Papież odprawi Mszę w stulecie urodzin św. Jana Pawła - zdjęcie
17.05.20, 17:45Fot. via: Flickr

Papież odprawi Mszę w stulecie urodzin św. Jana Pawła

12

W pozdrowieniach po modlitwie Regina Coeli Papież zauważył, że w niektórych krajach przywrócono celebracje liturgiczne z udziałem wiernych, a w innych rozważana jest taka możliwość. We Włoszech od jutra będzie można odprawiać Msze z ludem. Franciszek wezwał jednak do zachowania wydanych norm i wskazań, aby czuwać nad zdrowiem każdego z uczestników.

Natomiast jutro, w rocznicę urodzin Jana Pawła II Papież odprawi Mszę w Bazylice św. Piotra.

-„Jutro przypada 100. lecie urodzin św. Jana Pawła II w Wadowicach, w Polsce. Wspominamy go z miłością i uznaniem” - podkreślił Papież.

-„Jutro rano o godz. 7.00 rano odprawię Mszę św., która będzie transmitowana na cały świat, przy ołtarzu, gdzie spoczywają jego doczesne szczątki. Niech z Nieba nadal oręduje za Ludem Bożym i za pokojem na świecie.”

Franciszek przypomniał, że tradycyjnie w maju w wielu parafiach sprawowane były Msze połączone z Pierwszą Komunią św. W tym roku z powodu pandemii zostały one przeniesione w czasie. Pozdrawiając serdecznie dzieci, które miały uczestniczyć w tym radosnym wydarzeniu, Ojciec Święty zaprosił do wykorzystania czasu oczekiwania jako okazję do lepszego przygotowania poprzez modlitwę, oraz lekturę katechizmu, aby pogłębić znajomość Jezusa, wzrastając w dobroci i służbie innych.

Papież zwrócił uwagę, że dzisiaj rozpoczyna się Tydzień „Laudato si’”, który zakończy się w przyszłą niedzielę, czyli w piątą rocznicę publikacji tej encykliki. W czasie pandemii jeszcze bardziej uświadomiliśmy sobie znaczenie troski o wspólny dom. Franciszek życzył, aby refleksja i zaangażowanie pomogły tworzyć oraz umacniać pozytywne postawy troski o zachowanie stworzenia.

Krzysztof Ołdakowski SJ – Watykan

vaticannews.va/pl

Komentarze (12):

Janek2020.05.18 8:56
a kiedy Franciszek zorganizuje znowu spotkanie w sprawie "światowej religii" ? miało się odbyć 13/14 maja bieżącego roku, przeszkodził w tym koronawirus, czyli protest matki ziemi !!!!??
Emilia2020.05.18 2:31
Już w latach 1980 Bezpieka próbowała naszego JP II wrobić w "romans " ! Fundacja "Ateizm Świeckość,Antyklerykalizm" , zapowiadała bilbordowe plakaty na ten temat! Jest to jedna z najbardziej perfidnych akcji PRL-owskiej Bezpieki, wymierzonej w Kościół! Był ułożony plan prowokacji, aby zasiać zamęt w Kurii Rzymskiej! Można o tym poczytać, jakie straszne podchody robiła bezpieka względem Bp. Karola Wojtyły, kiedy jeszcze był w Krakowie! Już wtedy był intensywnie inwigilowany przez Bezpiekę! A taki bezczelny Lechu Keller ,śmie lać oszczerstwa na JPII , że miał kochankę i dziecko!! Oby ci chłopie ziemia lekką była!
Zofia2020.05.17 23:26
Laske zrobi ze odprawi?
Heidi Heido Hajdasz2020.05.17 21:46
Biskup kaliski Edward Janiak tuszował co najmniej trzy przypadki pedofilii w Kościele - wynika z ustaleń portal OKO.Press. O dwóch przypadkach opowiedziano w filmie braci Sekielskich "Zabawa w chowanego". Trzeci ma dotyczyć dobrego kolegi biskupa, księdza Edwarda P., prawomocnie skazanego za molestowanie dwóch ministrantów. Z Janiakiem znają się jeszcze z czasów seminarium duchownego.
Anarchosyndykalistyczna Internetowa Partyzantka2020.05.17 21:32
Wiecie, że Wojtyła był prawdopodobnie w związku z Ireną Kinaszewską?
Klara2020.05.18 2:11
Anarchio...Vel Lech Keller ! Nie wysilaj się ze zmianą nicków! Znamy je! ŻYCZĘ CI, ABYŚ ZA KAŻDE OSZCZERCZE SŁOWO ZOSTAŁ OSĄDZONY PRZEZ BOGA! PRZEKONASZ SIĘ WTEDY ILE SAM SOBIE W ŻYCIU ZROBIŁEŚ ZŁA ! Janie Pawle II, uproś łaskę nawrócenia tego złoczyńcy! Zło, dobrem zwyciężaj!
Phallus Impudicus judaeus canis.2020.05.17 18:15
Powiedz no mendo OBOJĘTNY dlaczego zmieniłeś swoje żydowskie nazwisko na takie polskie, szlacheckie na - ski? Hipokryta z was żydzie wyklęty! Popatrz w swoją metrykę żydzie OBOJETNY, pierwszy z brzegu wirus będzie twoim ostatnim. Czy ci tego życzę? Take a wild guess jew motherfucker?!
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.05.17 20:43
Znowu ten sam wpis? Boże zlituj się. Nawet ja umieram z nudów. Człowieku, masz rozum, jesteś kreatywny, wymyśl coś nowego. Czekam i trzymam kciuki za Ciebie. Dasz radę !
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.05.17 18:10
A w TVP1 orędzie Dziwisza. Kręcone chyba z drona. Ale śmieszne :)
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.05.17 18:10
No właśnie. Franciszek to diabelski pomiot (tak się na frądlu pisze) A teraz ma odprawić mszę za/w intencji/itp JP2? Frądel zniesie taką obrazę?
Heidi Heido Hajdasz2020.05.17 18:05
Deo gratias!
ladychapel2020.05.17 17:56
polski KK nie znosi Franciszka i jego reform tak samo jak faryzeusze reform Jezusa nie znosili