Ruch Poparcia Palikota będzie manifestował przed siedzibami biskupów. Będzie to protest przeciwko presji, jaką ich zdaniem biskupi wywierają na posłów w kwestii in vitro.
- Sprawa jest gorąca, Sejm zaczął debatować. Akcja jest pod hasłem: "posłowie, nie lękajcie się biskupów" - powiedział Palikot na konferencji prasowej w Lublinie.
Dodał, że manifestacje mają na celu "ośmielić posłów, żeby mieli odwagę". - Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że listę tych posłów, którzy głosowali za zajmowaniem się ustawami in vitro, odczytano w kościołach - mówił.
- Chcemy pokazać wyraźnie, że nie ma zgody na taką presję ze strony Kościoła na posłów, pokazać, że w jakimś sensie mamy w Polsce do czynienia z państwem wyznaniowym, przez tego typu zachowania - zaznaczył Palikot.
Zdaniem Palikota Kościół wywiera na posłów presję - jak się wyraził - "w stylu islamskim", czemu były poseł PO chce się przeciwstawić.
- To jest jedno z najważniejszych dzisiaj zadań obywatelskich, jakie przed Ruchem stoją. Dlatego się pokazujemy, żeby było widać twarze, żeby było widać naszą determinację w tej sprawie. To jest też walka z pewną kulturą lęku, którą Kościół chce w Polsce jakby zafundować i w ten sposób zablokować realne załatwienie tej sprawy - podkreślił Palikot.
Manifestacje mają się odbyć przed siedzibą abp. Henryka Hosera w Warszawie, a także przed siedzibami biskupów w Krakowie, Częstochowie, Katowicach, Wrocławiu i Poznaniu.
eMBe/Onet.pl
Podobał Ci się artykuł? Wesprzyj Frondę »

