Ostatnia prosta. Andrzej Duda wygrywa w jednym z ostatnich sondaży przed ciszą wyborczą! - zdjęcie
10.07.20, 09:10Prezydent Andrzej Duda, Rafał Trzaskowski/prezydent.pl/YT/TVP Info

Ostatnia prosta. Andrzej Duda wygrywa w jednym z ostatnich sondaży przed ciszą wyborczą!

16

Urzędujący prezydent Andrzej Duda wygrywa w kolejnym, jednym z ostatnich sondaży przed ciszą wyborczą. W badaniu Pollster dla „Super Expressu” uzyskał 48,72 proc. poparcia.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej w tym sondażu traci do urzędującego prezydenta niespełna 1,5 punktu procentowego. Swój głos na Rafała Trzaskowskiego chce oddać 47,33 proc. badanych Polaków.

Według wyników sondażu niezdecydowanych jest wciąż 3,95 proc. Badanie przeprowadzono w dniach 8-9 lipca 2020 roku na próbie 1058 osób.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (16):

Wawrzyniec Fedorowicz2020.07.11 15:59
Przepraszam, ale czy ten gostek, Walter, czy jak mu tam, który wciąż sobie coś łamie (przy pomocy prezydenta Dudy i Konstytucji), mógłby wreszcie wziąć tego przysłowiowego Waltera i po prostu ...strzelić sobie w łeb? Co on myśli, że jest Katon Starszy i niezależnie od tego o czym temat, to on będzie swoje: "Ceterum censeo Carthaginam delendam esse, puto"? Na pewno ulżyłoby wszystkim, którzy czytają artykuły Frondy.
tolo2020.07.11 9:18
Trudno i precyzyjnie powiedzieć , Jednak myślę że , p, Duda
Walter2020.07.10 16:45
Podsumowanie działalności Andrzeja Dudy. Andrzej Duda ośmiokrotnie złamał konstytucję na którą przysięgał, co wypomniał mu nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann. Złamał następujące artykuły: art. 2, 10, 32, 42, 126, 173, 183, 187, 190. Dał się poznać jako posłuszny wykonawca poleceń Jarosława Kaczyńskiego. W czasie rządów PO i PSL w Europarlamencie oskarżał polskie władze o sfałszowanie wyborów, nie mając żadnych dowodów. Unię Europejską publicznie nazwał "wyimaginowaną wspólnotą, z której nic nie wynika". Powiedział również "ojczyznę dojną racz nam zwrócić, Panie", co w związku z licznymi aferami PiS-u brzmi jak prośba o kontynuację. Jego prezydentura kosztowała budżet państwa ponad 880 mln zł. Skrytykował Unię Europejską za promowanie żarówek energooszczędnych, być może woli lampy naftowe. W 2012 roku podpisał projekt ustawy przewidujący 2 lata więzienia za in vitro. Jest rekordzistą w ilości odbytych lotów na koszt podatników. Objął patronat nad uroczystością upamiętniającą 75-lecie powołania Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych, oskarżanej o kolaborację z Niemcami. W czasie wystąpień głośno krzyczy i opowiada niewybredne kawały ośmieszające rektora Akademii Górniczo-Hutniczej. Zgodnie z nakazem Jarosława Kaczyńskiego mianował Krystynę Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza sędziami Trybunału Konstytucyjnego. Wstydząc się tych nominacji nie wpuścił dziennikarzy na ich zaprzysiężenie. Określił wybór prof. Małgorzaty Gersdorf na stanowisko Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego jako "wstyd". Wolał 2 mld zł przeznaczyć na dotowanie z budżetu państwa telewizji tzw. "publicznej", a tak naprawdę pisowskiej, niż na leczenie onkologiczne. Chciał przeprowadzenia wyborów korespondencyjnych w dniu 10 maja 2020 r., które byłyby bardzo łatwe do sfałszowania. Powiedział, że jest przeciwnikiem wszelkich szczepień obowiązkowych. Bał się debaty z Rafałem Trzaskowskim w TVN, dlatego nie zgodził się na nią. Czy chcecie kontynuacji takiej prezydentury?
gość2020.07.10 12:54
Coraz bardziej Trzaskowski się ośmiesza. Żenada! Na finiszu kampanii prezydenckiej najwyraźniej postanowił spróbować swoich sił w stand-upie. Zamiast przedstawiać swój program (bo go nie zna!), pojechał do OSP w Saniach, by żartować PiS-u. Tyle że wątpliwe predyspozycje kabaretowe Trzaskowskiego zamiast rozśmieszać strażaków, raczej wprawiły ich w zażenowanie. Wyśmiewał partię rządzącą „My ich wyciągniemy z tych okopów i powiemy: zobaczcie - słońce świeci, nic się nie dzieje. Nie ma Niemców!” Błazen. Naćpany?
AAAtomek2020.07.10 12:24
Dzięki nienawiści Kaczyńskiego, PiS i Kościoła Katolickiego w Polsce mamy już DWIE Polski! 1-Polska PiS, idąca wzorem Rosji, antyzachodnia; 2-Polska reszty, idąca w kierunku Zachodu. Którakolwiek strona wygra, podziały w społeczeństwie są NIE do zasypania. To smutne.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱✡️2020.07.10 12:33
Nie poznajesz mnie? To ja parch Lesiu Keller-Krawczyk, wyjąłem obrzezanego robaczka.✡️
AAAtomek2020.07.10 12:35
Pamiętaj o tym, że ciągłe podszywanie się pod kogoś innego spowoduje u ciebie problemy psychiczne!
pako2020.07.10 11:45
super
Toni2020.07.10 10:31
Andrzej Duda to Bóg,Honor,Olczyzna to rozwój Polski i bogacenie się Polaków.Rafał Trzaskowski to Szatnizm i masoneria to Zgnilizna moralna zboczenia i niemieczczyzna to sprowadzenie islamistów jak dyktuje Soros by mordowali chrześcijan i islam wporowadzali to oddanie polski we władanie Niemic jak przewiduje to globalizacja, to niszczenie polskości i sprowadzenie Polaków do roli niewolników obcych nacji. RT to zaraza Polski to RAK nieuleczalny na organizmie państwa polskiego.Te wybory rozstrzygną czy zwycieży dobro gdy wygra Duda, czy zło szatana gdy wygra Trzaskowski.
Vox2020.07.10 10:25
Prezydent naszego kraju powinien być wyjątkowy, ponadprzeciętny, wierzący. Znać języki obce, być otwarty na wszystkich ludzi, elokwentny, szanujący innych. Taki JEST Andrzej Duda!!! Niech mu Pan Bóg błogosławi!
Irena2020.07.10 9:53
Napiszę kilka słów do młodych, którzy być może do tej pory się wahają (choć nie wiem, jak to możliwe, przecież kampania trwa od kwietnia). Jeżeli macie teraz 20 lat, to 5 lat temu mieliście 15, i wasi rodzice zaczęli pobierać na Was 500+. Zapytajcie Rodziców, czy to odciążyło budżet domowy. Możecie mówić, że "Andrzej Duda nic Wam nie dał", ale to nieprawda, bo gdy został Prezydentem, byliście niepełnoletni i Wasi rodzice otrzymali wsparcie. Bardzo Was proszę, nie głosujcie na Trzaskowskiego tylko dlatego, że obieca gruszki na wierzbie, albo "wolność". Wolność jest ważna, ale to pojęcie wieloaspektowe. Jest wolność "dla" i wolność "od" - i ta pierwsza jest dużo ważniejsza. Proszę również, byście nie głosowali "na złość Kaczyńskiemu" albo dla hecy. Na Ukrainie już głosowano na komedianta - teraz, gdy jest epidemia, tam płacz i zgrzytanie zębów. W czasie epidemii i walki z kryzysami Polski zwyczajnie szkoda dla kogoś, kto jest niestabilny emocjonalnie i zachowuje się jak chorągiewka. Ten, kto nie potrafi zadbać o Stolicę tego dumnego kraju, jakim jest Polska, nie zadba o Polskę. Przemyślcie to. Pozdrawiam. Niech żyje Polska!
AAAtomek2020.07.10 12:26
Młodzi będą głosować na Trzaskowskiego, wiem to od nastoletnich znajomych mojej córki. Pis to partia obciachu i bez przyszłości. Szkoda, że pod rządami PiS stracimy jeszcze kilka lat dopóki się władza nie zmieni.
1232020.07.11 14:33
a niby czemu obciach ?? bo pomaga Polakom?!! I BRONI SWOJEGO KRAJU,,?? A niby w czym trzasak jest lepszy?? bo sie usmiecha i popiera Lgtb i podlizuje sie Niemcom? to jest dopiero obchiach...
Foster2020.07.10 9:36
I co z tego, skoro zaginęły dowody osobiste naszych dziadków i pradziadków.
Sonia2020.07.10 9:21
Tylko ANDRZEJ DUDA ,jest gwarantem na normalność w naszej Ojczyźnie
uio2020.07.10 9:15
SZANOWNY POLAKU, PATRIOTO ZOBACZ SPOT „RAFAŁ NIE KŁAM” https://www.youtube.com/watch?v=bC87YYvxCVk PRZEKAŹ DALEJ INNYM POLAKOM !!!!!! DZIAŁAJ, BY NIE ŻAŁOWAĆ.