Przy okazji kłamliwych, antypolskich wypowiedzi prezydenta Rosji, Władimira Putina, warto przypomnieć ten filmik znaleziony w sieci. Putin powtórzył to, co rosyjscy dziennikarze i historycy mówią od lat. 

Rosyjska propaganda na temat Polski to nic nowego, a przywódca Federacji Rosyjskiej w ostatnim czasie niebezpiecznie ją nasilił. W opublikowanym poniżej materiale zobaczymy m.in., jak dziennikarze rosyjskich mediów przed przeszło dekadą atakowali żyjącego jeszcze wówczas prezydenta Polski, Lecha Kaczyńskiego, który jako pierwszy przywódca naszego kraju dostrzegł poważne zagrożenie dla Europy związane z polityką Władimira Putina. Polscy przeciwnicy polityczni prezydenta Kaczyńskiego oskarżali go wówczas o "wymachiwanie szabelką" w stronę Rosji, dążenie do konfliktu z Moskwą. Ci sami ludzie powielali później rosyjskie kłamstwa nt. katastrofy smoleńskiej, m.in. o pijanym generale Błasiku w kokpicie. Przez lata po katastrofie smoleńskiej straszyli, że PiS dąży do wojny z Rosją, a na końcu zaczęli szukać w partii rządzącej "ruskich agentów". 

Oto, czego dowiemy się z filmu:

Przedwojenna Polska była sojusznikiem Hitlera, armia radziecka wyzwoliła nasz kraj, a Polacy, którzy się z tym nie zgadzają, to niewykształcone chamy. Przyczyną katastrofy smoleńskiej było to, że pilot wypił kieliszek z prezydentem Lechem Kaczyńskim, a Rosjanie mogą dziś żałować, że ich przodkowie przed laty "ratowali" Polskę przed Niemcami, gdyż Polacy są niewdzięczni. 

Oto, jak przedstawia Polskę rosyjska propaganda. Filmik znaleziony w internecie. Jak zmieścić tyle kłamstw i oszczerstw w filmiku trwającym niecałe 16 minut? Oddajmy głos Rosjanom...

yenn/Youtube, Fronda.pl