Pakistan. Horror porywanych nieletnich chrześcijanek - zdjęcie
09.11.20, 14:54fot. yt/tv trwam

Pakistan. Horror porywanych nieletnich chrześcijanek

10

Świat nie reaguje na porwania nieletnich chrześcijanek, które w Pakistanie zmuszane są do poślubienia swych muzułmańskich oprawców. Tylko nieliczne przypadki uprowadzeń wychodzą na światło dzienne i mają swój finał w sądzie. Szacuje się, że w ubiegłym roku ofiarami tego procederu padło około tysiąca nastolatek.

W pakistańskim społeczeństwie, które w ostatnim czasie coraz bardziej się radykalizuje w porwaniach przedstawicielek mniejszości religijnych, wciąż jest społeczne przyzwolenie. Lokalne media nie zajmują się przypadkami gwałtów na uprowadzonych nieletnich chrześcijankach i zmuszaniu ich tym sposobem do zmiany religii oraz poślubienia swych nawet trzykrotnie starszych muzułmańskich oprawców.

Jedna z katolickich dziennikarek pracujących w Pakistanie nazywa to „piekłem niewinnych jagniąt wystawionych na sforę wilków”. Anee Muskan zwraca przy tym uwagę na totalny brak zainteresowania tym procederem ze strony środowisk aktywnie walczących na Zachodzie o prawa kobiet. Najsilniejszym głosem prześladowanych Pakistanek jest papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, które zapewnia ich rodzinom pomoc prawną i finansuje niezbędne wsparcie. Ma to fundamentalne znaczenie, ponieważ większość porwanych pochodzi z ubogich rodzin, niepotrafiących bronić swych praw. 

Taką pomoc w ostatnich miesiącach otrzymały ostatnio 14-letnia Huma Younas, która w wyniku gwałtu zaszła w ciążę ze swym muzułmańskim porywaczem, jej rówieśniczka Maria Shahbaz oraz o rok młodsza Arzoo Raja. Nawet jeśli w wielu prowincjach Pakistanu istnieje zakaz ślubów nieletnich, to sądy uważają zawarte związki za ważne, ponieważ zgodnie z islamskim prawem szariatu dziewczynka po pierwszej miesiączce może zawrzeć związek małżeński. Protestancka organizacja Open Doors alarmuje, że przymusowe małżeństwa stają się nową metodę prześladowania chrześcijanek, głównie w krajach islamskich.

 

Vaticannews.va/Beata Zajączkowska – Pakistan

Komentarze (10):

abc2020.11.9 17:14
i takie robactwo zasiedla Europę
abc2020.11.9 19:29
Co się wkręcasz w mój nick?spadaj!
Anonim2020.11.9 16:14
Świat nie reaguje na WIELE SKANDALI i NIESPRAWIEDLIWOŚCI. To NORMA. Ale co tam świat ! A co z Zielonymi "wrażliwymi" na los zwierzątek , smród spalin , i korniki zżerające drzewa , nie czującymi smrodu fekalii wypływających z warszawskiej oczyszczalni ścieków p. Trzaskowskiego , mających "gdzieś" zatruwanie wód Bałtyku . Te UCZUCIA to jeden wielki BAJER . Chodzi o pieniądze dla masy wykształciuchów , którzy są na usługach GLOBAL LOVE i NEW WORLD. Przypominacie co dzieje się w Pakistanie a nie widzicie co dzieje w BRUKSELI PODOBNO centrum NOWYCH TRENTÓW i kultury EUROPEJSKIEJ . To jest dopiero wiadomość ku otrzeźwieniu nawet p. B. Zając .Nie trzeba szukać w innych mniej rozwiniętych cywilizacjach. >Rozpoczęły się międzynarodowe targi Men Having Babies w Brukseli. Podczas tej imprezy pary gejowskie są zapraszane do stoisk, gdzie dostają w pakiecie wynajęcie macicy na dziewięć miesięcy. Mają bardzo szeroki wybór: dowolna rasa, płeć, kolor włosów lub oczu. O praktykach realizowanych przez bogatych homoseksualistów w Brukseli pisze Grzegorz Górny na łamach portalu wpolityce.pl. . Oto prawdziwe UCZUCIA kuturalnych Belgów i Urzędników unijnych pracujących na rzecz nowego postępu cywilizacyjnego. Oto prawdziwe oblicze Praw Człowieka prowadzących do ZNIEWOLENIA KAŻDEGO CZŁOWIEKA. To jak tam z waszymi uczuciami tzw. mądre głowy myślące jedynie o sexie jak króliki w okresie pernamentnej rui. A może w tym temacie wypowie się znany psychiatra Bartosz Grabski z U.J. gość tok-efem i red. Owczarka pochylający sie nad dysforią - zaburzenie tożsamości płciowej i CIERPIENIEM psychicznym osób nie akceptujących swojej płci. Jak już p. red.Owczarek zaprasza lekarza i to psychiatrę to tylko potwierdza, że mamy do czynienia z ludźmi chorymi a NIE WIELOŚCIĄ PŁCI. Nadto organizowanie TARGÓW /sprzedaży dzieci to objaw patologiczny zdziczenia jednostek ludzkich podpadający pod ocenę i diagnozę psychiatrii medycznej ale nie tej wymuszanej politycznie . Może tym zajmie sie Vaticannews i p. B. Zając. i ciekawy świata red. Owczarek .
trzaska2020.11.9 17:49
to nie świat tylko zło ,a zło nigdy nie stanie w obronie dobra,bo dobra nie nawidzi a miłuje zło.
rebeliant2020.11.9 15:51
Mogę tylko tyle powiedzieć, że gwałciciele po śmierci sami są gwałceni - taki los spotyka każdego, kto odciska swoją hegemonię na innych. Wytłumaczę może jak to się odbywa: otóż oprawca dokonując na kimś zbrodni wpływa na wszechrzecz w taki sposób, że on nie życzy sobie, aby takie marne i słabe istoty mu się roiły, a zatem będzie je mieć w przyszłości już nie takie słabe. Wówczas będzie zadowolony, gdy się okaże, że za życia dokonał 100 gwałtów.
Anonim2020.11.9 15:33
Niech przejdą na islam. Będą miały spokój - znaczy, o tyle, o ile kobiety w islamie mają spokój, ale zawsze lepiej niż teraz.
leszczyna2020.11.9 15:23
Aktywnie walczące o prawa kobiet na Zachodzie mają światopogląd antychrześcijański, więc nie stają w obronie chrześcijanek.
abc2020.11.9 19:28
Ale te chrześcijanki to również przyszłe kobiety,choć feministki przestały nimi być
Anonim2020.11.9 15:16
Co z ewangelizacją?
Anonim2020.11.9 15:13
Czy to nie Pakistańczyków zapraszały nasze podstawówki?!