19.10.15, 09:39

Pastor zastrzelił mężczyznę podczas mszy

Kwadrans po rozpoczęciu nabożeństwa, do protestanckiego kościoła City of God wszedł 25-letni mężczyzna. Trzymając w ręku cegłę, ruszył w kierunku pastora. Ten wyciągnął pistolet Glock i oddał 4 lub 5 strzałów. Mężczyzna zmarł na miejscu. Duchowny został zatrzymany przez policję.

Po przesłuchaniu prokuratura zdecyduje czy miał podstawy, by użyć broni. Według policji, zastrzelony mężczyzna kilkakrotnie groził wcześniej pastorowi.

Podejście amerykańskich kościołów do broni jest zróżnicowane. W wielu nie stosuje się żadnych specjalnych środków bezpieczeństwa. Po strzelaninie w Charleston w Karolinie Południowej, gdzie w czerwcu napastnik zastrzelił 9 osób, w niektórych kościołach pojawili się uzbrojeni wolontariusze.

mm/IAR

Komentarze

anonim2015.10.19 9:53
"Pastor zastrzelił mężczyznę podczas mszy" U heretyków nie ma "mszy" - kto jak kto, ale redaktor Frondy powinien o tym wiedzieć. Msza jest zgromadzeniem Kościoła połączonym z rytuałem przeistoczenia (transsubstancjacji), czyli zamiany przez kapłana chleba i wina w ciało i krew (fizyczne) Jezusa Chrystusa. Zawsze gdy taki rytuał ma miejsce, ma również miejsce Msza. Czym innym jest "nabożeństwo", gdzie nie dochodzi do Transsubstancjacji, np. "nabożeństwa majowe" - tam nie mówimy, że jest to msza. Tym bardziej mszą nie mogą być rytuały heretyckie, które ze swej natury i protestanckiej ideologii odcinają się od wszelkich nawet porównań do Mszy. W ich przypadku możemy mówić jedynie o "nabożeństwie".
anonim2015.10.19 10:20
Wojowniczy ten pastor, odprawia nabożeństwo uzbrojony w broń palną. Widać był przygotowany na taką ewentualność że ktoś go chce w kościele zabić.
anonim2015.10.19 10:40
Widać, że nie lekceważył pogróżek opętanego człowieka skoro przygotował się na odparcie ataku - widać że słowa Ewangelii mówiące o nadstawieniu drugiego policzka wrogowi były mu nie znane - tzn nie wziął ich sobie do serca.
anonim2015.10.19 11:13
widać heretycy egzorcyzmują ołowiem
anonim2015.10.19 16:36
@enrque111 Niestety masz rację. W kościołach protestanckich nie ma mszy. Są nabożeństwa. Co za pajac wymyślił ten tytuł? Bo sam artykuł nie mówi o mszy tylko o nabożeństwie.
anonim2015.10.19 16:39
krzychu Cytaty, które zamieściłeś nijak się mają do mojej wypowiedzi, która dotyczyła pojęcia "Mszy" - naucz się czytać ze zrozumieniem, aczkolwiek zdaję sobie sprawę, że u pederastów mogą być i z tym kłopoty :)