Inicjatywa "Wolne Miasto Przemyśl" to odpowiedź na akty wandalizmu, do jakich doszło ostatnio w tym mieście. W ramach akcji poszukiwani są wolontariusze do pilnowania Wzgórza Trzech Krzyży przed zniszczeniem ostatniego krzyża.
Do ataku doszło już dwukrotnie. Portal Fronda.pl informował o tym, że najpierw pod koniec sierpnia zniszczono największy krzyż, zaś w piątek 3 września ktoś ściął drugi i położył obok. Sprawców obu czynów nie ustalono.
- Chcemy namówić szczególnie osoby młode, które nie lubią spać w nocy, aby zamiast pić piwo pod mostem przyszli, ale już bez piwa, na Wzgórze i tam spędzili czas. Szacujemy, że zbierze się kilkanaście osób – mówi Andrzej Orzechowski, jeden z twórców "Wolnego Miasta Przemyśl".
Jest to inicjatywa młodych ludzi, którzy w ten sposób dają wyraz swojemu sprzeciwowi wobec dotychczasowych rządów w mieście. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w poniedziałek 6 września o godz. 18.00 w altance na Zamku Kazimierzowskim.
Na 14 września - święto Podwyższenia Krzyża - zaplanowano ponowne zamontowanie i poświęcenie obu krzyży.
eMBe/Deon.pl
Podobał Ci się artykuł? Wesprzyj Frondę »

