Ostatnie (niewygłoszone!) przesłanie św. Jana Pawła II - zdjęcie
28.04.19, 08:10fot. Anna Stańczak

Ostatnie (niewygłoszone!) przesłanie św. Jana Pawła II

22

Najdrożsi bracia i siostry, także dziś rozbrzmiewa radosne Alleluja!

Dzisiejszy fragment Ewangelii św. Jana przypomina, jak Zmartwychwstały, wieczorem tamtego dnia, ukazał się Apostołom i pokazał im swoje ręce i bok - znaki męki niezatarte również po zmartwychwstaniu. Te chwalebne rany, które osiem dni później pozwolił dotknąć niewiernemu Tomaszowi, objawiają Boże Miłosierdzie, które tak umiłowało świat, że dało swojego Syna Jednorodzonego. Ta tajemnica miłości Boga znajduje się w centrum dzisiejszej liturgii niedzieli in Albis, poświęconej kultowi Miłosierdzia Bożego.

Ludzkości,

która zdaje się być

zagubiona i zdominowana

przez siły zła,

egoizmu i strachu,

 

Zmartwychwstały Pan

ofiaruje miłość,

która przebacza, jedna

i otwiera ducha na nadzieję.

Ta miłość

przemienia serca

i ofiaruje pokój.

 

Jak konieczne

jest światu

zrozumienie

i przyjęcie

Bożego Miłosierdzia.

Panie, który poprzez swoją śmierć i zmartwychwstanie objawiasz miłość Ojca, wierzymy w Ciebie i z ufnością powtarzamy dziś: Jezu ufam Tobie, miej miłosierdzie dla nas i całego świata. Liturgiczna uroczystość Zwiastowania Pańskiego, którą obchodzić będziemy jutro, zachęca nas do kontemplacji oczyma Maryi niezmierzonej tajemnicy tej miłości miłosiernej, która wypływa z Serca Jezusowego. Wspomożeni przez Nią, możemy wgłębić się w prawdziwy sens radości paschalnej, która opiera się na tej pewności: Ten, którego Dziewica nosiła w swoim łonie, który cierpiał i umarł dla nas, naprawdę zmartwychwstał. Alleluja.

Przygotowane na modlitwę Regina Coeli 3 kwietnia 2005 roku

Komentarze (22):

Leon2019.04.29 9:13
Kasować ruskich troli !!! JP2 jest i będzie największym Polakiem. Zawsze.
Robert2019.04.28 16:13
A ja myślę że ten "lewak" to zwykły ruski trol. Fronda nie powinna go publikować bo on się podpisuje pod wszystkimi artykułami własnością takim stylu. I to nie żaden Polak tylko ruski trol.
Karol - człowiek, który podtarł się jeżem2019.04.28 15:29
Niby tyle zarabiał jako papież, ale często pożyczał ode mnie drobne pieniądze, papierosy i nigdy mi nie oddawał. Pożyczył nawet kajak i narty! Do dzisiaj ich nie zobaczyłem!
Darek z Marek2019.04.28 14:07
Widać wielką mądrość w redakcji "Frondy" . Każda inna redakcja i jej moderatorzy już dawno na zbity pysk wyrzucałaby wpisy tych etatowych trolii, którzy zaśmiecają profil swoimi wpisami. A oni jednak pozwalają im tu pisać , tylko dlatego żeby mogli się jeszcze bardziej kompromitować
szcze na PiS2019.04.28 13:22
Kiedy Europejski Trybunał Praw Człowieka osądzi Wojtyłę za krycie i tuszowanie przez niego czynów pedofilskich popełnianych przez księży???
WojtyłaKryłPedofilówADzieciCierpiały2019.04.28 13:11
Pewnie Wojtyła zapomniał wygłosić tych pierdów, bo akurat Maciel Degollado pokazał mu zdjęcia gołych dzieci, którym z poświęceniem misyjnym pomagał w osiągnięciu dojrzałości płciowej.
IE2019.04.28 12:25
Fronda (i w ogólności chrześcijaństwo) jest pod zmasowanym atakiem pożytecznych idiotow, oraz zwyrodnialców, de facto pracujących dla diabla, co z komentarzy niniejszych wynika. Niezrozumiale jest jednak dlaczego Fronda dopuszcza, aby ludzie tego pokroju produkowali sie tutaj. Poprzez to Fronda dolacza sie do walki diabla z Kościołem.
anonim2019.04.28 12:41
Diabeł ujawniony jest mniej groźny od ukrytego, który działa bardziej podstępnie. Trole tu produkujący się są bardzo głupimi jego sługami.
Anna2019.04.28 15:20
Bardzo słusznie!!! Fronda musi moderować komentarze, bo kilka osób tu stale pluje, bredzi i obraża. Nie rozumiem, dlaczego tych nadużyć się nie usuwa z "poświeconego" portalu!!!!
andrzejhahn32019.04.28 10:50
SRAM NA wojtyle
Leszek2019.04.28 11:29
krótkie acz intensywne leczenie psychiatryczne elektrowstrząsami i bilet w jedną stronę za ural.
Adam2019.04.28 12:15
napisz to samo na muzułmanów bo widzę odwaga i głupota ciebie rozpiera!
polak ateista durny gej jest oszustem2019.04.28 17:13
wszyscy wspolczujemy andriuszy bo urodzil go biedron przez porod posladkowy
asia2019.04.28 18:32
jeżeli srasz , to co tutaj robisz
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.28 10:42
Jan Paweł II, Ojciec Święty, przedstawiciel Boga na ziemi, jedyny człowiek oficjalnie uznany za nieomylnego jest masowym mordercą. Każdego roku papież przyczynia się do śmierci dziesiątków, a może setek tysięcy ludzi, zakazując katolikom używania prezerwatyw. Podczas gdy miotane przez niego groźby są przez większość wiernych w pierwszym świecie uważane za kompletny nonsens i ignorowane, w krajach, w których w praktyce nie ma dostępu do alternatywnych źródeł informacji, gdzie kobiety korzystają z niewielu praw, każde papieskie potępienie stosowania środków antykoncepcyjnych skazuje tysiące ludzi na chorobę i śmierć. https://cia.media.pl/jan_pawel_ii_jest_odpowiedzialny_za_smierc_tysiecy_ludzi Jan Paweł II kazał Ratzingerowi zataić nadużycia seksualne w zgromadzeniu. https://oko.press/papiez-franciszek-jan-pawel-ii-nakazal-ratzingerowi-zataic-sprawe-pedofila-degollado/
Krzysztof2019.04.28 12:18
Jak jesteś taki dumny to podaj swoje dane! Durny geju!
asia2019.04.28 12:44
Sprawa przestrzegania przykazań jest jednoznaczna . Każdy jednak ma wolną wolę , a co z tym zrobi to inna sprawa. A jak przekroczymy próg śmierci zostaniemy ocenieni : tak skrótowo jedni na prawo drudzy na lewo
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.28 13:12
Wolna wola jest ograniczona niskim wykształceniem, a jeszcze bardziej analfabatyzmem prymitywnych ludów afrykańskich. Na tym żerował jp2, który był tego świadomy i dlatego współodpowiada za choroby i śmierć milionów ludzi.
asia2019.04.28 18:30
To akuratnie pasuje jak ulał do ciebie
Ronald2019.04.28 16:50
Asiu, nie próbuj cokolwiek wyjaśniać idiocie. On ci tylko odpyskuje, bo to wyjątkowy prymityw. Pozdrawiam!
jata2019.04.30 9:32
Nie wiesz co robisz sam sie unicestwiasz jeżeli tu na ziemi korzystasz z samych przyjemności nie będziesz zbawiony na wieki bedziesz cierpiał wielkie męki i to przez seks czy warto jestes agresywny bo chcesz usprawiedliwić swoje grzeszne życie ale wiedz o tym że sam twarzą w twarz staniesz przed BOGIEM
Jozin z Bazin 2019.04.28 8:31
Do lewaków, no i ja się pytam człowieku dumny ty jesteś z siebie zdajesz sobie sprawę z tego co robisz?masz ty wogóle rozum i godnośc człowieka?ja nie wiem ale żałosny typek z ciebie ,chyba nie pomyślałes nawet co robisz i kogo obrażasz ,możesz sobie obrażac tych co na to zasłużyli sobie ale nie naszego papieża polaka naszego rodaka wielką osobę ,i tak wyjątkowa i ważną bo to nie jest ktoś tam taki sobie że możesz go sobie wyśmiać bo tak ci się podoba nie wiem w jakiej ty się wychowałes rodzinie ale chyba ty nie wiem nie rozumiesz co to jest wiara .jeśli myslisz że jestes wspaniały to jestes zwykłym czubkiem którego ktoś nie odizolował jeszcze od społeczeństwa ,nie wiem co w tym jest takie śmieszne ale czepcie się stalina albo hitlera albo innych zwyrodnialców a nie czepiacie się takiej świętej osoby jak papież jan paweł 2 .jak można wogóle publicznie zamieszczac takie zdięcia na forach internetowych?ja się pytam kto powinien za to odpowiedziec bo chyba widac że do koscioła nie chodzi jak jestes nie wiem ateistą albo wierzysz w jakies sekty czy wogóle jestes może ty sługą szatana a nie będziesz z papieża robił takiego ,to ty chyba jestes jakis nie wiem co sie jarasz pomiotami szatana .wez pomyśl sobie ile papież zrobił ,on był kimś a ty kim jestes żeby z niego sobie robić kpiny co? kto dał ci prawo obrażac wogóle papieża naszego ?pomyślałes wogóle nad tym że to nie jest osoba taka sobie że ją wyśmieje i mnie będa wszyscy chwalic? wez dziecko naprawdę jestes jakis psycholek bo w przeciwieństwie do ciebie to papież jest autorytetem dla mnie a ty to nie wiem czyim możesz być autorytetem chyba takich samych jakiś głupków jak ty którzy nie wiedza co to kosciół i religia ,widac że się nie modlisz i nie chodzisz na religie do szkoły ,widac nie szanujesz religii to nie wiem jak chcesz to sobie wez swoje zdięcie wstaw ciekawe czy byś sie odważył .naprawdę wezta się dzieci zastanówcie co wy roicie bo nie macie widac pojęcia o tym kim był papież jan paweł2 jak nie jestescie w pełni rozwinięte umysłowo to się nie zabierajcie za taką osobę jak ojciec swięty bo to świadczy o tym że nie macie chyba w domu krzyża ani jednego obraza świętego nie chodzi tutaj o kosciół mnie ale wogóle ogólnie o zasady wiary żeby mieć jakąs godnosc bo papież nikogo nie obrażał a ty za co go obrażasz co? no powiedz za co obrażasz taką osobę jak ojciec święty ?brak mnie słów ale jakbyś miał pojęcie chociaz i sięgnął po pismo święte i poczytał sobie to może byś się odmienił .nie wiem idz do kościoła bo widac już dawno szatan jest w tobie człowieku ,nie lubisz kościoła to chociaż siedz cicho i nie obrażaj innych ludzi