Papież na Copacabanie – tym razem 1,5 mln pielgrzymów. "Wiara wywołuje rewolucję" - zdjęcie
26.07.13, 12:25Papież Franciszek (Fot. Casa Rosada/Wikipedia)

Papież na Copacabanie – tym razem 1,5 mln pielgrzymów. "Wiara wywołuje rewolucję"

7

Na popołudniowym spotkaniu z Franciszkiem na Copacabanie zebrało się 1,5 mln młodych ludzi. Było to pierwsze wielkie spotkanie pielgrzymów z papieżem. Ojciec święty przyleciał helikopterem do historycznego fortu znajdującego się na końcu plaży, a następnie wsiadł do papamobile. Przejazd ciagnącą się wzdłuż plaży Aleją Atlantycką, przy której zebrali się wierni, trwał 40 minut. Papież pozdrawiał i błogosławił, napił się także yerba mate podanej przez jednego z pielgrzymów. 

Na początku przemówienia stwierdził, że w zebranych widzi „piękno młodego oblicza Chrystusa”. Poprosił też o chwilę modlitwy za Francuzkę, która w drodze na ŚDM zginęła w Gujanie Francuskiej.

- Kiedy patrzę na to morze, na plażę i na was wszystkich, przychodzi mi na myśl chwila, gdy Jezus na brzegu Jeziora Tyberiadzkiego wezwał pierwszych uczniów, aby poszli za Nim. Dzisiaj Jezus wciąż nas pyta: Czy chcesz być moim uczniem? Czy chcesz być moim przyjacielem? - wzywał papież. Dodał, że sam chciałby „zarazić się entuzjazmem” młodych pielgrzymów.

Odniósł się również do dającej się zebranym we znaki pogody. - Zawsze mi mówiono, że mieszkańcy Rio nie lubią zimna i deszczu, ale wy pokazujecie, że wasza wiara jest od tego mocniejsza. Gratulacje! Jesteście prawdziwymi wojownikami! - chwalił wiernych.

Copacabana była już miejscem ceremonii rozpoczęcia Światowych Dni Młodzieży, której przewodniczył arcybiskup Rio de Janeiro Orani João Tempesta. Dziś odbędzie się tam droga krzyżowa. Jak się okazuje, plaża stanie się także miejscem głównego spotkania  ŚDM – czuwania i niedzielnej mszy św. Miały się one odbyć na polach Guaritiba, jednak ulewne deszcze sprawiły, że teren ten zmienił się w bagno. Organizatorzy zmienili plany na dwa dni przed spotkaniem.

Kja/zerohora.clirbs.com.br/oglobo.com.br

Komentarze (7):

anonim2013.07.26 14:42
Papież Franciszek <3 Duch Święty przez Niego przemawia!!!! Prosto skromnie zrozumiale :-) :-) :-)
anonim2013.07.26 15:09
@armoz, masz rację. ...dobrze, że przy okazji nie wspominasz o ks. Wojciechu L., bo zaraz chciałbyś go zapewne popierać jak to zwykle Ty:)
anonim2013.07.26 16:17
"Rewolucję"?! Wydaje mi się, że powinna wywoływać KONTRrewolucję...
anonim2013.07.26 16:21
"Rewolucję"?! Wydaje mi się, że powinna wywoływać KONTRrewolucję...
anonim2013.07.26 17:49
Pierwszy serwis który podał ile osób spotkało się z Papieżem. Lewackie serwisy albo nie podawały liczby albo wcale nie wspominały o spotkaniu. Bo dla nich ważniejsze jest 150 psób na pradzie dewiatów niż1500000 na mszy z Papieżem
anonim2013.07.26 20:46
Komu przeszkadzała moja uwaga że pod atrykułami o Papieżu jest zaledwie kilka komentarzy a pod gejowskimi powyżej setki? Ktoś się zawstydził?
anonim2013.07.27 0:06
Na i po SW II słowo "rewolucja" stało sie bardzo modne. Mnie się źle kojarzy. Rewolucja to wywracanie do góry nogami. Chyba że dzięki temu wszystko wróci do normy, bo już raz zostało wywrócone. Z Bogiem.