Pandemia Covid-19 pretekstem do promowania aborcji farmakologicznej - zdjęcie
20.04.20, 11:55

Pandemia Covid-19 pretekstem do promowania aborcji farmakologicznej

17

Mimo trwającej pandemii, agendy ONZ nie ustają w propagowaniu aborcji. Ochrona „praw reprodukcyjnych i seksualnych” ma być, zdaniem WHO i Funduszu Ludnościowego Narodów Zjednoczonych, kluczowa dla walki ze skutkami  rozprzestrzeniania się  koronawirusa. Podobne stwierdzenia znalazły się w planie przeciwdziałania kryzysowi humanitarnemu podpisanym przez Sekretarza Generalnego ONZ. Międzynarodowe gremia wykorzystują obecną sytuację głównie do promowania aborcji farmakologicznej. Wpisuje się to w narrację obecną we wcześniejszych aktach ONZ, w których m.in. uznano niektóre substancje poronne za „leki podstawowe”. Instytut Ordo Iuris przygotował analizę na ten temat.W ramach walki ze skutkami pandemii koronawirusa, Organizacja Narodów Zjednoczonych zajmuje się w ostatnich tygodniach również realizowaniem ideologicznych postulatów. Jest to widoczne w licznych dokumentach WHO i UNFPA – agend ONZ do spraw zdrowia i kwestii ludnościowych. Oprócz niebudzących wątpliwości zaleceń dotyczących m.in. wzmocnienia służby zdrowia, znajdują się w nich liczne odniesienia do „praw reprodukcyjnych i seksualnych”, do których zaliczana jest aborcja. Zdaniem ich autorów, umożliwianie aborcji w jak najszerszym zakresie podczas pandemii, ma taką samą wagę jak np. ochrona kobiet w ciąży.

Co więcej, agendy i działające w ich ramach jednostki wyspecjalizowane (np. HRP – Human Reproduction Programme) postulują, by w czasie pandemii jak najszerzej promować aborcję farmakologiczną. Jak przekonuje przedstawicielka WHO dr Antonella Lavalanet, aborcja farmakologiczna, nawet bez kontroli lekarskiej, powinna być przedstawiana kobietom jako najlepsze rozwiązanie, szczególnie tam, gdzie dostęp do aborcji jest z różnych przyczyn ograniczany. Pomysł propagowania aborcji farmakologicznej – nawet do 24 tygodnia ciąży – nie jest niczym nowym dla WHO. Latem zeszłego roku, agenda ta wydała dokument, który wprost wskazuję tę metodę jako najbardziej pożądaną jej formę. Ponadto, uznaje ona aborcję farmakologiczną za formę samoopieki. W niemal tym samym czasie, WHO wpisała na listę „leków podstawowych” dwie substancje poronne.

Podobne tezy znajdują się w Global Humanitarian Response Plan COVID 19 –  strategii podpisanej przez Sekretarza Generalnego ONZ Antonio Guterresa. Wskazuje on, m. in.,  na konieczność zapewnienia wszystkim osobom dotkniętym przez kryzys humanitarny Minimalnego Początkowego Pakietu Usług z zakresu „zdrowia reprodukcyjnego i seksualnego. Według stworzonego w 2018 r. technicznym dokumentu wydanego pod auspicjami ONZ, pt. The Inter-Agency Field Manual on Reproductive Health in Humanitarian Settings, do którego  nawiązuje strategia, do pakietu tych usług wchodzić ma również aborcja.

„Mając na uwadze wydawane przez WHO i UNFPA dokumenty i zalecenia, trudno oprzeć się wrażeniu, że kryzys wywołany pandemią COVID-19 stanowi pretekst do jeszcze większego zintensyfikowania działań tych gremiów mających na celu narzucenie państwom rozwiązań godzących w fundamentalne prawa człowieka. Propagowanie aborcji farmakologicznej skutkuje podważeniem obowiązującego prawa w państwach, które jej co do zasady zakazują, takich jak Polska. Proceder ten jest bowiem o wiele trudniej ścigać, co wykorzystują intensywnie proaborcyjne organizacje” – podkreśla Karolina Pawłowska, Dyrektor Centrum Prawa Międzynarodowego Ordo Iuris.

Ordo Iuris

Komentarze (17):

Kasikasss112020.04.22 12:41
na świecie będzie coraz gorzej jak nie powstrzymacie mordowania niewinnych....
gośka2020.04.20 21:28
popieprz...yło Was...ile żyję lat to nigdy nie spotkałam kobiety, która w moim otoczeniu dokonywałaby aborcji...Wy kłamiecie! bo chcecie zgnębić kobiety!!!!!!!! aborcja jest marginalna! kobiety nie są potworami! Duch Święty to Kobieta i musicie się kiedyś z tym pogodzić..męskie patałachy!
Niejestemrobotem2020.04.20 12:43
Nie tyle o promowanie, co o to, żeby korzystając z pandemii niektóre rządy nie próbowały ograniczyć kobietom dostępu do aborcji. W Polsce np. w czasie pandemii było głosowanie na ten temat. Oczywiście czas pandemii nie jest odpowiedni do zmian prawa w kwestii wywołującej takie poruszenie społeczne i tak wiele kontrowersji jak aborcja, ale dotyczy to zarówno ewentualnego zaostrzenia jak i liberalizacji.
Damian2020.04.20 21:48
To może według (jak się domyślam Pani) najlepiej pozwolić kobietom mordować dzieci jak tylko im przyjdzie na to ochota.
Maria Blaszczyk2020.04.21 0:34
Ale kobiety nie mają ochoty mordować dzieci. To są skrajnie rzadkie przypadki i nie ma powodu, by na to "pozwalać".
ladychapel2020.04.20 12:09
Marcin Szumowski, brat ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego jest prezesem OncoArendi. Spółka ta pod osłoną paniki wokół koronawirusa otrzymała 22 mln zł dotacji z naszych portfeli.
serial2020.04.20 12:26
puszko na spermę..wypad..
ladychapel2020.04.20 12:35
już po modlitwie - tak?
serial2020.04.20 12:41
że jak suko?
Andrzej2020.04.20 12:08
Polecam uwadze wystąpienie prof. Krystyny Pawłowicz na temat wyborów korespondencyjnych: https://www.youtube.com/watch?v=Rv8wiQWK5XQ +++
MT(3)2020.04.20 12:03
WHO to organizacja przestępcza. Ma swój już udokumentowany przestępczy wkład w rozprzestrzenianie się pandemii oraz inne przedsięwzięcia skierowane przeciwko ludzkiemu życiu. To WHO jest również autorem zwyrodniałego pomysłu o seksualizacji zupełnie małych dzieci. Jedynie dla zmylenia bezrefleksyjnego odbiorcy przyjęła zakamuflowaną nazwę mającą rzekomo zaświadczać o staraniach na rzecz ludzkiego zdrowia. To typowe dla lewactwa o odcieniu mocno tęczowym. Przyjdzie - w kontekście skutków pandemii - zrezygnować z polskiego uczestnictwa w tej globalnej mafii lewackiej.
Maria Blaszczyk2020.04.20 13:35
Zostawiając już pandemię, możesz zacytować jakiś dokument z pomysłem seksualizacji małych dzieci?
w co gra banda czworga2020.04.20 11:58
Szerzej. Pandemia pretekstem do depopulacji. Bill Gates powinien być skazany za zaszczepienie Afrykanczyków szczepionką, która wykastrowała ludzi! https://www.youtube.com/watch?v=_DkgosZjwzU
Maria Blaszczyk2020.04.20 13:33
??? I dlatego co roku populacja Afryki zwiększa się o ponad 30 mln ludzi? Taka Polska im tam przybywa, rok w rok, i to mimo tego, ze mają epidemie, przy których wirusek z Wuhan to mikrusek? Coś się pan Gates nie zna na depopulacji. Porażka na całej linii...
trucker2020.05.9 12:33
Paniusiu Blaszczyk Te dane ma Paniusia z eadia bErewan ? Cebulaczka medialna.
man.of.Stagira2020.04.20 11:57
JUŻ DAWNO temu pisałem Wam, że dla lewicy to j e d y n a szansa odzyskania inicjatywy. I MACIE! Toż to z n i e b a im spada taka ZARAZA z Wuhan . ot, co..
Dam2020.04.20 15:42
Zaraz, przecież fronda pisała, że koronawirus to kara Boska. Bóg zesłał zarazę, żeby lewacy mogli promować aborcję?