Papież zachęca w czerwcu do odmawiania tej modlitwy  - zdjęcie
07.06.19, 09:08(fot. flickr/ CC BY SA 2.0/ aleteiaimagedepartment)

Papież zachęca w czerwcu do odmawiania tej modlitwy

2

W miesiącu dedykowanym Sercu Jezusowemu Ojciec Święty zachęca do szczególnej pamięci o kapłanach. Apeluje o to w intencji modlitewnej przygotowanej przez Papieską Światową Sieć Modlitwy. Tworzy ona wielką światową rodzinę modlitwy, zanoszonej za Papieża i w jego intencjach w każdy pierwszy piątek miesiąca w 96 krajach świata.
 
- Pragnę prosić, abyście skierowali spojrzenie na kapłanów, którzy pracują w naszych wspólnotach. Nie wszyscy z nich są doskonali, ale wielu podejmuje wyzwanie do końca, ofiarując się z pokorą i radością. Są kapłanami poszukującymi, gotowymi do ciężkiej pracy dla wszystkich – mówi Papież Franciszek.
 
– Podziękujmy za ich przykład i świadectwo. Módlmy się za kapłanów, aby prowadząc wstrzemięźliwe i pokorne życie, z zaangażowaniem okazywali aktywną solidarność najuboższym. 
 
źródło: vaticannews.va

Komentarze (2):

@1922019.06.7 19:17
a gdzie ta modlitwa?
athos2019.06.7 13:23
Dlaczego księża mają być tylko z najuboższymi? A tym bogatszym to już Boga nie potrzeba? Bo co? Bo mają pieniądze, więc im Boga nie trzeba? Do nieba z pieniędzmi? Dziś Kościół powinien szczególnie starać się o tych najbogatszych, bo właśnie oni tłumem walą do piekła czyli na wieczne potępienie. Kościół nie jest tylko dla ubogich, Kościół jest dla wszystkich.