07.01.16, 20:09

Owsiak: Kto nie chce grać, niech nie przeszkadza

– Kto chce z nami grać, niech gra. Kto nie chce, niech nie przeszkadza. Za kilka dni ruszamy z 24. finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Naszym tematem będzie pediatria oraz geriatria, czyli ludzie w podeszłym wieku – zapowiedział prezes Fundacji WOŚP Jerzy Owsiak.


W tym roku WOŚP gra pod hasłem "Mierzymy wysoko". 10 stycznia 2016 na ulice nie tylko polskich miast wyjdzie 120 tysięcy wolontariuszy WOŚP. Orkiestra zagra także w kilkudziesięciu krajach na świecie.

Podczas czwartkowej konferencji prasowej Jerzy Owsiak zwrócił uwagę, że w niedziele „wielu wolontariuszy będzie pierwszy raz zbierało pieniądze”. 

– To są nastolatki, a nawet jeszcze mniej niż nastolatki. Przeżywają ten dzień niezwykle. Prośba do wszystkich Polaków – jeżeli nie macie ochoty wrzucać do puszki, to nie róbcie tego, ale także nie dawajcie odczuć tym, którzy zbierają, że wam się to nie podoba. Zachowajcie to dla siebie, nie przeszkadzajcie – zaapelował Owsiak do osób niechętnych Orkiestrze. 

– Ale tej reszcie, która jest z nami, dziękujemy za uśmiech, dziękujemy za to, że wrzucacie te pieniądze. Z tych drobnych pieniędzy składa się później to, o czym mówimy i co możemy robić – powiedział.

bg/onet.pl/tvp.info

Komentarze

anonim2016.01.7 21:57
Ohyda, małe dzieci będą żebrać na ulicach, aby rodzinie Owsiaków żyło się lepiej. Oczywiście, jeśli ktoś chce ich sponsorować prywatnymi pieniędzmi ma do tego prawo, ale powinien być o tym fakcie informowany przez WOŚP.
anonim2016.01.7 22:19
Te "nastolatki, a nawet jeszcze mniej niż nastolatki" Owsiak za kilka miesięcy wynagrodzi za ich zimowe poświęcenie nurzając ich w błocie, sikach, rzygowinach i alkoholu.
anonim2016.01.8 1:37
Wojo zal mi Ciebie , bo nieswiadom jestes wielce. Kwestowanie to zwyczaj znany od lat w wiekszosci o ile nie we wszystkich krajach cywilizacji zachodniej i nie ma on nic wspolnego z zebractwem ktore jest uprawiane zawodowo przez ludzi ktorym nie chce sie uczciwie pracowac. Pan Owsiak ma prawo do wynagrodzenia za swoja prace bo z czegos tez zyc musi . Wynagrodzenia w fundacjach wszelkiego rodzaju to rowniez nic nie zgodnego z prawem w zadnym kraju . Jezeli znasz angielski francuski albo np niemiecki to sobie pogugluj i bez problemu znajdziesz wiadomosci o organizacjach funkcjunujacych od lat ktore na koszty dzialalnosci przeznaczja po 80-90% swoich dochodow. Jezeli Ty chcesz zyc tak jak Owsiak i jego rodzina utworz , wymysl cos namow ludzi zeby wrzucali do Twojej puszki i juz do konca zycia pracowac nie bedziesz musial
anonim2016.01.8 8:03
I niech tak będzie. Nikt nikogo do niczego nie zmusza :-D
anonim2016.01.8 8:17
Drogi wrc, przeczytaj sobie poniższy link i nie opowiadaj mi bajek, bo ja zadałem sobie sporo trudu, aby wiedzieć jak jest z WOŚP. To jest bezczelne złodziejstwo przykrywane szlachetnym celem i hasłami. "...Jak to działa? Pieniądze samorządowe i budżetu centralnego wraz z ofiarami donatorów finansują WOŚP. Z tej puli wypłaty mieli/mają: Jerzy Owsiak, Lidia Niedźwiedzka Owsiak, Aleksandra Owsiak i jej konkubent Jacek Stachera, ale to sumy kieszonkowe. Kasa od donatorów jest przetrzymywana przez 1,5 roku, odsetki spływają do „Złotego Melona” wraz z wielomilionowymi kwotami na wszelkie imprezy „kulturalno-oświatowe”, takie jak Finał WOŚP, „Przystanek Woodstock” i tzw. programy medyczne, głównie Ratujemy i Uczymy Ratować (RUR). Drugim źródłem zasilania spółki „Złoty Melon” są sponsorzy. Dziesiątki milionów złotych popłynęło tymi drogami do firmy słup "Złoty Moelon", która za lata 2009 -2014 zleciła usługi obce na kwotę ponad 49 milionów złotych. I teraz pytanie kluczowe, a jednocześnie bezsenne noce Jerzego Owsiaka, po procesie w Złotoryi, z którego się ledwie wywinął, uciekając przed ujawnieniem ksiąg rachunkowytch. Jakie firmy w latach 2009-2014 wykonały na rzecz „Złotego Melona” usługi na blisko 50 milionów złotych? Na to pytanie każdy podatnik i donator, póki co, musi sobie odpowiedzieć sam, bo Jerzy Owsiak i WOŚP szybciej podpalą archiwa niż pokażą ich zawartość. Mogę jedynie podpowiedzieć, że do roku 2009 gros zleceń lądowało w „Mrówce Całej”, a od kilku miesięcy w blokach startowych stoi: „Jasna Sprawa” i „Feel Mint Production”. Jednak prawdziwym gigantem, od 2009 roku jest firma Jacka Stachery, konkubenta Aleksandry Owsiak, która realizuje wszystkie główne imprezy WOŚP, „Złotego Melona” i sponsorów Owsiaka. Stachera „zasłynął” również i tym, że jego firma „drucik” kompletnie nieznana na rynku eventowym, w 2012 roku wygrała przetarg na uroczyste otwarcie jednego z większych przekrętów Struzika – lotniska „Modlin”. Przetarg ten był objęty śledztwem CBA, które stwierdziło szereg nieprawidłowości. Na tym samym lotnisku straż pożarna polewała Owsiaka, kiedy to było jeszcze modne. ..." http://kontrowersje.net/mamy_rekord_przez_6_lat_blisko_50_milion_w_do_podzia_u_dla_rodziny_owsiak_w
anonim2016.01.8 12:03
Drogi der, zejdź na ziemię i nie bajdurz jak reszta lemingów. Ja nie muszę iść do sądu, bo poszedł z tym łobuzem Piotr Wielgucki i dobrze sobie radzi. Jest wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, a 13 stycznia 2016 roku o godz. 9.00 stanie przed obliczem Sądu Rejonowego w Złotoryi, za pomówienia i znieważenia, to jest czyny z art 212 i 216 kk.
anonim2016.01.8 19:59
@Wojo: to przypomnij proszę poprzedni wyrok i kwotę i kto komu zapłacił :-D