Obrazy z ponad 170 kamer - w tym prywatnych - w Polsce i 400 w Kanadzie zhakowane przez Rosję? - zdjęcie
04.07.21, 09:11fot. pixabay.com

Obrazy z ponad 170 kamer - w tym prywatnych - w Polsce i 400 w Kanadzie zhakowane przez Rosję?

5

- "Wśród dostępnych transmisji na żywo z Kanady były zdjęcia z kamer w pokoju dziecka w Albercie, mieszkania starszej osoby w Quebec czy kawiarni w śródmieściu Toronto, w której zaalarmowany przez dziennikarzy menedżer wyłączył sprzęt" – podał kanadyjski publiczny nadawca CBC.

Nie ujawniało na chwilę obecną nazwy rosyjskiego portalu, ale – jak podaje PAP - podobna sytuacja już zdarzyła się cztery lata temu. Wtedy rosyjski Insecam, opisywany w kanadyjskich mediach jako "największy światowy rejestr kamer systemów nadzoru na całym świecie" także zamieszczał transmisje z kamer z terenu Kanady. Obrazy – jak to opisywała telewizja Global News - pochodziły z „niezabezpieczonych kamer pochodził m.in. z gabinetu dentystycznego w Toronto”. W sumie z Kanady pochodziło około 400 transmisji.

Jak dalej informuje PAP, ten sam portal umieszcza transmisje z „ponad 170 kamer w Polsce, z Warszawy, Katowic, Jeleniej Góry, Braniewa i wielu innych miast i miejsc”, w tym „z niewielkiego lotniska czy wjazdu do przydomowego garażu we Wrocławiu” – czytamy, a ”Pod danymi o miejscu zainstalowania kamery są dokładne dane o długości i szerokości geograficznej, kodzie pocztowym i producencie” – informuje PAP.

 

mp/polsatnews.pl/pap/niezalezna.pl

Komentarze (5):

Mariuszu "od satelit" - nie używaj słów2021.07.4 19:26
których znaczenia nie rozumiesz. Hakuje się urządzenia, a nie treści.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.07.4 10:10
kałczyński, mały, oszalały z nienawiści dyktatorek, zapowiada, że zrobi porządek z internetem. bo "oni" mają tam przewagę. czy ta smierdzaca fleja i do tego chory psychicznie człowiek ma prawo rządzić Polską?
Anonim2021.07.4 11:02
Znowu chlejecie w ambasadzie
Robert2021.07.4 16:20
Jak tam Wańka? Mąż cie nie chce w dupę ruchać i taki zły jesteś?
Anonim2021.07.4 9:37
Ale jaki zysk dla biznesmenów! - kamery szybko i tanio zbudowane, szybko i tanio napisany soft, szybko i tanio zainstalowwane i skonfigurowane, szybko i tanio nadzorowane.