Portal Onet.pl zapowiedział, że pozwie legendą opozycji w czasach PRL, Krzysztofa Wyszkowskiego. Ten odpowiedział, że za swoje słowa nie ma zamiaru przepraszać.

W swoim oświadczeniu portal stwierdził:

Te i podobne wypowiedzi wpisują się w ostro antyniemiecką retorykę polskiego rządu, który oskarża Berlin o spowodowanie niemal każdego niepowodzenia polskiej polityki zagranicznej w ostatnich latach i o spiskowanie razem z Rosją przeciwko Polsce”.

Wyszkowski miał porównać serwis Onet do nazistowskiego „Der Stürmera”. Opozycjonista w rozmowie z Polskim Radiem 24 stwierdził, że nie chodziło o porównanie portalu do nazistowskiego pisma, ale wykazanie ciągłości historycznej.

Niemiecka wrogość wobec Polaków nie jest tajemnicą. Odczytuję niektóre wrogie wystąpienia Onetu i Springera wobec Polaków jako agresywne tradycje niemieckie. Pozew odbieram jako atak państwa niemieckiego za moją krytykę postępowania Niemiec wobec Polski”

- stwierdził były opozycjonista i dodał:

Axel Springer to nie jest byle nadawca medialny, przejawia ambicje, państwa niemieckiego, by dezinformować polską opinię publiczną i przysposabiać przychylnie wobec interesów swojego właściciela”.

dam/Polskie Radio 24,Onet.pl