Obłęd, nienawiść i życzenie śmierci Terlikowskim - zdjęcie
27.03.15, 12:43

Obłęd, nienawiść i życzenie śmierci Terlikowskim

30

Wszystko przez to, że Tomasz i Małgorzata Terlikowscy mieli czelność napisać, że Angelina Jolie wycinając sobie zdrowe jajniki postąpiła moralnie źle. Przypomnijmy kilka cytatów z obu publicystów: 

„I o ile pierwsza operacja podyktowana była bardzo dużym ryzykiem wystąpienia raka, o tyle w przypadku jajników to ryzyko było – jak sama Jolie przyznaje – znikome: „Badania nie dały jednoznacznych wyników i nie było powodu do niepokoju” – napisała aktorka. Na ostateczne wyniki musiała czekać kilka kolejnych dni. I one niczego niepokojącego nie wykazały. Mimo wszystko aktorka i tak poszła pod nóż, profilaktycznie: „W zeszłym tygodniu poddałam się zabiegowi. Znaleziono mały guz, jednak nie było śladu raka", napisała Jolie. Teraz aktorka musi przyjmować hormony w ramach profilaktyki i przeciwko innym… rodzajom raka. Zagadką jest bowiem, jak młody organizm, sztucznie wprowadzony w okres menopauzy, obciążony terapiami hormonalnymi na to wszystko zareaguje. Nie życzę źle Angelinie Jolie, ale może się okazać, że takie prewencyjne działanie może obrócić się przeciwko niej. No i też na sto procent ryzyka zachorowania wyeliminować się nie da (…)Tyle że lęk ten nie może zdominować naszego życia, które tu na ziemi i tak jest ograniczone. Jest przystankiem do życia wiecznego. I tylko Pan Bóg wie, jak się ono potoczy. I nawet gdybyśmy profilaktycznie wycięli sobie wszystko, to i tak Pana Boga ostatecznie nie przechytrzymy (Terlikowska: Prewencyjne wycinanie narządów – czy to już nowa moda?).

Tomasz Terlikowski w swoim mocnym komentarzu pt. Kiedy Angelina Jolie amputuje sobie mózg?, napisał: „Obie te wypowiedzi pokazują zupełnie wprost, że celebryci uwierzyli, że są nieśmiertelni, i że wycinając sobie kolejne części ciała mogą uzyskać niemal nieśmiertelność. Inna sprawa, że nieśmiertelność taka przypomina raczej to, co robi się w muzeach ze zwierzętami. One również pozbawiane są narządów wewnętrznych i wypychane trocinami. Angelina Jolie zdaje się iść tą samą drogą. A dziennikarze i celebryci aż pieją z zachwytu nad walką z rakiem (za pośrednictwem samookaleczenia) jakie prowadzi celebrytka.

Ciekawe też, czy aktorka ma  świadomość, że jajniki nie są jedynym organem, jaki może zaatakować ta paskudna choroba (z którą trzeba walczyć choćby regularnie się badając)? Jednym z nich jest mózg. Może jednak lepiej nie mówić jej o tym, bo jeszcze zdecyduje się na amputację mózgu, by uniknąć nowotworu w tym akurat miejscu. A może, biorąc pod uwagę jej pomysły, narząd ten z powodu nieużywania już zaniknął, dlatego aktorka czuje się zupełnie bezpieczna.”.

Można się zgodzić z tezami Terlikowskich, można z nimi również polemizować. Taka jest natura publicystyki. Ale to co ma obecnie miejsce jest po prostu karygodne. Groźby, werbalna przemoc, wyzwiska i co najgorsze, życzenie śmierci  świadczy jedynie o tym, że zły zasiał w tych osobach znieważających Terlikowskich naprawdę duże ziarno.

Do redakcji Fronda.pl dzwoniono z groźbami wobec rodziny Terlikowskich, mówiąc np., że jak ich spotka (osoba dzwoniąca) na ulicy to opluje, pobije oraz zabije! Oto np. jeden z maili jaki przyszedł do naszej redakcji (pisownia oryginalna): „ścierwa je..ne weżcie sznur i masowo sie powieście (…)Terlikowska k..wa  powinna zdychać razem ze swoimi 5 bękartami w
wielkich męczarniach albo niech ten cwel bachory pedofilom odda.Wy
śmieci je…e” – Pan Bartosz Tomaszewski.

Tak wygląda polska patologia, która jest podsycana przez osoby nie lubiące i nie znoszące rodziny Terlikowskich. Prym wiodą tutaj niektóre celebrytki, aborcjonistki, niektóre feministki  ludzie pokroju Palikota i inni. Warto sobie uświadomić jedno: Tomasz Terlikowski pisze ostro, taki ma styl, ale doszukując się w jego wpisie o Angelinie Jolie – jak chcą ci, którzy atakują Terlikowskich – ataku na ludzi chorych, zakrawa po prostu na kpinę. Szaleństwo tych przeżartych nienawiścią ludzi powoduje, że Terlikowscy mogą czuć się realnie zagrożeni. 

Sebastian Moryń

Komentarze (30):

anonim2015.03.27 12:56
NIKT nie jest tak nietolerancyjny jak racjonalista zaatakowany w swojej wierze w Rozum. ... (dlatego pytam) ceterum censeo z jakim prawdopodobnieństwem zagraża nowotwor urojony na 50%?
anonim2015.03.27 13:13
Kto sieje wiatr ten zbiera burzę. Chrystus miłością łowił dusze. Jednakowoż parę lat już chodzę po tej ziemi i muszę przyznać że Państwo Terlikowscy muszą się wypowiedzieć w każdej sprawie-nie ma człowieka który by się znał na wszystkich. Jako katotaliba interesuje mnie stanowisko biskupów w tej kwestii a nie zdanie pana Terlikowskiego. Co do pani Joli-jeż życie jej sprawa.
anonim2015.03.27 13:24
Tak to już jest, gdy człowiek jest wierzący, zaangażowany w życie Kościoła i odważny to ma wielu przeciwników takich, którzy ze swojej podłości potrafią wszystko. Państwu Terlikowskim współczuję bardzo bo wszelkie ataki złego są ohydne. Głupi ludzie chodzą na sznureczku złego, że aż niebezpiecznie się robi dla tej rodziny. Należy wyjaśnić kto takie słowa z groźbami pisze.
anonim2015.03.27 13:38
Widziałem wiele krytycznych, ale kulturalnych i stonowanych tekstów o Jolie. Komentarz Terlikowskiego wyróżnia się na ich tle brakiem szacunku dla człowieka i zwykłym chamstwem. Niestety.
anonim2015.03.27 13:42
Bo w "artykułach" państwa T bynajmniej nie chodziło o wywołanie szitstormu :) A gdzie tam. W internetach też są od wczoraj, biedactwa, więc nie kojarzą na czym polega mechanizm flejmu i prowokowania ludzi. O, tu mi łezka kapła -> ;_: Swoją drogą - tego typu maile/odzywki w necie są karygodne. Człowieka głupiego i podłego najlepiej punktować na zimno, z kluturą.
anonim2015.03.27 13:42
@Mniemanologia - Terlikowski doczekał się wreszcie "mocnego komentarza" na swój temat. ;) Tomaszewski: "Powieście się" Terlikowski: "Wytnij sobie mózg" Dyskusja na poziomie.
anonim2015.03.27 13:55
"I one niczego niepokojącego nie wykazały" Terlikowska nie rozumie, że Jolie mówi o badaniach mających wykryć ewentualne zmiany nowotworowe, a nie ryzyko wystąpienia nowotworu u kobiety z mutacją genu BRCA1.
anonim2015.03.27 15:11
@elektryk Dokładnie, zgadzam się - "Kto sieje wiatr zbiera burzę" , w samo sedno!!!
anonim2015.03.27 15:20
Groźby faktycznie niepotrzebne, ale reakcja emocjonalna jest w tym wypadku zrozumiała. Wypowiedzi Terlikowskich i Teluka to kloaka. Inaczej się tego określić nie da. Gdyby mieli choć odrobinę przyzwoitości, przeprosiliby, a nie szli w zaparte.
anonim2015.03.27 15:36
Już raz jednemu tłumaczyłem, ze Chrystus jak został uderzony w jeden policzek to nie nadstawił drugiego, ale zaatakował jego swiadomość. Niewyuczalny!
anonim2015.03.27 16:34
O... kolejny artykuł, tym razem Sebastian Moryń dołączył to ekipy Terlikowskich i Teluka. Ręka rękę myje na tym portalu.
anonim2015.03.27 17:02
A od kiedy to nie można napisać co się myśli ...widać lewackie menty przyznają tylko sobie tą możliwość. Chamskie lewackie ścierwa. Im już mózgu nie trzeba wycinać sami to już zrobili.
anonim2015.03.27 17:16
Nie dla każdego Angelina Jolie będzie bohaterką.
anonim2015.03.27 17:55
Pewien amerykański jezuita, znany kierownik duchowy, powiedział: "To, że cię wszyscy prześladują nie jest równoznaczne z tym, że cierpisz za prawdę. O wiele bardziej prawdopodobne, że po prostu jesteś w błędzie".
anonim2015.03.27 18:09
Tu nie chodzi o nienawiść do Terlikowskich, ale miłość do Angeliny. To wynik wieloletniej pracy onetu, TVN, TVP i Pudelka nad formacją ''nowego Polaka''.
anonim2015.03.27 18:11
Ponadto Terlikowski zrobił z Frondy magiel zbliżony do onetu tylko z listkiem figowym katolicyzmu. Każdy umiera od tego czym grzeszy.
anonim2015.03.27 18:28
@Maksym To nie jest niekonsekwencja ze strony Chrystusa tylko Twoja, nienawistny trollu, głupota i nieumięjetność odczytania tekstu biblijnego. Więc nie bierz się za coś o czym nie masz zielonego pojęcia i nie nadużywaj instrumentalnie Słowa Bożego.
anonim2015.03.27 18:47
Biedne Terliki, mogą wygadywać co im śilna na język przyniesie, pluć jadem na wszystkich, a później święte (a co) oburzenie, że jest reakcja.
anonim2015.03.27 19:05
jaki kraj tacy "męczennicy" ;)
anonim2015.03.27 19:20
No żesz kurwa mać. Jakiego ataku celem stał się Terlik z żoną ? No może usprawiedliwionej krytyki człowieka bez honoru, serca i współczucia ? Ktoś kto pisze takie gówno o przyzwoitej kobiecie sam jest sobie winien. Co się użalać. Powiedziałby: byłem głupcem, głupcem była moja żona i niektórzy redaktorzy i po sprawie ...
anonim2015.03.27 19:29
" KTO MIECZEM WOJUJE OD MIECZA GINIE" - WIESZ KTO TO POWIEDZIAŁ PANIE TT? Kto wyzyskami wojuje ("niech AJ wytnie sobie mózg" - chyba tak to szło co nie?) wyzwiskami dostaje. TT Skończ już ośmieszać katolicyzm OK ? P.S. Kto mieczem wojuje od miecza ginie" -- czytaj 100 razy przed snem TT
anonim2015.03.27 19:31
http://opinie.newsweek.pl/list-do-tomasza-terlikowskiego-o-angelinie-jolie,artykuly,359848,1.html Super odpowiedź dla pyszałka
anonim2015.03.27 21:40
Ale przygłupy się podniecili
anonim2015.03.27 22:03
Maksym Bo takie TT i im podobni uważają i używają tematów rozmnażania i pożądliwości by ujażmiać lud... doskonale wiedzą że 99% procent społeczeństwa się zakochuje i ma jakiś popęd i w ten sposób spogląda na kobietę nawet często niewinnie - gdyby nie to gatunek ludzki nie przetrwał by epoki lodowcowej albo i wcześniej by wymarł. Natomiast teksty o oddawaniu bliźniemu bądź pokorze ... ooo to już trzeba interpretować zdaniem TT bo to nie ujarzmia ludu raczej go wykształca prowadzi ku ogólnej miłości bliźniego a to nie o to chodzi... chodzi o to by było z kim walczyć i komu mówić jaki to nie ejst grzesznikiem a w swojej niepojętej pyszałkowatości podkreślać jakim to się nie jest katolikiem bo spłodziło się 5 dzieci które będą robić na emerytury kawalerów i panien i jak to nie jest się lepszym ! Nie bez powodu pycha jest na 1 miejscu w grzechach głównych !
anonim2015.03.27 22:08
Maksym Powiem Ci jeszcze tak że 90% kapłanów weszło by z Tobą w polemikę bo ludzie mający wątpliwości to ludzie którzy poważnie podchodzą do wiarny nie nadarmo herezji było pełno w średniowieczu tak naprawdę herezje świadczą o sile danej wiary- o tym że ludzie starają .ą się ją interpretować.... to może paradoks ale tka jest. Nie na darmo Bóg powiedział że będzie się cieszył z 1 nawróconej owieczki bardziej niż z 99 królików ohh przepraszam owieczek... Jeżeli doktryna zasłania Ci pana Jezusa to jest problem i taki właśnie ma TT jemu doktryny seksualne zasłaniają Boga...są ważniejsze od rozdawania wszystkiego co się ma czy nadstawiania policzka.
anonim2015.03.27 22:21
szok, czuć u ciebie tę pychę, o której pięknie wspomniałeś.
anonim2015.03.27 22:32
asan Yhm no ok jeżeli to przepraszam ! I ? TT też to zrobi :)?
anonim2015.03.28 0:40
@Maks Pytasz "Uważasz, że to trudne teksty?" Tak, dla Ciebie nawet za trudne. Były skierowane do ludzi prostych. To prawda. Ale nie do prostaków i na dodatek ,przewrotnych...Bo ci zachowają sie wobec nich jak wieprze wobec pereł... Czego i dowodów od groma na Frondzie... A z tą Twoją "hermeneutyką biblijną" daj sobie spokój, no chyba że chcesz wklepać w Google i zobaczyć co to wogóle jest.... Tylko wpisz poprawnie, nie tak jak Twój pewien kolega wpisał "hermecośtam" bo nie zapamiętał całego wyrazu i nic się nie dowiedział ...:-) I dalej po swojemu tłumaczy przewrotnie Pismo św....:-(
anonim2015.03.28 1:22
"A może, biorąc pod uwagę jej pomysły, narząd ten z powodu nieużywania już zaniknął, dlatego aktorka czuje się zupełnie bezpieczna.” A to nie jest mowa nienawisci? Niech pan redaktor przystopuje troszke.
anonim2015.03.31 22:41
@Wszystko przez to, że Tomasz i Małgorzata Terlikowscy mieli czelność napisać, że Angelina Jolie wycinając sobie zdrowe jajniki postąpiła moralnie źle." . . . . Myślę, że temat prewencyjnego usuwania narządów trzeba skierować do lekarzy. Niech oni decydują, czy to tylko prewencja, czy coś gorszego: pierwsze oznaki choroby. A może to jakieś psychiczne schorzenie? Niech o tym zadecyduja lekarze. Teologii moralnej, czyli orzekania, jaki to grzech, bym do tego nie mieszał. Sam kiedyś chorowałem na wyrostek. Nie prewencyjnie. Wpakowano mnie do sali, z której wynoszono tylko do szpitalnej kostnicy... Wtedy w sąsiedniej sali pojawiło się kilku znajomych... do operacji prewencyjnej, by nie doszło u nich do podobnego stanu, jak mój! Nie szłyszałem, żeby wtedy ktoś ich oskarżał o grzech. Była to bowiem tylko zwykła hipochondria! Nigdzie nie czytałem, żeby hipochondrię katolicy uważali za grzech!