Oto moc Jezusa!  - zdjęcie
08.01.20, 08:04

Oto moc Jezusa!

9

PIERWSZE CZYTANIE

1J 4, 7-10

Bóg jest miłością

Czytanie z Pierwszego Listu Świętego Jana Apostoła

Umiłowani, miłujmy się wzajemnie, ponieważ miłość jest z Boga, a każdy, kto miłuje, narodził się z Boga i zna Boga. Kto nie miłuje, nie zna Boga, bo Bóg jest miłością.

W tym objawiła się miłość Boga ku nam, że zesłał Syna swego Jednorodzonego na świat, abyśmy życie mieli dzięki Niemu.

W tym przejawia się miłość, że nie my umiłowaliśmy Boga, ale że on sam nas umiłował i posłał Syna swojego jako ofiarę przebłagalną za nasze grzechy.

 

EWANGELIA

Mk 6, 34-44

Rozmnażając chleb, Jezus objawia swoją moc

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

Gdy Jezus ujrzał wielki tłum, zlitował się nad nimi, byli bowiem jak owce niemające pasterza. I zaczął ich nauczać o wielu sprawach.

A gdy pora była już późna, przystąpili do Niego uczniowie i rzekli: «Miejsce to jest pustkowiem, a pora już późna. Odpraw ich. Niech idą do okolicznych osiedli i wsi, a kupią sobie coś do jedzenia». Lecz On im odpowiedział: «Wy dajcie im jeść!»

Rzekli Mu: «Mamy pójść i za dwieście denarów kupić chleba, żeby dać im jeść?»

On ich spytał: «Ile macie chlebów? Idźcie, zobaczcie!» Gdy się upewnili, rzekli: «Pięć i dwie ryby».

Wtedy polecił im wszystkim usiąść gromadami na zielonej trawie. I rozłożyli się, gromada przy gromadzie, po stu i pięćdziesięciu. A wziąwszy pięć chlebów i dwie ryby, spojrzał w niebo, odmówił błogosławieństwo, połamał chleby i dawał uczniom, by podawali im; także dwie ryby rozdzielił między wszystkich.

Jedli wszyscy do syta i zebrali jeszcze dwanaście pełnych koszów ułomków i resztek z ryb. A tych, którzy jedli chleby, było pięć tysięcy mężczyzn.

Komentarze (9):

raf2020.01.8 21:37
Jezus zlikwidowal kaplanstwo i religie przez swoją 1 ofiarę doskonałą z życia. Pierwsi chrześcijanie ignorowali rytuały religii i kapłanów synagogi, naśladując osobiście Jezusa dzięki Duchowi świętemu i życiu radyklanie zgodnie z tym co mówił Jezus. To są kłamstwa że bez rytuałów religijnych nie mamy możliwości żyć blisko Boga. W Duchu i prawdzie dzięki Jezusowi i łasce samego Boga, który przecież z każdego z nas czyni sobie Jego syna/córkę wraz z naszymi świadomymi prośbami i decyzjami. Obecnie kler wszystkich religii kontynuuje zmienione ale dalej puste ceremonie religijne synagogi i kłamie że między nami a Bogiem konieczne jest pośrednictwo religijne ludzi kapłanów(=hierarchii) danej RELIGII (KK, prawosławie, protestanci, świadkowie, td) w formie: - specjalnych "świętych" ludzi kapłanów i ich modlitewnych rytuałów(ciuchy+) i słów(liturgia), - pomocy od "świętych" rzeczy przez ludzi uczynionych (obrazy, figury,"święte" wypieki/chleby, wina (eucharystia), "święte" krzyże/medaliki/, święte świece, święcenia wody/soli/budynków/pojazdów/ludzi, święte budynki kościelne z ołtarzami itp.) - pomocy od duchów ludzi zmarłych świętych, - czczenia świętych dni - świąt, - wykonywania jakiś "świętych" dobrych uczynków, postów, ofiar finansowych, pomocy innym ludziom, itp.
andrzejhahn32020.01.8 16:08
moc tego jezuska to wielkie pijanstwo kiedy nie bylo juz alkoholu to woda zamieniala sie w wino taki z tego jezuska pijus
Jan I2020.01.9 2:35
Siedzisz na kanapie jesz i pijesz i lekko płynie Ci życie, a drzwi zamknięte są i rozumek też ale swoje mądrości piszesz aktywisto internetowy !
Do Frondy2020.01.8 9:48
dlaczego nie usuwacie szyderczych i bluźnierczych komentarzy ??????????
Poświęcony portal superkatolicki2020.01.8 10:14
Zaraz twój usuniem KODomito
Super mega giga poświęcony megaportal katolicki2020.01.8 16:03
No proszę bardzo proszę usuwajcie, ale naprawdę bardzo proszę.
Polak2020.01.8 9:10
Marnawa jakaś ta moc... Mocniejsze kawałki Jakub Wędrowycz z Semenem Korczaszką po pijaku odstawiali :)
Jan I2020.01.9 2:37
hm! bardzo inteligentny jesteś!
anonim2020.01.8 8:56
Powiedzcie to Trumpowi