Pastafarianie chcą durszlaka obok krzyża w Sejmie - zdjęcie
12.12.13, 09:00Durszlak (fot. Beglib/Morguefile)

Pastafarianie chcą durszlaka obok krzyża w Sejmie

42

Wyznawcy Kościoła Latającego Potwora Spaghetti najwyraźniej poczuli się poszkodowani decyzją Sądu Najwyższego, który odrzucając apelację posłów Twojego Ruchu, uznał, że krzyż w Sejmie może wisieć. Z tego względu złożyli wczoraj do marszałek Ewy Kopacz oraz wszystkich klubów parlamentarnych apelację, aby w Sejmie powiesić święty znak pastafarian – durszlak.

Treść złożonej w środę apelacji pastafarianie umieścili na stronie internetowej Kościoła Latającego Potwora Spaghetti. Możemy w niej przeczytać: „Wierzymy, że rola Parlamentu polega na strzeżeniu praw wszystkich obywateli, a nie tylko większości. W imię troski Państwa o mniejszości apelujemy zatem, aby święty symbol naszej wiary - Durszlak - został zawieszony przez służby sejmowe w widocznym miejscu w sali obrad Sejmu”.

Pastafarianie dodają, że w pewnym sensie ucieszył ich wyrok Sądu Najwyższego, bo stanowi, że „symbole jednych religii nie mogą samym faktem istnienia w przestrzeni publicznej obrażać wyznawców innych religii, a Sejm może być miejscem ich ekspozycji”.

„Dzięki wyrokowi jesteśmy spokojni, że również nasza prośba jest umocowana w prawie, a członkowie innych związków wyznaniowych podążą naszym śladem i za jakiś czas ściany Sejmu staną się ekumenicznym symbolem tolerancji religijnej Rzeczypospolitej Polskiej” – piszą wyznawcy Kościoła Latającego Potwora Spaghetti, kończąc swój list okrzykiem „RAmen”.

Całość listu pastafarian TUTAJ

MBW/Kosciol-spaghetti.pl

Komentarze (42):

anonim2013.12.12 9:17
Wierzę, że się uda. A jak już się uda, to staniemy się pierwszym krajem na świecie, który wyeksponował Durszlak jako symbol religijny. Co prawda, Australia i Czechy (i jeszcze niektóre państwa) dopuszczają już możliwość umieszczania w dokumentach Durszlaka jako religijnego nakrycia głowy, ale nikt nie ma go jeszcze w Sejmie.
anonim2013.12.12 9:39
Piogal...podpowiem Ci.. myslący czy nie myślący, katolik jest jeden. Taka to religia.. w odróźnieniu od Twojego systemu wewnętrznej identyfikacji człowieka, ta religia stworzyła cywilizacje właśnie na zasadzie kontrastu z Twoim spaczonym postrzeganiem drugiego człowieka.Możesz tego nie wiedzieć, ale weź sobie do serca to co pisze bo juz nie raz okazało się w historii dziejów że ten kto z kosciołem walczy, chce go podzielić na poł, na tak jak piszesz sam, myslących i nie myślacych , mija się z prawdą gdyz nie zadał sobie najmniejszego trudu by poznać o czym w tych kosciołach mówią księża. Dalej.. tacy ludzie jak Ty,. sa po prostu marnym narzedziem do niszczenia koscioła i gdybym się mylił nie prowadził byś tej taniej wojaczki na komentarze na forum, ale był gdzies w mediach i swoją twarzą stawiał opór niczym wojak hartman. Zrozum, że aby zrozumieć kosciół najpierw trzeba go po prostu poznać, postudiować...a tam napewno nikt nie mówi o podziałach na myślących czy niemyślących.
anonim2013.12.12 9:44
Takich idiotyzmów nie powinno się komentować aby nie zniżać się do poziomu durszlaka..
anonim2013.12.12 9:46
hmm... normalnie zgłodniałem, ale... żeby tak wcześnie robić obiad?
anonim2013.12.12 9:50
Jestem na tak. I niech ten durszlak ze ściany promieniuje pastafariańskimi wartościami na serca naszych polityków, albo przynajmniej daje im do myślenia.
anonim2013.12.12 9:51
Nieprawda ! Mnie obraża jakis tam durszlak wymyslony przez wymysloną organizację, ktorą dla niepoznaki nazwano 'kosciołem'. Polaka obraza wszystko co podważa tradycje naszego 1000letniego Państwa Polskiego. ..ale nie dziwi mnie że was drodzy piogale i mniemanologię, nie obraża.gdyż przyznajcie, ze polakami nie jestescie.. tylko tu mieszkacie i moze placicie podatki ( jesli wogóle mieszkacie ) a w razie zagrożenia kraju bylibyscie pierwsi w kolejce po bilet lotniczy czy kolejowy za granice państwa.
anonim2013.12.12 9:55
Aplegra7 A ty co byś robił?
anonim2013.12.12 9:59
Żenada. Pokazuje to tylko, że posłowie Twojego Ruchu nie potrafią wymyślić niczego twórczego tylko naśladować katolików. Zawsze są dwa kroki za nami.
anonim2013.12.12 10:10
Palikociarnia po staremu: walka z Kościołem i demagogia.
anonim2013.12.12 10:24
Chciejstwo to nie kultura czy wartości.
anonim2013.12.12 10:41
P oco nagłasniać tych idiotów. To nie jest news, ale staje się newsem bo ktoś nie może się powstrzymać i pisze o tym.
anonim2013.12.12 11:35
Piogalu..moze i bys nadstawil..moze nie.. mozesz sobie terz tak pisać.. ale to co napisłeś na samym początku komentarz swiadczy o Tobie, o tym kim jesteś.. To że teraz coś obiecujesz.. piszesz to w kontrze do mojego komentarza..co udowadnia ze jesteś ( bądz zachowujesz sie nieswiadomie ) jak typowy propagandzista. Nie jestem w stanie oczywiscie tego udowodnić, ale pewne słowa w pewnych momentach o nas swiadczą. Ja oceniłem Twoja postawe na podstawi ekomentarza, reakcji. Skoro nie rozumiesz czym dla Polski kest krzyż i czym jest demokracja której się uczymy..to wybacz..nie zrozumiesz jeszcze wielu innych płaszczyzn ktore wynikają naturalnie same z siebie.
anonim2013.12.12 11:39
Mniemanologia - nie mów nikomu co ma mówić, czego nie mówić !! Twoja życzenia w moim kierunku sa w sprzecznosci z tym co piszesz wyżej...tylko głupek nie widzi ze są nieszczere bo są konstrukcją słowną ktora tak naprawdę ma na celu ośmieszenie człowieka..a tego katolik nie robi ! Człowiek z krzyżem na plecach sluzy drugiemu czlowiekowi a nie ośmiesza. Jesli błądzę.. napisz zdanie dwa, z aggumentem, prostym.. a jesli nie potrafisz po prostu przestan pitolić i produkować wątki. Podejmuj dyskusję a nie buduj skrótowo opinię by zamknąć temat i człowieka.
anonim2013.12.12 11:45
Franko7_ naród Polski winien kultywowac tradycję i szanować swoja własną historię a nie w ciemno łykac wszystki lewackie i new age'owe ideologie ktore powstały by niszczyć. Pytasz sie mnie co bym zrobił? Zostawił krzyż na swoim miejscu poniewaz znam kontekst wydarzeń kiedy on zawisł z lektury historycznej a nie tvn..i zdaje sobie sprawę jak to wtedy wpłynęło na ekipę rządzącą i jak krzyż JPII wpłynął na budzenie sie ludzi z prl'u i jak odkaża z czerwonej zarazy wszystkie zakątki tego kraju ( nie tylko tego )
anonim2013.12.12 11:49
Chrześcijanie noszą krzyżyki na szyi.. więc może najpierw " wyznawcy durszlaka" niech sobie powieszą ów durszlak na szyi, i niech chodzą tak na co dzień...zobaczymy czy są tak odważni ( jak głupi ) i pokażą się w pracy z durszlakiem na szyi....No idioci pokażcie jak ważna jest dla was wiara w durszlak, noście symbol swojej "wiary" odważnie.
anonim2013.12.12 11:52
@ Anty.. w pracy też siedzi w durszlaku na głowie?
anonim2013.12.12 11:59
Aplegra7 Pytałem co byś zrobił w przypadku ataku na Polskę;)
anonim2013.12.12 12:03
@pies - a jak zawiesić na ścianę fabrykę pralek "Frania"?
anonim2013.12.12 12:09
tym garem winni dostać w łeb może pomoże choć mam wrażenie że w ich przypadku może byc za późno
anonim2013.12.12 12:13
@AirWolf won na portale lewackie
anonim2013.12.12 12:20
pies_ nie..nie przyznaję ! krzyz w sejmie jest symbolem narodowym..z resztą pali..ciot sam tak kiedys mówił w ramach poprawnosci politycznej. Jest symbolem za korym jest ukryte 10 przykazań. 'Nie kradnij ', 'nie mów fałszywego swiadectwa' Rondel czy szklanka nie wnosi nic wiecej prócz walki własnei z kosciołem za wszelką cenę ! Franko7.. to co ktos napisze deklarując na forum nic nie znaczy. To jak pisze znaczy.. to czy ktoś sie zachowa jak patriota mozna wysnuć sluchając co ma na pewne tematy do powiedzenia..a nie ze sie deklaruje ot tak..bo sobie napisał ! AirWolf'ie..no najwyraźniej nie wszyscy.. Ty nie znasz. i jeszcze na dodatek nie mozesz sie powstrzymac od złości i agresji w swoim komentarzu do drugiego człowieka co cie po prostu demaskuje, zdradza ! przykre !
anonim2013.12.12 12:24
wierzący123-- konstytucja jest podstawą funkcjonowania panstwa..i zadna sekta spagetti tego nie zmieni ! Interesem katolików jest dobro wspólne ludzi a nie promowanie jedynie slusznej religii..a swiadczy o tym także historia naszego kraju i zdaje się ze nie masz pojecie ile kiedys religii byo na terenach Polski i dlaczego na terenach Polski a nie INNYCH ! Skąd masz to wiedzieć skoro wieje od ciebie sosem bolones z wieprzowiną ze swiniaka gmo..
anonim2013.12.12 12:25
@ wierzący123 @ AirWolf ...a modliliście się dzisiaj do durszlaka?
anonim2013.12.12 12:34
Aplegra7 "Interesem katolików jest dobro wspólne ludzi a nie promowanie jedynie slusznej religii..a swiadczy o tym także historia naszego kraju i zdaje się ze nie masz pojecie ile kiedys religii byo na terenach Polski i dlaczego na terenach Polski a nie INNYCH !" Wierzysz w to naprawdę? W Polsce swego czasu nie było wojen religijnych i inne wyznania mogły się rozwijać bo szlachta w nosie miała religie i ponad nią przekładała politykę i przede wszystkim własną prywatę. Nie czarujmy się w tym temacie. Przechodzono na inne wyznania byleby od zwykłych podatków nawet uciec.
anonim2013.12.12 12:40
@AirWolf ...To pomódl się do konstytucji, na pewno Twoje modły będą wysłuchane.
anonim2013.12.12 13:02
@AirWolf ...a czym jest konstytucja przy Bogu? Niczym. Więc może najpierw zacznij szanować Boga a potem konstytucje.
anonim2013.12.12 13:10
@Anty.. ..a Ty zacznij czytać dokładnie co pisałem. Zadałem pytanie czy gościu który zrobił sobie zdjęcie z durszlakiem na głowie... w pracy też siedzi z tym durszlakiem na łbie. Gdzie tu jest jakieś twierdzenie że ty jesteś pastaidiotą?
anonim2013.12.12 13:24
@Anty... "Nie nazywaj pastafarian idiotami." ...człowieku zacznij żyć w prawdzie a nie broń każdego idiotyzmu, Jak nazwać ludzi którzy "wierzą" w durszlak. Chrześcijaństwo jest religią objawioną a durszlak czym jest?
anonim2013.12.12 13:32
@wierzący123 Stawianie Boga na pierwszym miejscu ma zawsze sens. I owszem jak jestem chory to najpierw się modlę a następnie idę do lekarza.:) składki płacę.
anonim2013.12.12 13:38
Krzyżyk obrazi sie jak bedzie wisiał obok durszlak? Jeden gadzet nie jest lepszy od innych gadzetów. RAmen.
anonim2013.12.12 13:58
@Anty.. Człowieku oczywiście, że wierzę w Boga i że krzyż jest znakiem Jego miłości do nas. Tylko weź teraz podstawy jakie się złożyły na to aby krzyż tym symbolem mógł się stać... i porównaj je do podstaw, które złożyły się na powstanie symbolu jakim wg Ciebie jest durszlak.
anonim2013.12.12 14:07
@Air Jezus Chrystus nigdzie nie powiedział, że będzie wszystkich uzdrawiał i że mamy nie chodzić do lekarza. Skoro Jesteś wyznawcą kościoła Dwudziestego Piątego Artykułu Konstytucji RP no to chyba powinnieneś się modlić do konstytucji.
anonim2013.12.12 16:58
Niedoczekanie żadna ewidentna drwina powstała w ułomnych ateistycznych umysłach nie będzie znajdować się w sejmie, mogą co najwyżej te ich sito na łeb sobie założyć co odzwierciedli ich POkracze rozumowanie. Błaznów lewackich miejsce jest w cyrku albo w zakładzie zamkniętym gdyż ci ludzie wyraźnie przejawiają symptomy że im coś poważnego dolega skoro próbują prostackimi metodami naigrawać się z Krzyża.
anonim2013.12.12 17:13
Jacyś debile zrobili sobie jaja, a Fronda niepotrzebnie się tym podnieca i robi im darmową reklamę.
anonim2013.12.12 19:03
Myślę, że pastafarianie mogą spać spokojnie. W tak dużym budynku na pewno znajdzie się pomieszczenie odpowiednie dla durszlaka.
anonim2013.12.12 19:21
Alez spokojnie pastafarianie! W sejmie na pewno był , jest i zawsze będzie durszlak, wystarczy zajrzeć do sejmowej kuchni czy bufetu ! I o co tyle halasu? :D
anonim2013.12.12 23:37
hola, hola! katolicy mieli niemieć przeciwwskazań do innych symboli religijnych w sejmie! Mają do tego takie samo prawo jak wy! uważam jednak, że w sejmie niewyznaniowego państwa nie powinien się znajdować żaden symbol religijny, a jeżeli jest już 1, to uczciwe byłoby zamieszczenie wszystkich, łącznie z durszlakiem. A obrażanie Pastafarian jest już poniżej poziomu miłosiernego chsześcijanina
anonim2013.12.12 23:38
tzn. pastafiarnie mają takie samo umieszczania symbolu swojej wiary. Przepraszam, pod wpływem emocji zjadłam słowo :C
anonim2013.12.12 23:56
Dziękuję p. Palikotowi i jego "partii" za bezpłatne reklamowanie na bilbordach MOJEJ witryny internetowej i wartości chrześcijańskich - www.twójruch.eu
anonim2013.12.13 1:50
Ze względu na "jednolitość formy" proponuję - zawiesić ów przedmiot DURSZLAK - na środku sali, otworami do góry aby wkomponował się w kształt sali, na długim zwisie, nisko nad głowami. Ponadto, ponieważ chrześcijanie noszą znaki religijne na szyjach - Rastafarianie winni nosić na szyjach swych durszlaki podczas pobytu w Sejmie. W chwili uroczystego zawieszania Durszlaka wszyscy posłowie winni ze względu na szacunek , na tę chwilę , zakupione przez Marszałek Sejmu durszlaki o różnych wymiarach, założyć Durszlaki na swe głowy i trzymać je tam przez całe uroczyste posiedzenie. Specjalny Durszlak Złoty dla Marszałek, Durszlak Platynowy dla Prezydenta, Durszlak Srebrny dla Premiera. Wszystko na dowód OTWARCIA I TOLERANCJI.
anonim2013.12.13 6:56
A w dziób to nie chcecie? Prymitywni prowokatorzy.
anonim2013.12.13 16:50
nie rozumiem po co ten krzyż w sejmie. sejm to nie kościół a my mamy konstytucyjny rozdział państwa od kościoła.