Orban wspomina Olszewskiego. 'Tracimy wybitnego bojownika o wolność' - zdjęcie
13.02.19, 18:07Zdj. Europa Pont, CC BY SA 2.0, Wikimedia Commons

Orban wspomina Olszewskiego. 'Tracimy wybitnego bojownika o wolność'

1

Szef węgierskiego rządu, Viktor Orban przekazał polskiemu Prezesowi Rady Ministrów list kondolencyjny w związku ze śmiercią byłego premiera RP, Jana Olszewskiego. Orban podkreślił, że zmarłego w ubiegłym tygodniu byłego szefa polskiego rządu cenił szczególnie za jego „odwagę, niewzruszoną determinację i wierność ojczyźnie”.

Premier Węgier wskazał, że wiadomość o śmierci Jana Olszewskiego, "jednej z czołowych postaci polskiej transformacji ustrojowej i ruchu "Solidarność", przyjął "ze smutkiem".

„Jako młody uczestnik zmiany ustrojowej sam podziwiałem odwagę, niewzruszoną determinację i wierność ojczyźnie Olszewskiego, który walczył wtedy jako adwokat”- wskazał polityk. 

Szef węgierskiego rządu podkreślił w liście kondolencyjnym, że straciliśmy "wybitnego bojownika o wolność w Europie Środkowej, akurat w roku, gdy nasze narody świętują odzyskaną przed 30 laty wolność”. Etos Jana Olszewskiego- zaznaczył jednocześnie Orban-"nadal żyje z nami, bowiem idąc jego śladami, głosami Europy Środkowej ponownie musimy przypominać krajom Europy Zachodniej, że niezależność jest skarbem, o którą warto walczyć”.

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze (1):

Jan2019.02.13 22:19
Ciekawe ilu wybitnych polityków z zagranicy przybędzie na pogrzeb tego męża stanu.Wiadomo już coś o liście premierów i prezydentów?