Oto moc chrześcijańskiego przebaczenia! KONIECZNIE ZOBACZ - zdjęcie
10.01.15, 10:16fot. YouTube

Oto moc chrześcijańskiego przebaczenia! KONIECZNIE ZOBACZ

17

Tamika Brown z San Diego w Kalifornii straciła swojego ukochanego Richiego prawie dwa lata temu. Teraz podczas mowy sądowej zwróciła się do tego młodego człowieka, który zasztyletował jej syna w trakcie bójki.

- Tylko Bóg wie, czemu nie jestem zła albo czemu cię nie nienawidzę. Będziesz w szoku, bo powiem ci, że cię kocham. Myślałam sobie niedawno: "nie zamykajcie go w więzieniu, przyślijcie go do mnie do domu. Niech będzie moim synem w miejsce tego, którego mi zabrał. I jeszcze coś ci zaśpiewam - mówiła matka zabitego.

I zaśpiewała: "więc myślisz, że tego nie przejdziesz... Jednak pamiętaj: mój Bóg troszczy się o ciebie. Więc nie martw się i nie bój się. Mój Zbawiciel jest po to, żeby ci się udało. Nie poddawaj się. Nie rezygnuj. Uznaj dziś Jezusa Chrystusa za swojego najlepszego przyjaciela!".

Potem dodała: "jeśli w ogóle możesz coś dla mnie zrobić, to zacznij nowe życie i wybierz Jezusa Chrystusa."

Sędzia powiedziała, że choć prowadziła już różne procesy dotyczące zabójstwa, nigdy czegoś podobnego nie widziała.

19-letniego przestępcę skazano na 21 lat więzienia.

Za: http://chnnews.pl/

Komentarze (17):

anonim2015.01.10 10:24
Jezus daje nam sily do przebaczenia, do kochania nieprzyjaciol ; ) Jesli ten chlopak odda swoje zycie Jezusowi, to Jezus przemieni Jego serce by stal sie lepszym czlowiekiem. A prawda jest taka ze wlasnie przez okazanie komus milosci i milosierdzia mozna sprawic ze on sie zmieni. Z Bogiem ; )
anonim2015.01.10 11:19
Krzysiek Nikt na Frondzie nie nienawidzi nikogo za to tylko że ktoś jest inny. Przyczyną konfliktów jest zawsze agresja owych "innych" w stosunku do tych którzy starają się jednak żyć normalnie.
anonim2015.01.10 13:18
Krzysiek, jedną z metod działania szatana jest okłamać go, wmawiając mu, że to on jest ofiarą. Często dotyczy to osób, które z katechizmem są lekko mówiąc na bakier. Sam znam cwaniaka, który nadużywa twardych narkotyków i zmuszą kobiete do bardzo częstych stosunków. Czyni jej w ten sposób wielki ból w sercu. Oczywiście to właśnie on narzeka, że jest poddany opresji i jest tym poszkodowanym. Widzę tu pewną analogię w twojej postawie wobec wierzących, tzn. wydaje się Tobie że wciąż jesteś potępiany i poniżany. W mojej opinii to katolicy są wyszydzani o czym świadczy większość komentarzy na największych polskich portalach (onet, interia, wp, gazeta.pl). Krzysiek nie dlatego piszę ten komentarz, żeby wyjaśnić kto jest ofiarą a kto nie. Po prostu zależy mi żebyś przyjął to co ci teraz napiszę. Jako katolik chciałbym napisać Tobie, że jesteś również dzieckiem Bożym, a więc moim bratem. Twoja wartość w oczach Pana identyczna jak moja. Miłuję Cię, Wierzę w twoje nawrócenie i życzę wszystkich potrzebnych łask potrzebnych do zbawienia. Po prostu Krzysiek sprawa grzechu jest już znana od bardzo dawna. Każdy grzech oddala od Boga Ciebie oraz ludzi z którymi masz kontakt, ponieważ nie da się zgrzeszyć w taki sposób, żeby nie odbiło się to rykoszetem w osoby niewinne. Oddalić się od Boga to znaczy oddalić się od miłości, szczęścia i pokoju. To dlatego zawsze będziemy wskazywać na zło ludzkich czynów: nie po to żeby ludzi piętnować (bo potępiamy czyny nie ludzi), ale wręcz przeciwnie, żeby pomóc ludziom osiągnąć radość wieczną. P.S. Najwięcej szkody uczynisz ludziom, mówiąc im, że są bez zarzutu. Niech Pan ukaże Ci swoją miłość i będzie powodem twojego nawrócenia. Pozdrawiam.
anonim2015.01.10 14:13
@Fiodor44- Aha, to Oleksy nie był komunistą i nie należał do PZPR? Dobrze wiedzieć.
anonim2015.01.10 14:26
Chwała Tobie Jezu!!!!
anonim2015.01.10 15:16
Krzysiek Nieprawdą jest że katolicy nie uważają homoseksualistów albo ateistów za nie-ludzi. Problem polega raczej na tym że katolicy wyciągają określone wnioski z prawdy o tym czym jest homoseksualizm albo o tym czym jest ateizm. Osobom homoseksualnym albo ateistom te wnioski się nie podobają i to oni toczą z katolikami spór. Co do "wojny" prowadzonej na Frondzie sprawa jest prosta, wiadomo jakie poglądy głosi redakcja tego portalu. Te poglądy nie muszą się podobać wszystkim. To jest jasne. Ale mamy przecież w Polsce wolność słowa, mamy mnóstwo portali, także tych których redakcje sprzyjają środowiskom LGTB albo środowiskom ateistycznym. Uważam że lepiej jest "atakować" poglądy przeciwników na swoim portalu, niż wszczynać wojny na cudzych portalach. Miejscem sporu w demokratycznym państwie są parlamenty, czy bardziej neutralne albo bardziej "ucywilizowane" media: radio, telewizja, prasa. Wojny na portalach internetowych są głupie bo zawsze prowadzą do "haiterstwa" czyli tego co Ty nazywasz nienawiścią. Krótko mówiąc: na swoich portalach wyrażajmy swoje własne poglądy, natomiast debatę publiczną czyli tzw. "ścieranie się" różnych poglądów prowadźmy w bardziej cywilizowany sposób korzystając z bardziej "cywilizowanych" platform sporu ideologicznego. Portale internetowe do tego rodzaju platform niestety nie należą. Wiem, że moja propozycja jest nierealna, ale skoro piszesz o jakiejś "nienawiści" jaką Fronda szerzy w stosunku do "innych" ludzi, to przyjrzyj się też zachowaniu owych "innych" ludzi na Frondzie. I wtedy zobaczysz że wina leży po obu stronach sporu. Podstawą tej sytuacji jest jednak niezdolność właścicieli portali internetowych do jakiegoś "ucywilizowania" prowadzonej na tych wortalach dyskusji. Pozdrawiam.
anonim2015.01.10 15:52
Życzę wszystkim na frondzie: zarówno redaktorom jak i udzielającym się po obu stronach barykady takiego miłosierdzia i miłości jakie ma ta pani dla zabójcy swojego syna.
anonim2015.01.10 15:54
@Fiodor44- Dla mnie wszyscy komuniści z przekonania (a takim niewątpliwie był Oleksy) to świnie i nie zmienia tego stanu rzeczy fakt, że gościo pod koniec życia się nawrócił (za co Bogu niech będą dzięki).
anonim2015.01.10 15:55
Odwalilo jej ze stresu po stracie dziecka . Nikt normalny tak nie robi
anonim2015.01.10 16:16
@wrc- Nikt normalny nie przebacza? Gdyby tak było świat byłby piekłem.
anonim2015.01.10 16:51
Czym innym jest przebaczenie a czym innym zaprasznie mordercy swego syna do domu zeby byl "moim synem w miejsce tego, którego mi zabrał".
anonim2015.01.10 17:16
swojski_lewak Jak to wszyscy. nie tylko swojscy, lewacy mają w zwyczaju, bijecie się w cudze a nie swoje piersi. Znam różnych lewaków i jest to ich cecha wspólna kultywowana przez pokolenia. My katole możemy krytykować, a nawet potępiać czyny innych a nie negujemy ich wartości jako ludzi, braci w Chrystusie. Swojego rodzonego brata też wielokrotnie krytykowałem, ale zawsze mając na uwadze jego dobro.I jako katol często, co najmniej raz w miesiącu , biję się we własne piersi. Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego.
anonim2015.01.10 18:07
@wrc- Ludzie są różni. Jeżeli jej to ma pomóc, to cóż nam do tego?
anonim2015.01.10 19:02
A moze to proba zrzucenia z siebie poczucia winy ze nie potrafila czy tez nie chciala wychowac syna tak , zeby trzymal sie z daleka od gangow ? Czesto jest to drugie dno o ktorym nie chcemy wiedziec bo to niewygodne
anonim2015.01.10 21:55
@wrc a co za różnica w tej chwili, jakie ma motywy? Wolałbyś żeby zamiast przebaczać do gardła mu się rzuciła?
anonim2015.01.11 4:56
Wolalbym bo to bardziej ludzkie i prawdziwe. Motyw jest bardzo wazny , znakomita wiekszosc przestepcow "zaluje" tego co zrobila dopiero po tym jak zostanie zlapana,.
anonim2015.01.11 11:06
@wrc- Wtedy pozabijalibyśmy się wzajemnie.