30.09.19, 16:11

'Odszedł niezłomny strażnik niepodległości'. Czołowi politycy żegnają Kornela Morawieckiego

Żal po śmierci Marszałka Seniora Kornela Morawieckiego połączył czołowych polityków zarówno partii rządzącej, jak i ugrupowań opozycyjnych. Oto, jak założyciela i lidera Solidarności Walczącej żegnały ważne postacie polskiej sceny politycznej- i nie tylko. 

"Odszedł Pan Marszałek Kornel Morawiecki. Niezłomny Wojownik o wolną, suwerenną i niepodległą Polskę. Twórca i symbol Solidarności Walczącej. Cześć Jego pamięci! RiP"-napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda. 

"Ojczyzna straciła dzisiaj jedną z najwybitniejszych postaci kilku ostatnich dziesięcioleci. Panie Marszałku Seniorze, nie zapomnimy o Panu, o Pana bohaterstwie i bezinteresownej miłości do Polski i Polaków! Panie Premierze, proszę przyjąć wyrazy najgłębszego współczucia"-tak lidera Wolnych i Solidarnych pożegnał marszałek Senatu, Stanisław Karczewski. 

Kondolencje premierowi Mateuszowi Morawieckiemu i innym najbliższym marszałka Seniora przekazał, również za pośrednictwem Twittera, przewodniczący Rady Europejskiej i były szef polskiego rządu, Donald Tusk: 

"Panie Premierze, proszę przyjąć serdeczne wyrazy współczucia dla Pana i całej rodziny. Będziemy pamiętać o Pańskim Ojcu i jego pracy dla naszej Ojczyzny"-napisał polityk. 

Ubolewanie wobec śmierci Kornela Morawieckiego wyraziła również ambasador USA w Warszawie, Georgette Mosbacher:

"Ze smutkiem przyjęłam wiadomość o śmierci Marszałka Seniora Sejmu Kornela Morawieckiego. Niech spoczywa w pokoju. Panie Premierze @MorawieckiM wyrazy głębokiego współczucia"-napisała na Twitterze. 

"Odszedł wielki narodowy Bohater, Marszałek Kornel Morawiecki. Ten wybitny działacz opozycji antykomunistycznej, założyciel Solidarności Walczącej, gotów był postawić swe życie w walce o wolność Ojczyzny. Zmarł na warcie, jako niezłomny strażnik niepodległości. Pokój jego duszy"-tak wspominała polityka europosłanka PiS, Anna Fotyga. 

"Odszedł Kornel Morawiecki, twórca i legenda Solidarności Walczącej. W latach 80tych uczył mnie konspiracji i walki o wolną Polskę. Cześć i chwała Jego pamięci"-napisał lider Platformy Obywatelskiej, Grzegorz Schetyna. 

Wyrazy współczucia skierowała do premiera Mateusza Morawieckiego i najbliższych także szefowa Nowoczesnej, Katarzyna Lubnauer:

"Panie Premierze @MorawieckiM , proszę przyjąć ode mnie wyrazy najszczerszego współczucia i żalu z powodu śmierci Ojca. Rodzice są zwykle dla nas najważniejszymi autorytetami i darzymy ich szczególną miłością i szacunkiem, a taka strata jest bardzo bolesna. R.I.P"-napisała na Twitterze polityk. 

"Z żalem odebrałem wiadomość, że odszedł Kornel Morawiecki. W ostatnich latach pewnie wiele nas różniło, ale to nie zmienia faktu, że za jego życiowe dokonania należy mu się wielki szacunek. Moje kondolencje dla premiera @MorawieckiM"-pisze z kolei lider Wiosny, Robert Biedroń. 

yenn/Twitter, Fronda.pl

 

 


Komentarze

Szmaja2019.09.30 20:02
Szkoda człowieka, kolejna ofiara tego paskudnego nałogu. Przestroga dla wszystkich - oto do czego prowadzi alkoholizm. NIE PIJCIE WÓDKI!!!
Donald2019.09.30 17:13
bezwaryościiowy uuuczestik okłołogołostolgo.gonic.
o, yenny2019.09.30 17:10
Źle: … @MorawieckiM"-pisze z kolei… Prawidłowo: … @MorawieckiM” — pisze z kolei…
Ura-Bura - syn Baby Jagi2019.09.30 17:10
Kornel Morawiecki ma wielkie zasługi - dla swojej rodziny!!! Dzięki niemu są milionerami. Dla szarego czlowieka nic nie robił i nic nie zrobił. Rodzina - winna go zachować w pamięci na długo. Kościół też - dla niego też dużo zrobił - kosztem obywateli. Kościół też winien go zachować we wdzięcznej pamięci. Dla pozostałych 38 milionów obywateli, jego śmierc ma takie samo znaczenie jak 1000 innych zgonów - które mają miejsce każdego dnia.//jakoś tak - bez żadnego echa///
dzielnicowy2019.09.30 17:35
tyś nie syn baaby jagi tylko syn Q---rwy --czyli skurw.....yn
Ura-Bura - syn Baby Jagi2019.09.30 17:49
Dziękuję za dobre słowo.
2019.09.30 17:08
Przejdą lata i wieki przeminą Pozostaną ślady dawnych dni I tylko maki na Monte Cassino Czerwieńsze będą Bo z polskiej wzrosły krwi
anonim2019.09.30 17:07
Umarł? To ten co tak bronił głosowania na cztery ręce? Kornel Morawiecki uważa, że obecny sposób sejmowego głosowania jest "staroświecki". - Jak ja, czy idę do ubikacji, czy ktoś wychodzi do korytarza, powinien mieć przy sobie taki telefonik - mówił w rozmowie z "Rzeczpospolitą" na temat ewentualnych innych sposobów oddania głosu. Były poseł Kukiz'15 był niedawno jednym z "bohaterów" afery z głosowaniem "na cztery ręce". (http://www.tvn24.pl)