Oświadczenie prof. Zaradkiewicza. Mocny apel do sędziów! - zdjęcie
01.05.20, 16:20Screenshot Youtube - Tysol PL

Oświadczenie prof. Zaradkiewicza. Mocny apel do sędziów!

69

Sędzia Kamil Zaradkiewicz, który wskutek decyzji prezydenta Andrzeja Dudy został pełniącym obowiązki pierwszego prezesa Sądu Najwyższego, wydał oświadczenie. Zawarł w nim między innymi niezwykle mocny apel skierowany do sędziów.

Zaradkiewicz deklaruje między innymi, że swoje obowiązki wykonywać będzie „[…] zgodnie ze standardami niezależności, rzetelności oraz z dbałością o najwyższe standardy funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości”.

Zdaniem p.o. I prezesa Sądu Najwyższego jesteśmy obecnie świadkami oczekiwanego przez społeczeństwo przełomu jeśli chodzi o funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości. Wyraził też nadzieję, że sądownictwo w Polsce nie będzie już obciążone „[…] dziedzictwem zbrodni sądowych i bezmiarem niesprawiedliwości” oraz nastąpią rozliczenia.

Prof. Zaradkiewicz dodaje też w oświadczeniu, że ci spośród sędziów, którzy nie potrafią sprostać zasadom apolityczności oraz niezawisłości powinni zrezygnować ze sprawowanych przez siebie funkcji.

Tymczasowy I prezes SN apeluje też w swoim oświadczeniu do sędziów, aby ci nie angażowali się w żadne publiczne wystąpienia czy wypowiedzi medialne mogące osłabić zaufanie do niezależnego sądownictwa oraz mogą powodować, że sędzia kojarzony odtąd będzie z którąkolwiek z opcji politycznych. Taki ruch – zaznacza Zaradkiewicz – podważa jego obiektywizm.

dam/rp.pl,Fronda.pl

Komentarze (69):

Walter2020.05.3 6:08
Austriak G. Birgfellner zeznał w prokuraturze, że Jarosław Kaczyński wyłudził od niego łapówkę dla księdza Rafała Sawicza w wysokości 50 tys zł. Posiada świadków i dokument potwierdzający wypłatę powyższej kwoty z banku. Prokuratura podległa Zbigniewowi Ziobro nie zajęła się sprawa. Afery PiS-u: Getback, Srebrna, PCK, Skoki, Pegasus, KNF, CBA, NBP, Bartłomieja Misiewicza, Stanisława Koguta, Jana Szyszki, Michała Dworczyka, Łukasza Piebiaka, Mariana Banasia, Mariusza Morawieckiego..... Jarosław Kaczyński przejmuje cały wymiar sprawiedliwości, a politycy z PiS-u są ponad prawem. W naszym kraju nie ma już trójpodziału władzy i niezawisłości sądów. Polska nie jest już państwem praworządnym i demokratycznym. Wybory prezydenckie zostaną sfałszowane, a dyspozycyjny politycznie w stosunku do PiS-u Sąd Najwyższy uzna wybory za ważne.
anonim2020.05.2 20:50
No tak Panie Profesorze, ale jeżeli Pan nie startuje, to kto ma to zrealizować?!
KOCHAM POLSKE I WIERZE W UCZCIWOSC POLAKOW A NIE T2020.05.2 14:38
PAANIE SEDZIO POLACY Z TOBA TYLKO ZYDOKOMUNA PRZECIWKO TOBIE
Jak by co.2020.05.2 12:26
jak czytam te wymysły wyznawców "tv nieprawdy" i wszystkich niePOlaków to nie wiem co wszyscy robicie w POLSCE? zawsze możecie wrócić do swoich demokratycznych ojczyzn! waszym dziadom władze okupacyjne w PRL nadały bezprawnie dokumenty! i najwyższy czas to naprawić, a od tego co dzieje się w Polsce - wara.
Eustachu2020.05.2 12:24
Wreszcie normalny czlowiek na tym stanowisku .
WNUCZEK DZIADKA Z WERMAHTU NIEMCA2020.05.2 14:41
NORMALNY DLA POLAKOW ALE NIE NORMALNY DLA ZYDOKOMUNY, KTORA UWAZA POLSKA MA BYC LANDEM NIEMIECKIM.
Realista2020.05.2 6:01
Zaradkiewicz apolityczność sądownictwa rozumie jako posłuszeństwo wobec władzy wykonawczej. PiS dalej skutecznie psuje państwo i walczy z trójpodziałem władzy.
JUDASz TARGOWICKI2020.05.2 7:12
Dla was Icek apolitycznosc jest wtedy kiedy na kolanach slucha sie niemcow i unijnej zydokomuny.
Huehue2020.05.2 11:51
No przecież pis słucha Niemców, bo podobno w Bawarii wybory pocztowe były bezpieczne. Wręcz Duda jechał do UE, żeby się wypłakać, że wybory były sfałszowane.
Jan Radziszewski2020.05.2 8:08
Co może PO nie psuł państwo! Pomyśl! Nie wybór przez lud, dziś powiedzielibyśmy, demokratyczny wybór! Ale! Tylko namaszczenie /pomazanie świętym olejem/ prawdziwie wynosi ponad ludzi, w władzy nad nimi, dla ich wiecznego dobra tzn. zbawienia się i dzieje się to z woli Bożej, nie ludzkiej! (por „Wj. 29,6; I Sm 9,16 10,1; 16,12-13; … ect.) Królowie pomazani, namaszczeni, na władców narodu. Otrzymują tzw. wewnętrzną sankcję tj. oświecenia Ducha św. dla sprawowania władzy, (zgodnie z Prawem i Ewangelią), nad ludem tj. narodem - im przez Boga powierzonym. Tj. po to aby się poddani zbawili a nie Potępili się obywatele jak za czasów rządów tzw światłych demokratów prowadzących ludzi do PIEKŁA
Jan Radziszewski2020.05.2 2:05
EUROPA: Brat Sadhu był już w Niemczech dwa razy, chociaż generalnie on nie działa w Europie, ale Bóg pokazał jemu szatana – bestię, która krążyła nad Europą i poszukiwała miejsca, gdzie się ma zagnieździć. Długo krążyła i spoczęła, i wybrała Berlin!!! BERLIN BĘDZIE POLITYCZNO-MILITARNĄ STOLICĄ ANTYCHRYSTA !!! Sadhu objawił, że antychryst będzie miał 3 stolice: stolicę religijną – Jerozolimę, stolicę polityczną – Berlin oraz stolicę ekonomiczną*, która nie została jeszcze jemu objawiona. Krótko mówiąc: – smok (apokaliptyczny), ten z siedmioma głowami i 10 rogami wybrał Niemcy na kolejną swoją siedzibę z powodu tronu swojego (tronu szatana), który znajduje się w Berlińskim muzeum, a przywieziony został tam z Pergamonu. Niemcy ponownie staną się potęgą militarną Europy, bo Francja i inne kraje pchną Niemcy w tym kierunku. Berlin w przyszłości będzie militarną siedzibą Antychrysta. III wojna światowa odbędzie się szczególnie w Europie i na Środkowym Wschodzie (Izreal i państwa ościenne). Niemcy oraz Belgia naładowane są ogromnymi, ciemnymi siłami (szatańskimi) wewnętrznie panującymi w tych krajach. Belgia, tak jak i Niemcy będzie bardzo uwikłana w działania wojskowo-wojenne. ** Pomnik bogini Europy siedzącej na bestii przed parlamentem Europejskim jest żywym obrazem wypełniającej się na naszych oczach Apokalipsy św. Jana – twierdzi Sadhu – i pomimo, że kobieta na bestii reprezentuje de facto odrodzenie się w naszych czasach demonicznego ducha bogini pogańskiej Aszterod { bo to ten demon doszedł do głosu wyjątkowo tylko w obecnych ostatnich dziesięcioleciach, a mianowicie pod postacią jaką niosą w sobie zboczenia natury homoseksualnej, transgender i tym podobne } – to sam obraz nierządnicy jest tym przepowiedzianym przez Jana na 2000 lat temu tym właśnie obrazem.
gośka2020.05.1 21:21
w sądownictwie afera za aferą...a Dżordze polityczne miejscowe, mają w swoim sądownictwie wtyki co zapewnia im wiele kadencji...
Wiesław Kaloryfer2020.05.1 20:26
Apel o treści w sam raz by podlizać się PAD. SSN Zaradkiewicz wyraźnie celuje w stanowisko, na którego wybory (kandydatów) ma przygotować. W TK nie wyszło (a teraz jak tam jest K. Pawłowicz przejawiająca wcześniej "pokłady empatii" w stosunku do sędziego, to powrót tam traci sens jeśli się nie jest masochistą), to może I Prezes SN będzie.
wierzący2020.05.1 20:06
Prof Zaradkiewicz to bardzo dobry krok w dobrym kierunku
Huehue2020.05.1 20:24
W sensie będzie gotował prezesowi jak Przylebska?
JUDASZE2020.05.1 19:59
W POLSCE KAZDY UZEDNIK POWINNIEN SLUZYC POLSCE I POLAKOM A KOMU SLUZA LUDZIE TARGOWICY
Huehue2020.05.1 20:25
Eeeh. Jeszcze raz. Tarogowica to spisek z kościołem przeciw konstytucji. Czyli to co robi pis wycierając się konstytucja jak szmata.
JUDASZE2020.05.1 20:43
masz icek na mysli/kosciol/ zydowski czy masonow
Pfft2020.05.2 0:14
Więcej wyzywania od icków i żydów antysemito, więcej, to w całej krasie pokazuje poziom twoich argumentów.
gnida koszerna2020.05.2 7:20
a kim jestes jezeli nie myslisz po polsku i atakujesz polski kosciol
anonim2020.05.1 19:46
Myślę, że wszyscy przyzwoici sędziowie, którym zależy na poziomie i powadze sądownictwa, wysłuchają tego apelu. Najwyższy czas zacząć odbudowywać wysokie standardy i dobre imię, po nazistowskiej i komunistycznej zawierusze!
zdrajcy polski i polakow juz nie bedzie jak bylo2020.05.1 19:40
ostatni bastion zydokomuny juz sie konczy ale jeszcze wiezga
KOCHAM POLSKE MOJA OJCZYZNE GLOSUJE NA PIS2020.05.1 19:25
TERAZ POLSCY SEDZIOWIE BEDA PRACOWAC W SADACH I PRZYSPIESZAC ROZPATRYWANIE SPRAW BO DO TEJ PORY PRACOWALI NA DRUGIM ETACIE TEZ NA ULICACH OSMIESZAJAC STAN SEDZIOWSKI.
baba ze swieczka miernota targowicka2020.05.1 19:14
Zydokomuna nie lubi ludzi inteligentnych stojacych w prawdzie.
Huehue2020.05.1 20:24
Ziobro miał troje na studiach, Przylebska też. Gdzie są ci inteligentni?
JUDASZE2020.05.1 20:31
WASI INTELIGENCI ICEK TO DONOS BUL I OCHLAPTUS
gnida koszerna2020.05.2 7:17
ty oczywiscie josek jestes po studiach markssizmu i leninizmu
POniał bracie Stefana2020.05.1 19:12
odbudowa powagi SN nastąpi szybko
Fuler Moralność prawa2020.05.1 19:11
jak chcecie palić świeczki - to najpierw spalcie TOGI
ULICA I ZAGRANICA2020.05.1 19:08
Wedlug zydokomuny to nie Polacy maja decydowac o polskim sadownictwie tylko Niemcy
ALE JAK BEDZIE ZYLA ZA 20 TYS ZL2020.05.1 18:47
POLSKA WKRACZA DO SADOW Z OPORAMI ODCHODZI ZYDOKOMUNA PA PA WNUKOWIE I WNUCZKI UBOWCOW.
Jan Radziszewski2020.05.1 18:36
trole tylko 3,5 roku tj 1260 dni a Sąd na wszystkimi ludźmi dokona się - wybierajcie Prawdę i Boga bo w PIEKŁO Cezara żydów /J 19,15) jest straszne Ruscy konsomolcy którzy się dowiercili do Niego na półwyspie Kolskim na głębokości 14,5 km zwariowali i karetkami byli wiezieni do wariatkowa " Ty rzeczniku, Żydzie Pinkasie nie zalecaj modlenia się w domu bo to nie jest Twoje zadanie. Twoje miejsce nie jest w Polsce a zwłaszcza w polskiej służbie zdrowia. Prezydencie Dudo nie bądź chwiejny. Dawałem Ci Łaski lecz kto nie wykorzystuje Łask ten kończy źle. Możesz być powieszony przez lud Polski. Nie teraz jeszcze lecz gdy będzie w Polsce wielki krach gospodarczy i dziesiątki tysięcy zmarłych na coronawirusa a więcej niż milion chorych to jest to już bardzo prawdopodobne. Okazałem Ci Łaskę gdy Hostia przytoczyła się do Twoich rąk. Nie byłeś tego godzien jak każdy, ale jesteś prezydentem Mego umiłowanego kraju, skąd pochodzi Mój przodek o imieniu Iz ( jak było w tych Orędziach). Dlatego tak Cię uszanowałem. Uszanuj Ty i Mnie, nie tylko w sercu, kłaniając się wrogom Polski, lecz postawą. Polska to nie Polin. Polska jest krajem starożytnym a Ariowie - Słowianie, w tym zwłaszcza z terenów dzisiejszej Polski, nieśli kulturę i swoje geny na Bliski Wschód i w wiele innych miejsc. Imię Mojej Matki jest słowiańskie – Miriam, to znaczy - jestem pokojem. Korzenie Mojego Imienia też są słowiańskie : Iz, co znaczy – z głębi prarzeczy. Przykładem jest rzeka Izera, dzisiaj w Niemczech, wtedy i później rzeka ludu tylko słowiańskiego. Dawid oznacza - dający wid, czyli światło. Uzupełniaj swą wiedzę prezydencie Dudo bo źle Cię uczyli ( jak i innych Polaków). Sam powiedziałeś, że się uczysz, zatem ucz się. Masoni w Polsce, sługi szatana. Wasz czas w Moim Kraju kończy się. Posłużę się jeszcze wami dla oczyszczenia Polski lecz wasze miejsca w piekle są straszne. Kto szkodzi Polsce będzie bardziej jeszcze męczony niż mieszkaniec innego kraju szkodzący jemu. Zatem wasze piekielne cierpienia masoni służący szatanowi w Polsce będą jeszcze większe niż masonów we Francji, Niemczech czy innych krajach. Zatem pamiętajcie. Chcecie żyć choćby dla marnego życia ziemskiego i waszych bliskich. Zatem czyńcie tak aby żyć bo kto oddaje się szatanowi nie żyje lecz już jest martwy. Strzeżcie się. Truliście przez wiele lat Polaków smugami chemtrails. Zatrzymałem to teraz w wielkim stopniu. Widzicie to. Więc nie wierzgajcie przeciw ościeniowi. Nie chcę was zgładzić. Wy sami idziecie na zagładę. Służcie Polsce. To ostatni wasz czas. Amen. - Dziękuję Chryste Królu, doskonały nasz Panie i Zbawco.
Halina2020.05.1 23:34
Janie R... Proszę cię odpisz mi chociaż raz! Pytałem wcześniej, teraz też! :Piszesz: " Ty Rzeczniku, Żydzie Pinkasie...itd"! Kim on jest? Pewnie chodzi ci o Min Szumowskiego? Dziwna rzecz, bo spory czas temu, pracował u nas w Szpitalu Chirurg Pinkas, nawet operował mi wyrostek ! Ale czy to zbiezność nazwisk? Ciekawi mnie to? Odpisz.
Jan Radziszewski2020.05.2 2:03
rzecznik to nie minister
stan2020.05.2 9:59
arosław Jan Pinkas (ur. 29 sierpnia 1955 w Gliwicach) – polski lekarz, specjalista w zakresie chirurgii ogólnej, medycyny rodzinnej i zdrowia publicznego, nauczyciel akademicki, doktor habilitowany nauk medycznych, profesor Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego. W latach 2005–2007 podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia i prezes Polskiego Czerwonego Krzyża, w latach 2015–2017 sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia, w latach 2017–2018 sekretarz stanu w Kancelarii Premiera. Od 2018 Główny Inspektor Sanitarny. Nie rzecznik. To pewnie on operował Panią. Jerzy Radziszewski jest patriotą, ale niestety korzysta ze stron i "objawień" dzieckomaryi - strona utworzona specjalnie do siania zamętu, prawdopodobnie prowadzona przez ludzi dalekich od Boga. Jeśli chodzi o Pinkasa - być może ma rację, poza tym, że Pinkas jest rzecznikiem (to nieprawda). Ten człowiek nie postąpił fair wobec rodziców zmarłego dziecka, to było straszne. Ludzie, nie dawajcie zaszczepiać swoje maluchy (noworodki i niemowlaki)!
marek2020.05.1 18:30
Brawo! Widzę tego człowieka jak najbardziej na naczelnym stanowisku w SN. Takich sędziów nam potrzeba w Kraju a nie jak do tej pory, kastowych złodziei, sprzedawczyków i zaprzańców poprzebieranych w togi i psujących wymiar sprawiedliwości w Polsce!
Huehue2020.05.1 20:22
Zgadzam się. Piotrowicz, Pawlowicz, Kryze, i Przylebska musza odejść. Są za bardzo umoczeni w komunie.
JUDASZE2020.05.1 20:35
ICEK W KOMUNIE NIE WSZYSCY BYLI KOMUNISTAMI ALE NALEZEC MUSIELI DO CZERWONYCH BO TAKI BYL WYMOG ZYDOKOMUNY.
Karol2020.05.1 21:06
Co ty debilu wciagasz, ze tak ci sie we lbie pojeplatalo ?!
HGW2020.05.1 23:23
OK? POdaj fakty w co umoczeni, nie wiem?
.2020.05.1 17:17
...powiedział polityczny komisarz powołany przez Zero.
Konfederacja2020.05.1 17:03
Brednie pajaca... "profesor", który nawet nie wie, że stanowisko Prokuratora Generalnego pełni polityk, a sam został wybrany przez innego polityka... takie" standardy" PiS.
xcv2020.05.1 17:37
Tak samo jak w USA i Niemczech!!! Pustaki sa na budowie a nie w internecie Wabhia!!
Huehue2020.05.1 20:27
Czyli jednak Niemcy dyktują nam jak żyć? Skoro czerpiemy z ich standardów sędziowskich.
spadac boso do rosji2020.05.1 19:31
konfederacja to agenda rosji w polsce
Huehue2020.05.1 20:21
Może i tak. Nie są mi z nimi po drodze, ale w sejmie w sprawach gospodarczych miażdżą pis ostro.
HGW2020.05.1 23:20
Hue...! A może podasz przykład tej te tw ojej miazgi??? Bo jakoś nie widać i nie słychać tego? Tylko widać twój głupi wpis ze śmiechem!
Huehue2020.05.2 11:17
Alez proszę https://youtu.be/BzAZgkitmJ0 Mam nadzieje, że Duda wygra. Inaczej nigdy nie zobaczycie jaki zgotowaliście Polsce los. Sprzedać wolność za 500 zl, żałosne.
HGW2020.05.3 0:31
hue.....! MYLISZ SIĘ! NIGDY NIE BRAŁAM 500+ MAM DOROSŁE DZIECI! Nie przeszkadza mi to myśleć właściwie o Polsce, nie tak jak ty /jak polskojęzyczny/! Cieszę się,że Duda wygra! Inaczej Polskę rozkradną POPSLe do reszty !
Huehue2020.05.3 7:35
A co to znaczy myśleć właściwie o Polsce. Jakiś monopol masz na to? Ja widzę fakty. Duda co krok łamie konstytucję. Podpisuje ustawy w nocy. Powołuje komunistycznych sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Naciska na wybory podczas pandemii narażając życie obywateli. Podpisuje co mu pod suną. A najgorsze, że stchórzył i nie przyszedł na debatę. Wiec proszę o podobne argumenty, zamiast mnie niania o właściwym myśleniu, bez podania choć jednego argumentu.
Japa2020.05.3 14:42
" Huehue " ,a może "hue hue ." czyli śmichy z pogrzebu . Albo " hau hau, czyli ujadanie kundla .bo sensu i dobrych intencji szukam i szukam i doszukać się nie moge.
anonim2020.05.1 16:58
Bredzenie kolejnego kolesia PiSu… upolitycznienia sądów ciąg dalszy, po mianowaniu na stanowisko PG gościa z wyrokiem Ziobro.
ULICA I ZAGRANICA2020.05.1 19:10
ICEK PA PA BUCU DO KIBUCU
.2020.05.2 10:08
Spier.da.laj prawocowa szmato.,
iza2020.05.1 16:40
Zacytujcie całość . Gość to zwykły nawiedzeniec od Kaczyńskiego, który za główny problem sądów uważa, to że niektórzy sędziowie (starsi i najbardziej doświadczeni) zaczynali pracę w PRL-u. Pajac.
pimpirimpi2020.05.1 18:23
Starsi i najbardziej doświadczeni, w czym? W wyrokach na zamówienie junty stanu wojennego? Brawo Ty!!
wywalic miernoty2020.05.1 18:42
doswiadczeni chyba icek w kretactwie
teresa I2020.05.1 18:59
Iza masz chyba podstawowe wykształcenie ,dziecino ucz się historii.
Emilia2020.05.1 23:07
Tereso I Muszę cię wyprowadzić z błędu! To nie pisze "Iza"! Pod tym nickiem jest Lech Keller-Krawczyk, byważe pisze jako"Urszula"....itd! To taki człowiek, że używa nawet w jednym artykułe we wpisach kilka, kilkanaście swoich nicków! Potrafi sam do siebie pisać i odpowiadać, albo się sprzeczać sam ze sobą w różnych nickach! Jeżeli my nie piszemy, to wtedy on to sam ze sobą robi! To troll! Musi pracodawcom pokazać, jak to z nim dyskutują wtedy, gdy on bluźni na Boga, Wiarę, czy Rząd! Nicki różne, ale treść ta sama ! Zawsze go poznam! Uważaj! To zły człowiek, ateista i w dodatku "homoś..",z pochodzenia nie jest Polakiem....!
Leon Napoleon2020.05.1 20:24
W końcu muszę to dosadniej ująć. Iza jesteś tak pusta i tępa, że w zasadzie szkoda na ciebie czasu. Tylko niepełnosprytny umysłowo idiota może coś takiego powiedzieć, napisać, pomyśleć. Twoje komentarze świadczą o twojej bezdennej głupocie i kompletnym braku zrozumienia problematyki naszego kraju.
Emilia2020.05.1 23:13
Leon N... Nie poznałeś? Przecież pod tym nickiem jest Lecho Keller-Krawczyk! Znamy go jako:" ateista...du...ny g...j", i wiele innych! Już chyba teraz nie będą dziwić cię takie wpisy? Czy widziałeś mądre wpisy Lecha??? Bo ja nie!
Grande_Erectus2020.05.1 20:54
nie nudz zboczony geju
Japa2020.05.3 14:33
Pani ,,Iziu " . Pani na prawdę wie o czym tu piszą ?
Jerz 2020.05.1 16:31
Bardzo dobre oświadczenie. Tak miało być zawsze, aby każdy sędzia potrafił sprostać zasadom apolityczności i niezawisłości.
Huehue2020.05.1 20:18
Czyli jako piewca pis, pierwszy odejdzie?
Japa2020.05.3 14:30
Do ""Huehue " ,"WITBAN","Pisia kupielka " .Badzcie orły palestry ,uprzejmi i zdradzcie swoje marzenia .Jeśli zamiary prof Zaradkiewicza złe ,to jakie są dobre ? Może by tak sędzia Tuleya ? Ma lepsze.?
Pisia kupielka2020.05.2 5:10
Takie standardy jak on proponuje to na Białorusi maja
WITBAN2020.05.2 9:04
Ubrał się diabeł w ornat i ogonem na mszę dzwoni, ma kreatura tupet.
RABI2020.05.2 18:10
A TY WIESZ ICEK CO TO JEST ORNAT