Protestujące przeciwko planom wprowadzenia podatku od reklam media mają wsparcie opozycji. Trzy największe klubu parlamentarne opozycji zajęły wspólne stanowisko, w którym zapewniają, że będą głosować przeciwko nowej daninie. Media donoszą, że w tej sprawie opozycja może znaleźć porozumienie z Jarosławem Gowinem.

Wirtualna Polska informuje, że jeszcze dziś ma odbyć się posiedzenie zarządu Porozumienia, na którym politycy ugrupowania Jarosława Gowina omówią rządowe plany dot. podatku od reklam. Marcin Makowski przekonuje na Twitterze, że właściwie pewnym jest już, iż zajmą stanowisko przeciwne do stanowiska PiS.

- „Porozumienie będzie dzisiaj dyskutować na posiedzeniu zarządu o podatku od przychodów reklamowych mediów. Właściwie pewne jest oficjalne, krytyczne stanowisko partii” – napisał.

Rzeczniczka partii Magdalena Sroka stwierdziła dziś na antenie Radia ZET, że większość polityków Porozumienia nie zgadza się z założeniami projektu.

- „Porozumienie będzie dzisiaj dyskutować na posiedzeniu zarządu o podatku od przychodów reklamowych mediów. Właściwie pewne jest oficjalne, krytyczne stanowisko partii” – mówiła.

kak/Twitter, Wirtualna Polska, Radio ZET, DoRzeczy.pl