Pani Renato, proszę dać dobry przykład - zdjęcie
09.09.15, 11:33fot. Tok FM

Pani Renato, proszę dać dobry przykład

12

O wzięcie pod swój dach "chociaż jednego uchodźcy" zaapelował do dziennikarki - na Twitterze - Krzysztof K. dziennikarka w Poranku Radia TOK FM komentowała tę propozycję: „To nie jest rozwiązanie. Nie mogę rzucić pracy, zostawiać rodziny uchodźców w domu, żeby pilnowali mojego kwiatka. Jedyne, co mogę zrobić jako obywatel, to naciskać na państwo, by miało odwagę ułatwić sprawy formalne czy przekazać parafiom, które będą chciały przyjąć uchodźców, pieniądze, które dostanie z UE”.

Dziennikarka chwali pomysł zaangażowania parafii w pomoc dla uchodźców. „Wyobrażam sobie, że gdyby moja parafia wzięła pod opiekę syryjską rodzinę, to ja mogę gotować dla nich posiłki, brać dzieci na plac zabaw, uczyć polskiego. To umiem” - deklaruje Renata Kim. Wg dziennikarki "Newsweeka" apelowanie do zwolenników przyjmowania uchodźców, by gościli rodziny w swoich domach, to "szantaż moralny".

MT/Radio Tok FM 

Komentarze (12):

anonim2015.09.9 12:25
Czy Polska ma się zamienić w Matkę Boską hołubiącą arabów? Kto się nami przejął w 1939 r albo w jeszcze głębszych czasach. Zastanówcie się.
anonim2015.09.9 12:54
proponuje by mosiek katnissss wziął pod swój dach ze dwie rodziny
anonim2015.09.9 13:09
Do pani Renaty Kim: Jak technicznie wyobraża Pani sobie przyjęcie imigrantów na teren parafii z pominięciem konkretnego OBYWATELA, który udzieli schronienia w swoim domu/mieszkaniu? Przecież "parfia" to nic innego jak: "podstawowa jednostka organizacyjna Kościoła katolickiego i wielu innych wyznań chrześcijańskich. To wspólnota wiernych. Zwierzchnikiem parafii jest proboszcz, któremu mogą pomagać inni księża wikariusze, oraz kapelani czy rezydenci. Centralnym ośrodkiem życia parafii jest kościół parafialny (farny)." (za wikipedią) A zatem, czy sugeruje Pani, aby ci imigranci spali w budynku kościoła, ewentualnie w salkach katechetycznych, przeznaczonych dla katolickiej, a nie islamskiej młodzieży, a może w łóżku katolickiego księdza w tzw. domu parafialnym, skoro twierdzi Pani : (i tu cytat Pani wypowiedzi) „To nie jest rozwiązanie. Nie mogę rzucić pracy, zostawiać rodziny uchodźców w domu, żeby pilnowali mojego kwiatka?". Żaden parafianin nie może rzucić pracy, podobnie jak Pani. Nie wiem kiedy ostatnio była Pani w kościele, ale w tym budynku ludzie jedynie się spotykają na Mszach Świętych i innych nabożeństwach, a spać i jeść idą do własnych domów. Nie ma w kościele łóżek, żeby ktoś mógł się przespać. W zimie często jest zimno, dlatego ludzie uczestniczą w spotkaniach 1 godzinę ubrani w bardzo ciepłe płaszcze i kurtki. Nie ma mowy też o toalecie, czy prysznicu, bo do kościoła przychodzi się MODLIĆ. Poza tym, dla muzułmanina znieważeniem jest zmuszać go do spania w pomieszczeniu z krzyżem. Wyobraża sobie Pani, że my katolicy zgodzimy się na ściągnięcie krzyży z naszych KOŚCIOŁÓW!, tylko po to żeby jakiś islamista mógł się spokojnie przespać a potem oddać cześć swojemu Allachowi w NASZYM KATOLICKIM KOŚCIELE?!, w którym wyznajemy wiarę w BOGA JEDYNEGO i który to żąda od nas w pierwszym, czyli najważniejszym, z dziesięciu przykazań: NIE BĘDZIESZ MIAŁ BOGÓW CYDZYCH PRZEDE MNĄ. Każdy, kto ten nakaz złamie zapłaci ogniem piekielnym na wieki, chyba, że zdąży się wyspowiadać u katolickiego księdza przed śmiercią.
anonim2015.09.9 18:36
Ach, och, szantaż moralny! Od szantażu moralnego najlepsi są właśnie ludzie z Czerskiej. W ogóle odkąd pamiętam, ich emploi to jest pouczanie wszystkich innych z wyższości co jest moralne a co nie. Rzygam już tymi pięknoduchami. Uczyś polskiego, chodzić na plac zabaw z dziećmi, gotować! Gotować, to będzie na pewno, na plac zabaw z dziećmi jej nie puszczą w życiu a uczyś to będzie, ale "się" i arabskiego, żeby w mig zrozumiała jak ma szeroko nogi rozłożyć, żeby panu było wygodnie, bo do sądu poda!
anonim2015.09.9 21:17
muzułmańscy andyci nie pozwolili u siebie zbudować ANI JEDNEGO KOŚCIOŁA i regularnie szykanują chrześcijan. Teraz mamy ich przyjmować w naszych chrześcijańskich parafiach ???
anonim2015.09.9 23:54
Tacy ludzie jak ta dziennikarka od lat wrzeszczeli żeby Kościół nie mieszał się do polityki. Dzisiaj chce żeby Kościół wziął na siebie obowiązki polityków i zajął się imigrantami. Może wreszcie ci "dziennikarze" przestaliby rządzić Kościołem.
anonim2015.09.9 23:59
do - Wojtek83. Kościół też nie jest utrzymywany przez państwo więc nikt nie może mu narzucać komu ma on pomagać. A ta pani skoro chce narzucać swioje zdanie innym to niech pierwsza da przykład i przyjmie sympatycznego imigranta z nożem w zębach pod swój dach.
anonim2015.09.10 9:51
Czy redaktorka ugotowała jakąś zupę dla polskich bezrobotnych? Dlaczego dyskryminuje bezrobotnych i bezdomnych Polaków a lituje się nad islamistami, których kolebką jest terroryzm? czy ujęła się za Polakami wyrzucanymi z mieszkań przez tussistowskich zbrodniarzy?
anonim2015.09.10 10:01
Państwo rozliczyło się zaledwie 1/3. z zagrabionego Kościołowi mienia.
anonim2015.09.10 11:06
Czyli jedyne, co może zrobić, to przerzucić problem na kogo innego.
anonim2015.09.12 22:33
Weź se swojego muslima co ci gardło poderżnie.
anonim2015.09.13 13:56
Pani Renata jako przykładna obywatelka niech nie zasłania się Kościołem, tylko osobiście da przykład i przyjmie pod swój dach kilku muzułmańskich byczków.