Papież Franciszek: Światu grozi jeszcze gorszy wirus - zdjęcie
19.04.20, 14:25Papież Francieszek/Vatican Media

Papież Franciszek: Światu grozi jeszcze gorszy wirus

13

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego papież Franciszek wygłosił homilię, w któej powiedział między innymi, że gorszym wirusem od siejącego obecnie pandemię jest „jeszcze gorszy wirus: obojętnego egoizmu".

Mówiąc o Bożym miłosierdziu papież stwierdził:

- Miłosierdzie to ręka, która zawsze nas podnosi. Bóg wie, że bez miłosierdzia pozostalibyśmy na ziemi, że byśmy mogli iść naprzód, ktoś musi nas postawić na nogi

Oraz:

- Miłosierdzie nie porzuca tych, którzy zostali w tyle. Teraz, gdy myślimy o powolnym i żmudnym wychodzeniu z pandemii, wkrada się niebezpieczeństwo: zapominanie o tych, którzy pozostali w tyle. Istnieje ryzyko, że dotknie nas jeszcze gorszy wirus, wirus obojętnego egoizmu

Zauważył również:

- Zaczynamy od tego, a dochodzimy do selekcjonowania ludzi, odrzucania biednych, składania w ofierze na ołtarzu postępu tych, którzy zostają z tyłu. Obecna pandemia przypomina nam jednak, że nie ma różnic i granic między tymi, którzy cierpią. Wszyscy jesteśmy ułomni, wszyscy równi, wszyscy cenni

Papież wezwał do tworzenia wspólnoty wszystkich chrześcijan oraz podkreślił, że jego słownia nie wynikają z ideologii ale stanowią istotę chrześcijaństwa.

 

mp/pap/vaticannews

Komentarze (13):

faustyna2020.04.19 22:50
Wy pseudo katolicy- nie mąćcie. Wiecie jak się nazywa inaczej szatana? Oskarzyciel. Bo on wszystkich o wszystko oskarza- jak wy tutaj . Ale my katolicy mamy dzisiaj niedziele miłosierdzia - i w tym pokładamy nadzieje.
gośka2020.04.19 21:25
papież powinien zarządzić modlitwy przebłagalne do Ducha Świętego...ale świat jest głuchy, ślepy i bezradny...gardzi łaską największą...łaską Pocieszenia...dla dusz w piekle...wy przed laptopem, w piekle machina skrzypi od ludzkiego cierpienia...
Jan2020.04.19 18:43
wypowiedzi Franciszka przypominają wystąpienia sekretarzy partii komunistycznych! "Bóg katolicki nie istnieje, piekło nie istnieje, "ehe, rób co uważasz i idź naprzód, nie przejmuj się Panem Bogiem!
Mord2020.04.19 16:40
Tak doskonale o tym wiesz F1 jak cciles demona PACHAMAME teraz mamy tego skutki
Maciej2020.04.19 15:56
Papiestwo tak naprawdę nie ma potwierdzenia w Biblii. https://obywatelenieba.pl/2018/05/26/czy-biblia-wspomina-oinstytucji-papiestwa/
"Leszek" Keller-Krawczyk ty Żydzie i prowokatorze2020.04.19 15:46
@matis89 "Leszek" Keller-Krawczyk ty Żydzie i prowokatorze
Totustuus2020.04.19 14:59
Trevignano Romano 18 kwietnia 2020 Kochane dzieci, dziękuję za modlitwę i za wysłuchanie mego wezwania w waszych sercach . Drogie dzieci, walczcie o swoją wolność, bo źli dyktatorzy redukują was (chcą zredukować was) do stanu niewolnikòw. Strzeżcie się szczepionek i wszelkich nakazòw -zobowiązań, ponieważ nie będą one pochodziły od Boga, ale od szatana, który chce rządzić waszym życiem i waszymi umysłami. Kochani moi, trzęsienia ziemi będą słyszalne na całym świecie, dotknąłem ziemi, aby ostrzec moje dzieci, by były gotowe na straszne czasy, które nadejdą. Dzieci, dokonujcie rozeznania, ponieważ w tym czasie będzie wielu fałszywych proroków. Módlcie się dużo i ciągle ,po prostu wierzcie w Boga i kontynuujcie czytanie Pisma Świętego. Drogie dzieci, tylko wiara może was ocalić, nigdy o tym nie zapominajcie . Moje Anioły i Archaniołowie zawsze będą przy was, nie bądźcie letni(w wierze). Teraz błogosławię was w imię Trójcy Przenajświętszej, Ojca, Syna i Ducha Świętego, Amen ”. (W jednym z orędzi Matka Boża obiecuje że domy w ktòrych będzie czczony obraz Jezusa Miłosiernego ,będą uchronione od wszelkiego zniszczenia..)
anonim2020.04.19 17:20
Szczepionki od szatana ?! A skąd wiadomo kto się objawia temu komuś, a może to schizofrenia paranoidalna?
Dam2020.04.19 17:57
Wiesz, kiedyś ludzie uważali, że kanalizacja to szatański spisek Żydów, aby zaszkodzić Polsce. Niektórych nie wyedukujesz.
ja katolik2020.04.19 14:46
Bergolio Franciszek niszczy Kościół krok po kroku. Marzy mu się zniesienie sakramentów świętych, wodę święconą już dawno wyrzucił z kościołów jeszcze jako kardynał w Argentynie. To mason i bezbożnik udający katolika.
matis892020.04.19 14:44
Akurat ideologia na pierwszym miejscu przyświeca Bergoglio Fałszywemu Prorokowi Nie Katolikowi. Dla owej wspólnoty wszystkich chrześcijan Bergoglio protestantyzuje KK, ale jego celem jest Religia Światowa, jest jej wyznawcą dlatego do KK wprowadza pogaństwo i demony pachamamy, Molocha w Koloseum.
bogdanus2020.04.19 14:34
Franciszku pomyślałeś że ty też jesteś jak wirus i rozkładasz od środka KK przez swoją naukę modernistyczną. Oddałeś hołd bogini ziemi Pachamamie w Watykanie. Nie przyszło ci do głowy, że się przyczyniłeś do tego, że Bóg przerwał wasz Synod Amazoński i chce oczyścić KK od waszej fałszywej nauki. Usuwasz tradycyjnych biskupów i mianujesz na biskupów popierających LGBT, wspierasz szamanów i ich duchowość a gdzie Jezus i prawda.
Maria2020.04.19 21:25
zgadzam się !