Ostatni przed wyborami sondaż IBRiS: Duża przewaga PiS, Konfederacja nie wchodzi do Sejmu - zdjęcie
11.10.19, 09:35Screenshot Twitter - Beata Mazurek

Ostatni przed wyborami sondaż IBRiS: Duża przewaga PiS, Konfederacja nie wchodzi do Sejmu

16

Według ostatniego przed wyborami sondażu IBRiS Prawo i Sprawiedliwość utrzymuje wysoką przewagę nad opozycją. Partia Jarosława Kaczyńskiego w badaniu dla „Rzeczpospolitej” może liczyć na 41,7 proc. głosów.

Koalicja Obywatelska może zaś liczyć na 22 proc. Dalej jest Lewica z wynikiem 13,4 proc. Poza tymi partiami do Sejmu wchodzi też Koalicja Polska (PSL i Kukiz’15), na którą swój głos chce oddać 6 proc. badanych.

Konfederacja także w tym badaniu nie przekracza progu wyborczego i notuje wynik 4,3 proc. 11 proc. badanych nie wie, na kogo chce oddać swój głos.

Frekwencja według sondażu ma być rekordowa i sięgnąć 58 proc.

Sondażownia przygotowała także symulację realnych wyników wyborczych, przyporządkowując niezdecydowanych do poszczególnych list. Największy „zapas” ma PiS – wynik partii Jarosława Kaczyńskiego może sięgnąć nawet 47 proc. KO może uzyskać 26 proc. Lewica – 14, Koalicja Polska – niespełna 7. Konfederacja może wówczas uzyskać maksymalnie 4,9 proc.

dam/Rzeczpospolita,Fronda.pl

Komentarze (16):

anonim2019.10.11 21:34
Pis Forever ! Jedyna słuszna partia i precz z tymi lewakami złodziejami i zdrajcami narodowymi !
dyt2019.10.11 17:49
Pies Targalski nie szczeka jeszcze?
lolek kremowka2019.10.11 14:22
Liczę na cud Nienormalni i normalni, skołowany polski ludu, Rodacy nieobliczalni, żyjący w krainie cudów. Nowa czeka nas atrakcja, którą tak bym zdefiniował, szykuje się demokracja policyjno-wyznaniowa. Na nowego Prezydenta, co podkreślam w tym wierszyku, będzie wpływać Trójca Święta ustami swych urzędników. I nareszcie, piękna sprawa w skali makro, w skali mikro, można będzie z mocy prawa zapuszkować za in vitro. A kto spyta - Co jest grane? Nie pasuje do winietki, się odwiedzi go nad ranem i założy bransoletki. Więc rozsądek zdrowy wyzwól, byś nie musiał się przekonać, jak z pomocą populizmu robi z ciebie się balona. By uniknąć tego losu i by nie mieć gigant kaca, wyjdź więc z domu i zagłosuj, to jest niezbyt ciężka praca. Frekwencję uaktualnij, zmień jej procent i oblicze. Jesteśmy nieobliczalni i ogromnie na to liczę. Warszawa, 15 maja 2015 WOJCIECH MŁYNARSKI Wiersz Wojciecha Młynarskiego: "Nie jestem już żaden smarkacz, Łeb mam pokryty siwizną. Nie zagłosuję na Dudę Bo zbyt cię kocham Ojczyzno! Skąd wiem, że wybór niedobry? Nie wierzę w zmianę oblicza Nie chcę powrotu Ziobry, I teczek Macierewicza. Na Dudę nie oddam głosu! Pamiętam, Jarka premierem, I kpiny z demokracji I koalicję z Lepperem. Nie chcę mieć znów premiera Co straszy Ruskiem i Żydem Co ciągle dzieli Polaków I może zaszczuć jak Blidę. Za kłamstwa i pomówienia, Prawdę, mgłą sztuczną okrytą Za skłócanie rodaków Za IV Rzeczpospolitą. Za "Tusk ma krew na rękach", A memu Bratu Chwała! Za wrzaski nad trumnami I nogę generała! Za propagandę, która nie łączy, ale dzieli. Za żądania pomników z kieszeni obywateli! Za marsze z pochodniami, Jazdę "po trupach do celu", Za negowanie wyborów I PROFANACJĘ WAWELU!!!! Dziś w duszy mej zakamarkach Odkrywam decyzji sedno: Nie chce powrotu PiS-u, Bo nie jest mi wszystko jedno!
stan2019.10.11 12:19
Dla wszystkich tu piszących wrogów PiS. To dotyczy także was: Tak, to decydujące wybory dla Polaków. Dla naszego pokolenia to wstyd i hańba, że wciąż świadectwo moralności wystawia Polakom lewactwo, które wprowadzało komunizm w Polsce, dokończyło zapoczątkowaną przez Niemców zagładę polskiej inteligencji i samo mianowało się inteligencją. Co i rusz możemy się przekonać jaka to inteligencja - w mediach, sądach, na uczelniach. Nasi bohaterowie napluli by nam za to w twarz, za nasze wybory. PO reanimowała komuchów, lewaccy dziennikarze i sędziowie bronią wysokich emerytur UBeków (zasłużyli na nie mordując polskich patriotów). Tęczowa zaraza niesie nam cywilizację śmierci i zagładę narodu (poprzez aborcję i homozwiązkich0, deprawuje dzieci i szerzy zgniliznę moralną. Niby chłopska partia nie ma pojęcia o problemach chłopów. Udając konserwatystów (wspiera tęczową zarazę0 Antysystemowiec Kukiz "zwalczający komunę" sprzymierza się z partią, która jest spadkobierczynią zbrodniczej partii komunistycznej. Narodowcy mieniący się patriotami dla zdobycia stołka (może dwóch) związali się z tymi, którzy zapomnieli o zaborach, prześladowaniach i mordowaniu patriotów polskich i wychwalają cara. Czy to nie zbiorowy obłęd? Każdy Polak, który głosuje solidarnie przeciw PiS i wchodzi w alianse z wrogami Polski (albo może durniami) powinien się zastanowić co robi. To jest decydujący moment, by nasz dom ojczysty był skromny, ale czysty, by przyszłe pokolenia były z nas dumne, byśmy zostawili im Polskę zasobną, uczciwą, praworządną, szlachetną, by była matką dla wszystkich Polaków.
Dam2019.10.11 13:48
PIS dał komunistycznemu prokuratorowi, który oskarżał opozycjonistów misję "naprawy sądownictwa". Mocno związana z PIS pani Pawłowicz byłą w Magdalence oraz pisała pelietony pochwalne na temat wspólnych przedsiębiorstw polsko-rosyjskich. Kolejnym członkiem jest były komunistyczny sędzia Kryze, który skazywał opozycjonistów, a jego ojciec skazał rotmistrza Pileckiego. Więc w czym jest PIS lepszy od takiego PO czy PSL?
violencja2019.10.11 10:46
Fronda jest bardzo wybiórcza.Czytam wiele sondaży , a w nich Pis ma mniejsze poparcie niż podajecie , a Konfederacja ma 7% i przekracza próg. Ech , nie ma to jak rzetelne dziennikarstwo , prawda?
Bernad2019.10.11 10:44
A ja wierzę, że właśnie Konfederacja wejdzie do Sejmu, bo PiS potrzebuje przeciwagi.
violencja2019.10.11 10:47
Wchodzą , myslę tak jak Ty.
Andrzej Malik2019.10.11 10:15
Oj, boli pupcia że naziole zamiast na PiS mogą zagłosować na Końfederację? No i ta wredna Tokarczuk może jeszcze krwi wam napsuć...oj boli....
anonim2019.10.11 9:57
Żaden rząd nie nakradł tyle co PIS
Polak Ateista Dumny Gej2019.10.11 9:52
PiSdzielce w popłochu! PiS żegna się z większością konstytucyjną, a być może nawet władzą :)
Marek2019.10.11 15:48
Psy szczekają karawana jedzie dalej,ty tylko możesz po skowyczeć pederasto i nic więcej
Szatan (pisane z wielkiej litery)2019.10.11 9:45
tylko 42? miało być ponad 49.
katolik2019.10.11 9:38
Dno moralno-społeczno-polityczne po psl sld wiosna nowoczesna obyw rp NIE WEJDĄ do sejmu.Zagadka. Madrzy Silni i Odpowiedzialni Polacy głosują na PIS!!! Wybory wygra Bóg i Matka Boska.
medyk 2019.10.11 10:02
...jesteś posunięty na maxa
violencja2019.10.11 10:41
Bóg i Maryja są za życiem.Pis nie jest za życiem , nie pisz głupot.