labonarska-sosnowska-i-krmendy