Obrzydliwe!!! GW: Czy Jezus spędził noc z mężczyzną? - zdjęcie
06.08.19, 12:00Fot. Szczebrzeszyński via Wikipedia, CC 0

Obrzydliwe!!! GW: Czy Jezus spędził noc z mężczyzną?

43

Skandaliczny tekst ukazał się na łamach jednego z dodatków „Gazety Wyborczej”. Autor, Sebastian Duda z „Więzi”, pyta w tytule, „Czy Jezus spędził noc z mężczyzną?”.

W tekście zatytułowanym „LGBT i pierwsi chrześcijanie. Czy Jezus spędził noc z mężczyzną?” Duda pisze o jednej z teorii spiskowych z 1973 roku. Chodzi o tekst znany jako „Tajemna Ewangelia Marka”, a więc fałszerstwo, którym było dopisanie najpewniej pod koniec XVIII lub na początku XIX wieku do starodruku listów Ignacego Antiocheńskiego wątków homoseksualnych.

Sugeruje się w niej związek homoseksualny między Jezusem a Łazarzem, jest też mowa o tym, jakoby Chrystus miał z Łazarzem spędzić noc. Autor tekstu, który ukazał się na łamach wyborcza.pl stwierdza jedynie, że to „felieton dla miłośników teorii spiskowych i wierzących walczących z LGBT”.

dam/wyborcza.pl,tvp.info

 

Komentarze (43):

nikt2019.08.8 13:02
Nie tego szukałam , ale skoro już tu jestem , to napiszę . Dlatego odeszłam z żydowskiej GW gdyż : czym innym jest krytyka Religii Rzymsko Katolickiej a czym innym wyśmiewanie przez Żydów ateistów tego w co wierzę i co czczę . Ateiści jako tacy mi nie przeszkadzają , ale bezczelni , prześmiewczy , chamscy i szyderczy już bardzo .No i nie zapomnę świątecznych życzeń bożonarodzeniowych dla czytelników : many , many , many many . Włączcie sobie tą piosenkę i słuchajcie jej na okrągło .
Luzifer2019.08.7 18:03
To prywatna sprawa Jezusa i nikomu nic do tego czy mial na boku randki z facetami. Odwalcie sie i wy i wybiorcza.
Durczykiewicz2019.08.7 12:06
Nie czytam w ogóle Gazety Wyborczej. Bo nie lubię Michnika. A skoro Michnik ją prowadzi, to towarzystwo które z nim współpracuje jest tak samo szemrane jak i on. Szkoda kasy na takie pierdoły, kłamstwa i głupotę.
Durczykiewicz2019.08.7 12:01
Ach wszyscy popaprani zepsuci queer weird i inne pierdy co wyszły z pewnej części szatana (bo jestem pewna że są osoby o skłonnościach homoseksualnych które żyją w zgodzie z nauką Biblii), tak byście chcieli, by Pan Jezus sam był homoseksualistą, wtedy to by dopiero był argument do niszczenia Bożej nauki o czystości serca...muszę Was zmartwić, Pan Jezus był Bogiem i to, co szatańskie nigdy nie dostało się do Jego serca, myślenia, natury...choćbyście nie wiem jak bluzgali gównem na najwspanialszą Istotę jaką jest Bóg i tak Mu nic nie zrobicie! Fakty pozostaną faktami!
klajn2019.08.7 5:55
GW wspiera tęczową zarazę
Krzysiek2019.08.7 5:42
Zdecydujcie się pogrobowcy Goebbelsa z Wyborczej i potomkowie zakłamanych faryzeuszy: albo Jezus miał Magdalenę jako żonę, albo był gejem i wolał Łazarza. Z kolei, według waszych współbraci, autorów Talmudu, Jezus "słusznie powieszony w wigilię Paschy zwodziciel, który gotuje się we własnym wrzącym kale": https://wolna-polska.pl/wiadomosci/talmud-o-jezusie-2017-11 Staczajcie się w przepaść piekła. O jego realnym istnieniu przekonacie się tuż po śmierci. Wasz wolny wybór. Ale Polaków do tego nie zachęcajcie.
ja2019.08.7 3:53
A czego się innego spodziewać po Michniku i jego tęczowej zarazie Gazety Wyborczej ?
kuba2019.08.6 19:01
Dla wszystkich plujących na kościół Chrystusa; Nie ma żałośniejszej rzeczy jak "ludziątka" nie wiedzą o czym piszą. Jakby powiedziałaTeresa z Ávili "nie wiedzą o czym bąkają" Wulgaryzmy i szyderstwa nie zastąpią argumentów. Nie wasza to pewnie wina. Pomodlę sie za WAS. Hej!
www2019.08.6 16:35
Powiedzmy, że za 500 lat ktoś wykopie z ziemi historię oszusta byłego księdza Charamsy i stworzy na jej podstawie historię, rzekomo demaskującą Kościół. To samo jest z "ewangelią" Marka. Wierzyć w nią, mogą tylko naiwniacy. Zresztą nie sądzę, żeby powodem rozpowszechniania tego typu "ewangelii" była łatwowierność, czy naiwna lekkomyślność. Osoby rozpowszechniające tego typu historie, doskonale zdają sobie sprawę, że to łgarstwo, ale celowo zasiewają w słuchaczach wątpliwość i niewiarę, bo chcą zniszczyć coś, co zostało oparte na prawdzie i wartościach. Jest wprost tragiczne, że coś takiego firmuje swoim nazwiskiem Michnik, czyli osoba która swojego czasu zabiegała, żeby podawać rękę Janowi Pawłowi II. Dziś maski opadły i Michnik pluje Janowi Pawłowi II w twarz.
Ziutek2019.08.6 16:59
Dlatego my katolicy mamy tradycję która jest jednym z filarów naszego KK a wy reformatorzy zostaliscie z pustymi rękami 😁
Urszula2019.08.6 16:04
Jest takie przysłowie: Czyń drugiemu tak jakbyś chciał aby i tobie czyniono. Lub: Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe. Biblia idzie jeszcze dalej: Miłuj bliźniego swego... Co to znaczy? Nic innego jak to, że nie będziesz robił bliźniemu swemu żadnej przykrości, m.in. nie będziesz drwił z jego wierzeń, nie będziesz sugerował niesmacznych teorii, a za takie uważam rozważania na temat Jezusa i jego jakoby nocy z innym mężczyzną. Szanuję poglądy innych ludzi, szanuję wybór ateistów. Każdy ma prawo wierzyć w to co uważa za słusznie i nic nikomu do tego. Boli mnie i jest mi autentycznie przykro kiedy czytam bluźnierstwa przeciwko Jezusowi. Po co to niektórzy robią? Dla jakiej idei?
czytelnik2019.08.6 15:14
Czy Michnik spędził noc z kozą? Czy Hartman spędza noce z krewnymi, dokonując aktów kazirodczych?
Jtom2019.08.6 14:04
No ok, a nawet jeżeli spał, to co w związku z tym? Już go nie lubimy? :)
Amalia2019.08.6 13:38
Oczywiście , teraz na fali LGBT pewnie będą twierdzić, że Jezus Chrystus i jego uczniowie byli gejami, choć jeszcze kilka lat temu utrzymywali, że Jezus miał nieformalną żonę w osobie Św. Marii Magdaleny, czyli był hetero. Bez względu na to co wymyślą, czasy idą straszne bo nie będzie wolności słowa. Nie nadeszłyby, gdyby ostro się przeciwstawiać tym bluźnierstwom. Tego jednak się nie czyni. Odrzucenie Jezusa spowoduje, że będą niebawem pod przymusem schylać głowy przed Mahometem. Świat Zachodu się kończy. Odrestaurowany marksizm triumfuje.
PiS=UWbis2019.08.6 13:34
Na prowokacje podczas rewolucji jest duże zapotrzebowanie więc prowokują co chwila i to coraz mocniej. PiS nie robi z tym nic...
XYZ2019.08.6 13:27
Obraza uczuć religijnych,Jezus za to został ukrzyżowany.
KDJ2019.08.6 14:56
Jezus został ukrzyżowany za prawdę, którą głosił. Zapytaj teraz, jak Piłat, któremu jesteś mentalnie bardzo bliski: ,,co to jest prawda?".
JPIII2019.08.6 12:53
Chrystek nie tylko łajdaczył się z Łazarzem. On miał przecież 12 pedziów zw. apostołami z którymi też łajdaczył się na pustyni. A gdzie były kobiety? Chrystek nie interesował się kobietami tylko właśnie 12 pedziami.
Ola2019.08.6 13:16
Pewnie już cie ukarał i zrobił z ciebie idiotę.
andrzejhahn32019.08.6 13:25
Kiedy powróci Jezus Chrystus i odbędzie sąd nad światem, postawi cię przed nami i zobaczymy cię takim jakim jesteś teraz z całą twoja ohydą. Zobaczysz swoje życie i usłyszysz każde wypowiedziane czy pisane słowo Kazdy czyn, nic nie ujdzie uwagi przed Bogiem. Zobaczysz co utraciles a co sobie zgotiwales na wieczność. Gdzieś w głębi odezwie się smutek strach pomieszany z nieuleczlnym już wyrzutem sumienia przecież mogłem inaczej to życie przeżyć. Będziesz szukał u nas wsparcia pomocy ale nie będziesz miał odwagi i siły nas poprosić. I usłyszysz słowa idź precz w ogień wieczny zgotiwany jego aniolom i tym którzy mu służyli i dopiero wtedy się zacznie!!! Ale my już będziemy gdzie indziej nie usłyszy bracia ratujcie!!! Dlatego dziś Ci mówię, masz czas darowany od Boga aby się nawrócić. Wiem wiem moje słowa między bajki wlozysz, że twoja to rzecz, pamiętaj wielu cię tu ostrzegał 😁🤕potem będzie ból na wieczność.
ZERR02019.08.6 12:39
Sekta LGBT robi to co zawsze - publicznie defekuje na drogie ludziom symbole, w nadziei, że ktos nie wytrzyma i im skuje mordę, aby dac pretekst do spałowania nas przez ZOMO. Sami widzicie, że Sekta robi wszystko, aby nas przekonać, że nie sa ludźmi. Tylko nasz uparty katolicyzm nas powstrzymuje w uznaniu ich za nieludzi.
Cogito ergo sum2019.08.6 12:38
Talmudyczne rozważania Wyborczej. Talmud przeklina Jezusa
Kubiak2019.08.6 12:48
Żydzi tak nienawidzą Jezusa i krzyża, że nawet w matematyce nie używają normalnego plusa bo to krzyż tylko mają swój znaczek. Chodzi o to, żeby dzieci nawet nieświadomie znaku krzyża nie używały.
Marian2019.08.6 12:36
Zydzi to najwiekszy wrog KK
KDJ2019.08.6 12:25
Antychrześcijański i antypolski szmatławiec jakim jest żydowska ,,Gazeta Wyborcza" traci już zupełnie hamulce. Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę. Prędzej, czy później i nie będzie zmiłuj - nie te czasy.
wcaleniegenderowiec2019.08.6 12:22
Gwoli ścisłości - raczej Klemensa Aleksandryjskiego. List odnalazł naukowiec Morton Schmidt w klasztorze blisko Jerozolimy. A "Wyborcza" nadużywa nawet "spiskowych teorii", bo jakkolwiek pada tam zdanie "nagi z nagim", trzeba wziąć pod uwagę kontekst historyczny i kulturowy - uważa się, że można co najwyżej rozumieć ten fragment jako "wtajemniczenie", były takowe inicjacyjne ceremonię mistrza i ucznia w szkołach mistyki w okresie hellenistycznym (czyli w wieku Pana Jezusa). To ZUPEŁNIE - a uważają tak nawet autorzy niechętni KK - nie świadczy o żadnym homoseksualizmie. To tylko nam, ludziom XXI w. opętanego seksem, wszystko się z seksem kojarzy. "Wyborcza" sięga dna.
Ala2019.08.6 12:20
Obrzydliwa Gazeta Wyborcza - a kto obraża Pana Boga to z piekielnych czeluści nie wyjdzie.
Luzifer2019.08.7 18:04
To ja decyduje o tym, piekla nie mieszaj w to niewiasto glupia.
helena2019.08.6 12:19
a gdzie krzyk katolikow za takie slowa zepsutych osobnikow do szpiku kosci BOG JEST NIE RYCHLIWY ALE SPRAWIEDLYWY doczekacie sie za zlo jakie szezycie i terroryzujecie tolerancyjnych katolikow przyjdzie zaplata w najmniej spotykanym czsie te hasla to nie kochajacych innaczej to ideologiczna zaraza teczowa "nowych"komunistow pod plaszczykiem hasel przyjaznych czlowiekowi truja psychike Polakow i niszcza POLSKE PRECZ Z GENDEROWSKA OPLACANA PRZEZ ZYDOKOMUNE SWIATOWA IDEOLOGIE SMIERCI !!!!!!!!!!
andrzejhahn32019.08.6 12:14
GW to gadzinowka żydowska wspierająca kolorową zaraze
Młot na katolicyzm2019.08.6 12:17
Lepsza niż Fronda, czyli gadzinówka watykańska wspierająca kryminalistów w koloratkach.
andrzejhahn32019.08.6 12:22
Nie komentuje w tej gadzinowce, nie wchodzę na gw nie interesują mnie tam art. W przeciwieństwie do ciebie który żyć nie może by wlazic komuś w buty, torebki to przejaw braku kultury chamowatej osobowości. Wydaje ci się że twoje jest najlepsze i do tego pyszalkowaty gnoj jesteś, wymaluj sobie paznokcie 💅 😁
Młot na katolicyzm2019.08.6 12:14
Przede wszystkim Jezus najprawdopodobniej nie istniał. Nie ma żadnych wiarygodnych przekazów historycznych o takiej osobie. A nawet jeżeli istniał i załóżmy, że był bi- albo homoseksualistą, to czy coś mu to ujmuje? Co w tym złego? Nie macie żadnych racjonalnych podstaw, żeby to potępiać, katole. Jesteście tylko zacietrzewionym motłochem, na który pluję.
andrzejhahn32019.08.6 12:18
Wymaluj swoje paznokcie 💅 😁 Tekst Przyglupa, może byś poczytal historie. NERON TEŻ BYŁ MITYCZNA POSTACIĄ? już nie wspomnę innych postaci. Co za tym idzie jesteś stuknieta, bez odbioru pedofilu.
don2019.08.6 12:33
Ty do książek, a twojego nauczyciela historii, czy też religii... na kolanach do Częstochowy ... :)
K.K.2019.08.6 12:39
Podam jedną racjonalną podstawę odpowiednią do Twojego poziomu. Oto ona: młotem możesz, a nawet powinieneś walnąć się w głowę, ale nie polecam Tobie wkładać go w odbyt. MIało być racjonalnie i jest. Miało być na Twoim poziomie i jest. Skoro już wiesz do czego może, a do czego nie powinien być użyty młot to już chyba rozumiesz jak "racjonalny" jest homoseksualizm.
Radar2019.08.8 5:44
Masoni próbują zdeklasować Jezusa, że nie umarł na krzyżu itp: Ale nie udaje się im to. Nie wątpią w jego istnienie i nie kwestionują faktu ukrzyżowania. Skoro najwięksi Jego wrogowie z dostępem do nieograniczonej wiedzy nie mają dowodów to na czym Ty to opierasz? Zastanów się i uważaj abyś nie pluł pod wiatr...
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.6 12:12
Dlaczego obrzydliwe? Jeśli obaj atrakcyjni to nawet ciekawe :)
don2019.08.6 12:30
dla idioty
andrzejhahn32019.08.6 12:40
Dumny to tęczowy nazista 😂💅
Hila2019.08.6 13:14
Z tobą z pewnościa by nie spędził ani minuty na odleglość by wyczuł hipokryzję. Zapłacisz za tę zabawę Jezus też pobawi się tobą. Współczuję.
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.6 13:20
Jeśli nieatrakcyjni to się nie zabawię. Do tanga trzeba przynajmniej dwojga :)
Marian2019.08.6 18:26
Dumny Geju nie badz homofobem do tanga moze byc tez dwoch