Owsiak postanowił wycofać się a akcji #hot16challenge2 i jak to ma w zwyczaju winą za swoją rezygnację obarcza rząd. W podekscytowanym i również typowym dla siebie stylu pisze na swoim profilu na Facebooku:

- Zobaczyłem w Internecie zdjęcia z akcji policyjnej przeciwko wyrażającym swoje zdanie przedsiębiorcom. Akcji brutalnej, przemocowej, która według mnie nie miała kompletnie żadnego uzasadnienia. Akcji, w której policji było 2 razy więcej niż wyrażających swoje zdanie pracodawców. Akcji, w której policja jak w państwie totalitarnym obstawia całe ulice, sektory, odizolowuje pół miasta. Akcji, w której policja w sposób totalnie niewytłumaczalny używa ogromnych sił, aby pokazać tylko i wyłącznie wole rządzących – będzie tak i już

Dalej pisze tak:

- I o czym w tym momencie rapować w challengu? O matce ziemi? O hejcie? O rządzących? Zbijać to w rymy, 16-wersowe? Ni cholery, cała mi na to ochota przeszła, wycofuję się i tutaj w tekście pisanym mówię pełnym głosem – stop tej nonszalancji obecnej władzy. Stop tego bezprawia, które wystawia służby porządkowe przeciwko obywatelom w pokojowej, nikomu nierobiącej żadnej krzywdy manifestacji. Skoro nie potrafiliście nas, obywateli przygotować do plagi koronawirusa, to nie macie prawa teraz, szczególnie w sposób tak brutalny, uciszać tych, którzy najbardziej odczuwają skutki epidemii. Nie rozmawiacie, nie macie w sobie nawet milimetra przyjaźni, nawet nie próbujecie zrobić czegoś razem z nami wszystkimi. Podzieliliście nas i jedną za drugą legendę naszego życia brutalnie niszczycie. Zniszczona została idea Solidarności. Tej polskiej, sprzed ponad 30 lat, z której byliśmy dumni i za co nas świat podziwiał. Zniszczyliście największą dumę Polski, jaką była stadnina w Janowie i swoimi najbardziej idiotycznymi, rodem z PRL-u posunięciami zniszczyliście legendę polskiego radia – Trójka - Program 3 Polskiego Radia. Nie zrobiliście tego wyrzuceniem Kazika z listy przebojów, zrobiliście to dokładnie 4 lata temu

A także:

- Co jeszcze da się zniszczyć? Zepsuć? Przeciwko czemu jeszcze możecie pogrozić nam palcem lub policyjną palką? To powiem krótko, przepraszam, że nie rapuję, szacunek wielki dla prawie wszystkich, dla tych, którzy to zrobili w dobrej wierze i z dobrym celem. Ale tak jak napisałem w poprzednim moim wpisie – ciągle jako Fundacja mamy tyle roboty (https://www.wosp.org.pl/pomagamy/fundusz-interwencyjny) i w naszych sprawach ciągle wszystkie ręce na pokład, że ja się na challenge nie piszę! Jutro poniedziałek, z naszego magazynu wyślemy bardzo dużo paczek z potrzebnymi materiałami ochronnymi do walki z koronawirusuem. Dziękuję wszystkim, którzy nam pomagają!

Czasami postępowanie Owsiaka przypomina zachowanie małego chłopczyka, który mówi: mamusiu, ale to przez niego. Może by się z Hołownią dogadał, skoro obaj tacy płaczkowie?

mp/facebook/fronda.pl