Papież i imam chcą od ONZ ustanowienia Światowego Dnia Braterstwa Ludzkiego - zdjęcie
06.12.19, 09:00

Papież i imam chcą od ONZ ustanowienia Światowego Dnia Braterstwa Ludzkiego

9

Papież Franciszek oraz wielki imam Ahmed al-Tajjib z Uniwersytetu Al-Ahzar z Kairu złożyli w ONZ wniosek o ustanowienie Światowego Dnia Braterstwa Ludzkiego. Taki dzień miałby być obchodzony 4 lutego.

Na ręce genseka ONZ, Antonio Guterresa, prośbę taką złożyli członkowie katolicko-islamsko-żydowskiego komitetu, kard. Miguel Guixot i sędzia Muhammad Abdas-Salam. Idzie o powołany niedawno do istnienia "Najwyższy Komitet ds. Osiągnięcia Celów Zawartych w Dokumencie o o Braterstwie Ludzkim na rzecz Pokoju Światowego i Wspólnego Współżycia". Dokument ten to po prostu słynna deklaracja z Abu Zabi, która rozpoczyna się od słów "w imię Boga, który stworzył wszystkich ludzi równymi"; czytamy w niej między innymi, jakoby Bóg chciał różnorodności religii.

Gensek ONZ zadeklarował chęć i gotowość włączenia się do inicjatywy katolicko-islamskiej. Wyznaczył do współpracy z opisanym Komitetem swojego doradcę ds. mowy nienawiści i przeciwdziałania ludobójstwu, Adamę Diema.

bsw/pch24.pl

Komentarze (9):

rebeliant2019.12.6 12:34
A czemu nie od razu braterstwa gołej d z batem ? "Mowa nienawiści" to knebel dla organizowania się ludzi białych przeciwko napaściom na nich. No widać wyraźnie o jakie braterstwo imamowi chodzi, zaś po papie-mobile widać jak dalece w poważaniu ma swoją dotychczasową owczarnie.
rebeliant2019.12.6 12:34
To się bierze z odrealnienia i dźwigania takiego samego ciężaru dnia codziennego co ludzie dający konkretne dobre owoce.Tacy ludzie muszą być wystawieni na prześladowania ze strony ciemnoskórych oprawców, którzy są parasolem poprawności politycznej (a w zasadzie nie poprawności politycznej, ale faktu, że ludzie jeszcze nie odłożyli swoich wiertarek i innych narzędzi i nie poszli rozprawić się zbrojnie ze swoimi prześladowcami).
matis892019.12.6 12:31
To będzie takie bergolskie święto braterstwa i równości wszystkich bogów Bergoglio.
Antek z Czerniakowa2019.12.6 11:51
A stary Bergolio uparcie brnie jak zaczadzony w jakieś utopijne teorie i spiski zamiast zbierać do kupy i stawiać na nogi rozpadający się kościół katolicki, za który podobno jest odpowiedzialny.
Janek2019.12.6 11:36
A kiedy Papież zacznie głosić jedyną Prawdę, prawdę Ewangelii, aby wszyscy ludzie mogli dostąpić Nieba?
ja2019.12.6 11:11
Chociaż pomysłodawcy braterstwa nazywają siebie komitetem katolicko-islamsko-żydowskim, to jednak prośbę do ONZ złozyli jedynie reprezentanci katolików i muzułmanów. Gdzież są przedstawiciele religii mojżeszowej? Czyżby nie chcieli bratać się z innymi? Ciekawe, dlaczego? Tak czy siak inicjatywa z daleka zalatuje Rewolucją Francuską i pewnie skończy się masowym terrorem, jak zwykle, kiedy walczy się o dobro całej ludzkości.
anonim2019.12.6 10:02
Mułzumani nadal będą nas szlachtować.A my w podzięce zafałszujemy historię i zrobimy ekchumenikę krzyżowców. Franciszku co ty wyprawiasz. Tutaj chyba nie obowiązuje dogmat posłuszeństwa bezwględnego.
Bebik2019.12.6 9:40
Co oznacza słowo "braterstwo" ?
Jan2019.12.6 13:24
Oznacza jedną wszechświatową religię - NWO. Takie bratertwo jak za rewolucji francuskiej, która ścinała głowy na tony. O przepraszam, pisze się "Wielkiej Rewolucji Francuskiej".