Kiedy opozycja urządza kolejne happeningi, próbując zdobyć trochę więcej w sondażowych słupkach, Zjednoczona Prawica podejmuje działania realnie poprawiające sytuację kobiet w Polsce. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podsumował dziś 100 dni obowiązywania tzw. ustawy antyprzemocowej. Jak podkreślił, to kobiety i dzieci najczęściej staja się ofiarami przemocy domowej, dlatego dla nich ustawa ta ma szczególne znaczenie.

30 listopada zaczęła obowiązywać w Polsce przygotowana przez resort sprawiedliwości tzw. ustawa antyprzemocowa. Zawarte w niej przepisy pozwalają policji natychmiast usunąć z mieszkania sprawcę przemocy domowej i zakazać zbliżania się do ofiar. W ten sposób są one realnie chronione przed agresją.

- „To bardzo ważna ustawa zwłaszcza dla kobiet. W ogromnej większości bowiem kobiety stają się ofiarami przemocy. Też dla dzieci, bo dzieci często towarzyszą temu dramatycznemu przebiegowi napaści domowej, która miała miejsce w Polsce na przestrzeni ostatnich lat”

- podkreślał lider Solidarnej Polski.

Na przykładzie tej ustawy wskazał, że Zjednoczona Prawica zamiast wprowadzaniem ideologii, zajmuje się wprowadzaniem konkretnych rozwiązań, które pomagają osobom w trudnej sytuacji.

- „Chcemy powiedzieć, że zawsze będziemy brać pod uwagę kobietę, jej sytuację i ochronę prawną jaką państwo powinno ją zawsze otaczać. Zwłaszcza kiedy jest ofiarą przemocy, Ministerstwo Sprawiedliwości ma obowiązek działać i proponować rozwiązania”

- mówił.

kak/TVP Info, PAP