Ewa Kopacz w związku z otwarciem nowego budynku szpitala Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do wybudowania szpitala. – Dzieci z Mazowsza będą miały możliwość leczyć się w godnych warunkach, ale i pod okiem najlepszych specjalistów – mówiła.

Premier zaznaczyła, że swoją przygodę z polityką rozpoczęła w 2001 roku, kiedy to skupiła się na działalności w dwóch komisjach: komisji zdrowia i komisji polityki społecznej i rodziny.

– Dla mnie zawsze polityka prorodzinna była wyjątkowo ważna, kiedy jeszcze nie byłam premierem, tak samo jak zdrowie. Nigdy nie zapomniałam o swoich priorytetach. Mam odwagę powiedzieć, że w Polsce powinno być więcej dzieci, potrzeba odważnych decyzji, te odważne decyzje to również in vitro – mówiła.

– Trudno wyobrazić sobie szczęśliwą rodzinę bez dzieci, ale bywają momenty, kiedy dzieci są chore, kiedy trafiają do szpitala. Muszą mieć poczucie że jest obok nich miejsce dla mamy, że mają dobrą opiekę – zaznaczała.

Premier poinformowała również, że "wszyscy, którzy będą absolwentami uniwersytetów medycznych będą otrzymywali rezydentury finansowane w 100 proc. z budżetu państwa". – Polscy lekarze są dobrze oceniani za granicą, bo są dobrze wykształceni – podkreślała.

mm/Polsat News