30.10.17, 14:50Zdj. P. Tracz, KPRM, Flickr, domena publiczna CC0

Ogromny sukces!!! Nawet 3 mld złotych nadwyżki w budżecie!

Jak dowiedziała się Polska Agencja Prasowa w źródłach zbliżonych do resortu finansów, po wrześniu b.r. w budżecie państwa odnotowano nadwyżkę rzędu 3 mld złotych. 

Te dane ma ogłosić we wtorek, podczas konferencji prasowej wicepremier oraz minister rozwoju i finansów, Mateusz Morawiecki. Według źródeł, na które powołuje się PAP, byłby to pierwszy taki przypadek w historii III RP. 
W ubiegłym tygodniu wicepremier zapowiedział, że Ministerstwo Finansów wkrótce przedstawi dane dotyczące deficytu całego sektora finansów publicznych. 

"Zgodnie ze statystykami uwzględnianymi przez Komisję Europejską, to jest parametr, który jest dla nas kluczowy. Czyli w kontekście kryteriów konwergencji musimy pokazać, jaki jest deficyt sektora finansów publicznych"- tłumaczył minister. 

Jak wówczas dodał, na koniec tego roku deficyt budżetu państwa może wynieść nieco ponad 30 mld złotych, z zaznaczeniem, że będzie to jeden z najniższych deficytów w historii III RP.

Morawiecki zapewniał również, że aktualna sytuacja budżetowa jest bardzo dobra, co- jak podkreślił minister- jest zasługą przede wszystkim uszczelnienia systemu podatkowego i walki z mafiami VAT. 

yenn/PAP, Fronda.pl