PAD: będę stał na straży programów prospołecznych - zdjęcie
06.03.20, 18:44Fot. Flickr

PAD: będę stał na straży programów prospołecznych

11

Prezydent Andrzej Duda spotkał się dzisiaj z mieszkańcami Szczytna. Mówił tam o walce, jaką trzeba podejmować, aby pozytywne zmiany były kontynuowane w Polsce:

-„ Sama państwa obecność i radość, którą wyrażacie tak entuzjastycznie pokazuje, że warto i trzeba walczyć o to, by była moja druga kadencja prezydencka. Żeby dalej prowadzić polskie sprawy, żeby dalej kontynuować te pozytywne zmiany w Polsce - wzmacnianie polskiego państwa, kontynuować procesu upodmiotawiania także tych regionów, które są poza wielkimi miastami, a które przez tyle lat były zaniedbane, zapomniane”.

Prezydent zwracał uwagę na problemy komunikacyjne w regionie. Przypomniał o podpisanej niedawno nowelizacji wprowadzającej program „Kolej Plus”. Mówił, że są i w najbliższych sytuacjach będą realizowane programy mające poprawić sytuację.

Andrzej Duda zapewnił, że popiera kontynuację programów społecznych jak 500 plus, 300 plus, podwyższenie świadczeń dla emerytów oraz wypłaty trzynastych i czternastych emerytur:

-„ To są realne działania, które nie tylko chcę podtrzymywać, ale chcę nadal współuczestniczyć w ich realizowaniu, w realizowaniu takiej dobrej, prospołecznej polityki, która będzie powodowała, że polskiej rodzinie będzie się żyło lepiej”.

Zapewniał, że chce stać na straży wprowadzonych przez PiS programów i rozpoczętych przedsięwzięć:

-„ Proszę państwa, chcę wszystkie te zadania realizować nadal. Chcę pilnować, żeby nikt tego nie przekreślił, chcę pilnować żeby nikt tego nie zatrzymał, chce pilnować, by nikt tego nie zlikwidował przede wszystkim. Bo różne są zakusy. Teraz niewiele brakło, a Senat, w którym wiecie państwo, kto ma większość, zepsuliby tę ustawę o 13. emeryturze, bo wprowadziliby takie poprawki, które w praktyce uniemożliwiałyby jej wypłatę. Na szczęście posłowie odpowiedzialnie te poprawki odrzucili i dzięki temu ustawa jest ustawą wykonalną”.

kak/ PAP

 

Komentarze (11):

pistoleto2020.03.7 18:35
wicej na zdrajcę i socjalistów z pis nie zagłosuję przez 5 lat rzadów ani jednej reformy kłapią mordami tylko ile to oni nie zrobili to magdalenka bis podmianka komunistów
Pascal2020.03.7 10:41
Bilans działalności politycznej Andrzeja Dudy. Andrzej Duda ośmiokrotnie złamał konstytucję, na którą przysięgał, co wypomniał mu nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann. Prezydent złamał następujące artykuły konstytucji: art. 2, 10, 32, 42, 126, 173, 183, 187, 190. Dał się poznać jako posłuszny wykonawca poleceń Jarosława Kaczyńskiego. W czasie rządów PO i PSL w Europarlamencie oskarżał polskie władze o sfałszowanie wyborów, nie mając żadnych dowodów. Unię Europejską publicznie nazwał "wyimaginowaną wspólnotą, z której nic nie wynika". Powiedział również "ojczyznę dojną racz nam zwrócić, Panie", co w związku z licznymi aferami PiS-u brzmi jak prośba o kontynuację. Jest rekordzistą w ilości odbytych lotów na koszt podatników. Objął patronat nad uroczystością upamiętniającą 75-lecie powołania Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych, oskarżanej o kolaborację z Niemcami. W czasie wystąpień głośno krzyczy i opowiada niewybredne kawały ośmieszające rektora Akademii Górniczo-Hutniczej. Zgodnie z nakazem Jarosława Kaczyńskiego mianował Krystynę Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza sędziami Trybunału Konstytucyjnego. Wstydząc się tych nominacji nie wpuścił dziennikarzy na ich zaprzysiężenie. Określił wybór prof. Małgorzaty Gersdorf na Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego jako "wstyd". Wolał przeznaczyć 2 mld zł z budżetu państwa na dotację telewizji tzw. "publicznej", a tak naprawdę pisowskiej, niż na leczenie onkologiczne. Propaganda pisowska jest dla niego ważniejsza niż zdrowie i życie osób chorych na raka.
Ogladaj hity online2020.03.7 10:39
www.ciinema.eu - ---------------------- To Największa wyszukiwarka legalnych filmów i seriali online! Znajdziesz tam filmy takie jak: Psy 3  w imię zasad (2020) Czy Legiony 2019 Setki filmów w jednym miejscu a to wszystko z dożywotnim dostępem. Polecam jak najbardziej!
celnik2020.03.7 8:04
Coraz mniej uczciwych Polaków rozumie gierki kaczora z nadzwyczajną kastą, koderastami, pederastami, tvp czy kurskim? Może to skutkować przegraną w njabliższych wyborach!!!! Nikt rozsądny nie będzie popierał kolaboracji PiS z przestępcami w togach, koderastami i pederastami, nawet jeśli jest milosiernym katolikiem!!!!!
Hej2020.03.6 21:14
Praca Zdalna - Nowy biznes online, Zarobki ponad 5.000zł miesięcznie, hit roku 2020, wysokie i stałe dochody, praca zdalna wystarczy smartfon lub laptop, teraz każdy może tak zarabiać, obecnie można zapisać się bezpłatnie i nauczyć inwestowania na stronie: https://inwestcrypto.com.pl
Pet2020.03.6 20:11
Duda, możesz se stać, tylko i tak nic nie upilnujesz. Wyżej Kacyka z Żoliborza nie podskoczysz.
anonim2020.03.6 19:48
Trzeba, również poprzez telewizję, przygotować nas do zasady pomocniczości, aby każdy mógł zająć we wspólnocie miejsce stosowne do jego kompetencji i możliwości. Czym więcej w rękach i głowach odpowiedzialnych obywateli, tym bardziej odporne jest państwo.
anonim2020.03.6 19:40
Formowaniu narcyzów i szczurów wyścigowych, należy przeciwstawić formowanie aktywnych i odpowiedzialnych gospodarzy wspólnoty.
Polak Ateista Dumny Gej2020.03.6 18:57
prezent od Polaków na wybory majowe ░░░░░░░░░░░▄▄▄▄░░░░░░░░░░░░░░ ░░░░░░░░░▄█████████▄▄▄░░░░░░░ ░░░░░░░░▐███████████████▄▄░░░ ░░░░░░░░███████████████████▄░ ░░░░░░░█████████████████████▌ ░░░░░░▐█▀▀▀▀██▀▒▒▒▒▒▒▒▒▒▀███░ ░░░░░▐▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒█░░ ░░░░░▌▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▌░░ ░░░▄▀▀▀▀▄▒▒▒▒▒▀▀▀▄▄▒▒▒▒▒▒▒▐░░ ░░▐▒▄▀▀▒▒▒▒▒▒▄▄▄▄▄▒▒▒▒▒▀▄▄▐░░ ░░▐▒▒▒▀▒▒▒▒▒▒▒▌▀▒▌▒▒▒▀▄▄▄▒▐░░ ░░░▀▄▒▄▒▒▒▒▒▒▒▒▀▀▒▒▒▌▒▌▀▐▒▌░░ ░░░░▐▀▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▐▒▒▀▒▐░░░ ░░░░▌▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▀▄▄▒▀▒▒▒▌░░░ ░░░▐▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▄▄▄▄▒▒▒▒▒▒▐░░░░ ░░▄▌▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒██████▄▒▐░░░░░ ░█▐▒▒▒▒▒▀▒▒▒▒▒▒▒▀▀██▀▒▐░▄▄░░░ ▀▒▐▒▒▒▒▒▒▀▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▐░▐░░▐░░ ░░░▐▒▒▒▒▒▒▒▀▄▒▒▒▒▒▒▒▐░░▐░░▐░░ ░░░░▐▒▒▒▒▒▒▒▒▀▄▄▄▄▄▀░▄▄▐░░▐▄▄ ░░░░░▐▒▒▒▒▒▒▒▒▒▌▌░░░▐░░▐░░▐░▐ ░░░░░▐▒▒▒▒▒▒▒▐▐ ░░░░▐░░░░░░░░▐
Polak Ateista Dumny Gej2020.03.6 18:56
Dupuś Pączuś i jego żarciki na weekend ░░░█░▓▓░▓▓░█▄░░░░░░░░░░░░▀█████▀░▄░▌ ░░░█░░▄█▌▓▄████████▄░░░░░░████▀░▀░▀▄▌ ░░░▐▄██░▓▓░░░░░▀▀▀▀█░░░░░░███░░░▄░░░▌ ░░░██▀▄▄▒░░░░▄███▄▓▓▓░░░░░░▀░░░▀░░▐▌▌ ░░░█▀▄▄▄█▓▌▓░▀░░░░▓░░░░░░░░░░░░░█░░▐░ ░░░▐▄█▀▀░▀▌░░░▓▓▓░░░░░░░░░░░░░░▐▄░▌░▌ ░░░░▄▀░░▄▀▌░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░█ ░░░▄▀░░█░█░░░░▀▀▀▀▄░░░░░░░░░░░░░█▀█ ░░░█░░▐░▌░▄░▄▀▄▐░░░█▄░░▌░░░░░░░▐░█ ░░░▀▄░░░▀▀░░░░░░░░░░▐▐░▐░░░░░░░▐░█ ░░░░▀▄░▌░░░▒▒▒▄▄▀▀▀▄▐▐░▐░░░░░░░░▌█ ░░░░░▀▄▐░░▄▀▀▀░▄▄▄██▐▐░▌░░░░░░░░▌▌ ░░░░░░▀▄█░▀████████▀▌▌▐▐▌░░░░░░░▌▌ ░░░░░░░▀▄▀█▄██▀▀░▄▄▀░▌▌░░░░░░░░█░▌ ░░░░░░░░▀▄░▌█▄▄▀▀░░░▐▐░░░░░░░░█░░█ ░░░░░░░░░░▌░░░░░░░░░░░░░░░░░░█░░░░▌
man.of.Stagira2020.03.6 18:53
o TO c h o d z i Panie Prezydencie, o TO c h o d zi! TAK trzymać kurs na l u d z i NIE ideologie! . ot, co..