Orban: 'Jeszcze Polska nie zginęła'!!! Piękne podsumowanie spotkania z Morawieckim - zdjęcie
05.01.18, 17:20Zdj. Twitter/KPRM, edytowane

Orban: 'Jeszcze Polska nie zginęła'!!! Piękne podsumowanie spotkania z Morawieckim

"Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy"- w ten sposób szef węgierskiego rządu, Viktor Orban podsumował na Facebooku swoje spotkanie z polskim premierem, Mateuszem Morawieckim. 

Środowa wizyta w Budapeszcie była dla Mateusza Morawieckiego pierwszą zagraniczną wizytą w roli szefa rządu. Po spotkaniu Viktor Orban zamieścił na Facebooku krótki film z wizyty polskiego premiera w stolicy Węgier. W opisie szef węgierskiego rządu zacytował słowa, od których rozpoczyna się tekst hymnu Polski: "Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy"- w węgierskiej i angielskiej wersji językowej. 

Film zawiera fragmenty nagrań z wizyty Morawieckiego w Budapeszcie oraz wypowiedzi premiera Węgier ze wspólnej konferencji prasowej.

"My, Węgrzy, chcielibyśmy, aby Europa pozostała europejska, dlatego odrzucamy migrację."- podkreśla w materiale filmowym szef węgierskiego rządu. Orban wiele mówi również o wzmocnieniu chrześcijańskiej tożsamości Europy. 

"Jesteśmy po wspaniałym spotkaniu, wiele dziś uczyniliśmy w interesie wzmocnienia przyjaźni polsko-węgierskiej, przyjaźń polsko-węgierska pozostanie jednym z kamieni węgielnych naszej polityki europejskiej”- podkreślał po spotkaniu premier Węgier.

 

 

 

 

 

 

yenn/Facebook, Fronda.pl