Partia Biedronia zapowiada 'Konstytucję Kobiet' - zdjęcie
08.03.19, 21:00

Partia Biedronia zapowiada 'Konstytucję Kobiet'

13

Legalna aborcja do 12. tygodnia ciąży, in vitro finansowane z budżetu państwa czy "rzetelna" edukacja seksualna- oto, co chce zaproponować kobietom partia Roberta Biedronia. 

Sylwia Spurek, była zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich, obecnie- działaczka partii "Wiosna" zaprezentowała dziś postulaty tzw. "Konstytucji Kobiet". 

Mowa o dziesięciopunktowym programie mającym doprowadzić do "poprawy sytuacji kobiet w Polsce". Oprócz postulatów zrównania płac kobiet i mężczyzn w spółkach skarbu państwa, gwarantowanej emerytury minimalnej, wysokich standardów opieki okołoporodowej, bezpłatnych żłobków lub wprowadzenia edukacji antyprzemocowej znalazły się tam równiez propozycje dotyczące praw reprodukcyjnych. "Wiosna" podnosi kwestię legalizacji aborcji do 12. tygodnia ciąży, finansowanie in vitro z budżetu państwa oraz wprowadzenie "rzetelnej edukacji seksualnej" w szkołach. 

Innymi słowy, choć część propozycji wydaje się naprawdę sensowna, niestety, wszystko trzeba było podlać ideologicznym sosem. 

yenn/Polsat News, Fronda.pl

Komentarze (13):

Marzena2019.03.9 17:13
BIEDRONIU! JA JESTEM KOBIETĄ ! ALE NIE ŻYCZĘ SOBIE ABYŚ WYSTĘPOWAŁ W MOIM IMIENIU, nie prosiłam o to! WIĘC ZDECYDUJ SIĘ O JAKIE CI "KOBIETY " CHODZI!? JESTEM NORMALNĄ KOBIETĄ , MAM 3 DZIECI I NIE POTRZEBA MI TWOJEJ PSEUDO-POMOCY ! WSZYSTKO CO TRZEBA TO MAM ! RADZĘ PRZEPROŚ WIELE MILIONÓW KOBIET!
JR2019.03.9 14:33
Czyżby Biedroń zmienił orientację seksualną? Zapomniał o konstytucji dla pedałów!
Demo2019.03.9 12:34
Ta partia zboków zapomniała dodać że chce stworzyc Auschwitz dla białych hetero seksualnych mezczyzn.
Validol2019.03.9 12:29
Pan Biedroń problemy kobiet na bieżąco konsultuje z panią Anią Grodzką - Najwyżej notowaną żyjącą kandydatkę GW na Polkę Stulecia
RODO2019.03.9 10:21
Trochę to medycznie się wyklucza najpierw aborcja, która często kończy się bezpłodnością a następnie in vitro ? Czy to ma być za te środki z 500+ ? Jeżeli emerytura 1600 zł najniższa to ile wyniesie emerytura po 30 - 40 latach pracy jeżeli obecnie ludzie otrzymują za tak wiele lat pracy 2000zł ? Osobników z pokręconą osobowością jak Sylwia Spurek nigdy nie wolno powoływać na stanowiska urzędowe z uwagi na brak obiektywności urzędniczej w przestrzeganiu i stosowania prawa.
ela pawłowska2019.03.9 10:41
Aborcja obecnie jest farmakologiczna- kobieta roni płód. Nie kończy się niepłodnością, bo to samo można by powiedzieć o każdym porodzie
Magda K2019.03.9 17:20
Ela, nazwij ten płód po imieniu! Ten płód to przecież małe dziecko! Też nim byłaś! A twoja mama urodziła przecież dziecko, a nie płód ! Jak by nie nazwać, to i tak JEST TO ZABÓJSTWO, obojętnie czym się zabija! Niestety, przemysł farmaceutyczny zarabia na naiwności niektórych kobiet!
anonim2019.03.10 0:32
Czyli Ela wciąż jest dzieckiem? Bo kiedyś nim była? Otóż nie. Póki się nie urodzi to jest płód. Potem jest dziecko. Potem dorosły itd. I nie, to nie jest zabójstwo. Żeby było zabójstwo, musi być jakaś ofiara. Jakaś osoba pozbawiona życia. Osoba jest definiowana różnie, ale zawszeta definicja zawiera w sobie aspekt podmiotowości. Płód, przynajmniej przez tę część ciąży, zanim mózg podejmie swoje funkcje, nie ma żadnej podmiotowości. Więc tak jak o końcu życia człowieka mówimy wtedy, gdy mózg już nie działa (naprawdę, nikt przy zdrowych zysłach nie uznaje, by do stwierdzenia śmierci konieczna była śmierć każdej komórki danego organizmu) - tak za poczatek życia możemy uznać najwcześniej moment pojawienia się jakiejkolwiek aktywności mózgu (czyli gdzieś w piątym miesiącu).
Michał2019.03.10 20:36
Maria, odczep się , czego się czepiasz! ?? Sama sobie przeczysz.! "Czyli Ela jest dzieckiem, bo KIEDYŚ nim była! " tak piszesz. Wiesz co oznacza to słowo? Wiesz, że jak kiedyś coś było, to przecież normalne że czas płynie i siłą rzeczy od twojego "kiedyś" upłynęły lata, stała się pewnie już dorosłą! Rozumiesz jedną stronę, a drugiej nie kumasz!? Żegnam, bez odpowiedzi. Pewnie mnie tu już nie będzie.
Ryszard Olejniczak2019.03.9 9:22
To nie może być "Konstytucja kobiet" . gdyż byłoby to nierówne traktowanie. Bo niby dlaczego mężczyźni mieliby być pozbawieni wysokich standardów opieki okołoporodowej,
ela pawłowska2019.03.9 10:39
Gdy się pojawi, nikt pana ze szpitala nie przegoni. Gdy urodzi piłkę d..pą, będzie wiedział, że ciąża to nie przelewki
Kinga2019.03.9 17:28
O jakiej mowa równości? Pewnie że nierówne było i będzie traktowanie! Do innych celów jest powołana kobieta, a do innych mężczyzna, źeby nie wiem jak chciał to nie możecie urodzić! Prawda?
Marian2019.03.9 7:49
Nie ma odwaznych by to komentowac,ja tez nie potrafie