Okno Życia znowu ratuje. Tym razem dziewczynkę Matyldę! - zdjęcie
02.10.15, 11:05

Okno Życia znowu ratuje. Tym razem dziewczynkę Matyldę!

3

Matylda "zaalarmowała" o swojej obecności dzisiaj. Siostry ze Zgromadzenia Rodziny Maryi znalazły przy niej karteczkę z imieniem oraz datą urodzenia. Dziecko natychmiast przeszło badania.

Okno Życia - miejsce, w którym można zostawić noworodka nie narażając jego życia - istnieje w Warszawie od siedmiu lat. Poświęcił je 6 grudnia 2008 roku "Okno życia". Było to wówczas drugie w kraju takie miejsce. Warszawskie okno mieści się przy ul.Hożej 53, przy klasztorze sióstr franciszkanek Rodziny Maryi.

Przy "Oknie Życia" nieustanny dyżur pełnią siostry ze Zgromadzenia Rodziny Maryi i one uruchamiają procedurę przejęcia opieki nad dzieckiem. Ważne jest, że matka zachowuje anonimowość i nie jest poszukiwana przez sąd. Natomiast dziecko bezzwłocznie trafia do szpitala na oddział noworodków, gdzie przechodzi badania, a o jego dalszym losie decydują sąd i ośrodki adopcyjne.

Chwała Panu za Okna Życia, które ratują życie!

mod/Archidiecezja warszawsko-praska

Komentarze (3):

anonim2015.10.2 11:44
Miło przeczytac jakąś dobrą wiadomość wśród całego tego smrodu, który ostatnio się unosi
anonim2015.10.2 12:05
@K.Z. - święta racja! Już nie mogę słuchać o tych złodziejach z PO, uchodźcach i Merkelowej.
anonim2015.10.2 12:07
Okna życia to jedna z najszlachetniejszych idei jakie w tym bagnie złodziei, zboczeńców i zdrajców mamy. Takie malutkie światełko normy, które nie pozwala nam zapomnieć, że wywodzimy się z najszlachetniejszego narodu świata.