Opłatkowy apel kombatantów o wybudowanie pomnika AK w Krakowie - zdjęcie
21.12.19, 19:40

Opłatkowy apel kombatantów o wybudowanie pomnika AK w Krakowie

5

Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski 

Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Dominik Jaśkowiec

My kombatanci, weterani walk o Niepodległą Polskę, działacze antykomunistyczni i osoby represjonowane, zgromadzeni na spotkaniu opłatkowym w Muzeum AK, zwracamy się do Szanownych Adresatów z apelem o nie blokowanie budowy pomnika Armii Krajowej, ale w duchu zrozumienia dla patriotyzmu, tożsamości i chwały narodowej porozumieli się tak, by ten pomnik stanął w 2020 roku na Bulwarze Czerwieńskim pod Wawelem wg projektu Aleksandra Smagi.

Prezydent Miasta Krakowa i Rada Miasta Krakowa przyrzekli wybudowanie tego pomnika w 2010 r. Podpisy Prezydenta Jacka Majchrowskiego i Przewodniczącego Rady Miasta Bogusława Kośmidra znajdują się na akcie erekcyjnym wmurowanym w kamień węgielny w dniu 27 września 2013 roku. Ten kamień zawiera w sobie ziemie uświęcone krwią żołnierzy AK z blisko 40 pól bitewnych.

Naród mówi przez pomniki o swojej chwalebnej przeszłości. A te najważniejsze, te które mówią najwięcej o bohaterstwie, o wartościach i cenie płaconej za ich obronę powinny być budowane w głównych i najliczniej odwiedzanych centrach miast. Takim jest właśnie to miejsce wybrane na budowę pomnika AK.

Armia Krajowa jest naszą legendą i dumą, która spłynęła krwią na barykadach. Nikt nie zasługuje bardziej na pomnik. Jeżeli tego pomnika tam nie będzie, to znaczy, że władze miasta Krakowa wstydzą się historii tej największej podziemnej armii i jej wielkiej ofiary krwi.

Wierzymy, że nasz apel zmieni widoczne dla wszystkich wrogie podejście władz samorządowych do budowy pomnika. W imię Boże, bez pretekstów, bez nienawiści w sercach i bez kłamstw rozpocznijmy to zaszczytne dzieło budowy w Nowym 2020 Roku.

Oczekujemy na wybudowanie pomnika Armii Krajowej!

 

Komentarze (5):

MistrzŚwiataKombatantówPomnikomaniakBukowski2019.12.22 1:38
To wrzaski krakowskiego pomnikomaniaka Bukowskiego. Ten PiSolizus zgrywa Naczelnego Kombatanta Kraju i sam wymyśla pomniki dla dziesiątek organizacji demencyjnych towarzyszy broni, w których jest prezesem, łącznikiem, koordynatorem, przedstawicielem, albo sekretarzem. Ten pomnik dla AKowców ma mieć postać taśmy papieru toaletowego z nadrukiem gęby Bukowskiego. Całość ma opasać Wzgórze Wawelskie. Krakowianie nie wszyscy są idiotami, więc oponują przeciw wstędze pamięci Bukowskiego.
1002019.12.21 23:42
po co to komu
Leon Napoleon2019.12.21 22:48
Wielokrotnie to powtarzam... Postawmy pomnik AK w Krakowie. ALE NIE NA BULWARZE CZERWIEŃSKIM!!! Jedyny większy skwer przed zamkiem, gdzie mieszkańcy, turyści spędzają w lecie czas nie musi być zabudowany! Odbywają się tam różne okolicznościowe i cykliczne imprezy. Zaraz pojawią się głosy, że pomnik psa jest. Jest i powinien być. Jest mały, interesujący i przyciąga całą rzeszę ludzi, którzy nie mogąc go znaleźć dopytują o niego. Tzn., że ten pomnik jest nieinwazyjny dla przestrzeni przed Wawelem. Jak tak dalej pójdzie to w niedalekiej przyszłości wybudują na bulwarach apartamentowce. Byłą atrapa pomnika AK. Traktowana była jak publiczne WC. Czy tego chcemy przed Wawelem??
Jan Radziszewski2019.12.21 21:28
zła prognoza dla zdradzieckich polityków Pouczenia Pana Jezusa i Orędzia dla Polski, Kościoła, świata "Przymierze Bożej Miłości dla Koronacji Chrystusa Króla Wszechświata na Króla Polski" Petycja winna być podpisana i wysłana do Rządu, Parlamentu i Episkopatu Polski. I niech się tak stanie. Zebrać te podpisy też przy kościołach w grupach modlitewnych intronizacyjnych, na portalach internetowych. ( http://www.domymodlitwyjp2.pl) piątek, 20 grudnia 2019 16 - 19 XII 2019 (..) kilka milionów ukraińskich kobiet i dzieci wytraconych przez Polaków na Ukrainie/ Wojsko umarłych/ Słowacja, Rumunia, Czechy, Węgry Niektórzy polscy przywódcy będą wisieć! . wisieć w publicznych miejscach tak aby mogli być widoczni dla wielu.
Katolicka Kretynizacja Polski2019.12.21 19:58
To te kombatanty co rozdają kamienice różnym Banasiom?