Objawienia maryjne w Kibeho. O co prosiła Matka Boża? - zdjęcie
16.11.20, 19:46

Objawienia maryjne w Kibeho. O co prosiła Matka Boża?

24

Widzące mówią, że widziały jak płakała 15 sierpnia 1982 r. Matka Słowa bardzo się martwi brakiem wiary ludzi i ich zatwardziałością w grzechu. Skarży się na nasze złe zachowanie

Objawienia Najświętszej Dziewicy Maryi w Kibeho

Ludowa pobożność w Kościele katolickim zawsze i wszędzie interesowała się nadzwyczajnymi zjawiskami i wydarzeniami, które często mają związek z objawieniami zwanymi „prywatnymi”, dla odróżnienia ich od pozytywnego i ostatecznego Objawienia danego przez Jezusa Chrystusa. Objawienia prywatne dotyczą szczególnie pobożności maryjnej i mają swoje „orędzia”, nawet jeśli wykraczają poza te ramy. Może się zdarzyć, że pewne „objawienia” zostają uznane przez władzę kościelną. Tak jest na przykład w przypadku objawień, które miały miejsce w Lourdes we Francji, w Fatimie w Portugalii czy w Banneaux w Belgii. Zostały one uznane, jednak nie należą do depozytu wiary. Żaden chrześcijanin nie musi więc w nie wierzyć; jednak wymaga się od niego, by wykazał się szacunkiem wobec tych, którzy w nie wierzą.

Taka sytuacja dotyczy również objawień w Kibeho w Rwandzie, uznanych przez Kościół 29 czerwca 2001 r. Mając to na uwadze, chcielibyśmy w niniejszym rozdziale, dając zarys zdarzeń, ukazać drogę, która doprowadziła do uznania wspomnianych objawień, przedstawić elementy orędzia z Kibeho, a w końcu powiedzieć o trzech uznanych przez Kościół widzących; wszystko po to, by zachęcić czytelnika do zebrania większej ilości informacji na ten temat.

Elementy orędzia Matki Bożej z Kibeho

Wśród faktów, które powinny służyć za wsparcie wiarygodności objawień w Kibeho, jednym z najważniejszych jest niewątpliwie treść „dialogów” widzących, jakość orędzia.

Oczywiście objawień w Kibeho było wiele i bardzo rozciągnęły się w czasie; ale elementy składowe orędzia z Kibeho zostały wyjawione w ciągu dwóch pierwszych lat objawień, to znaczy przed końcem 1983 r. Po tej dacie nie pojawiło się nic oryginalnego, raczej powtórki i próby streszczeń. Dziewica przekazuje widzącym odrębne, ale nie przeciwstawne orędzia; można w nich łatwo rozpoznać wiele wspólnych punktów. Ograniczymy się tutaj do krótkiego zarysu. Mówiąc w skrócie, bez kopiowania słów każdej widzącej, orędzie z Kibeho mogłoby się sprowadzić do następujących tematów:

1˚. Pilne wezwanie do skruchy i przemiany serc: „Okażcie skruchę, żałujcie za grzechy, żałujcie za grzechy!”. „Nawróćcie się, kiedy jest jeszcze na to czas”.

2˚. Diagnoza moralnego stanu świata: „Świat ma się bardzo źle” („Ngo isi imeze nabi cyane”). „Świat działa na własną zgubę, wkrótce wpadnie w otchłań („Ngo isi igiye kugwa mu rwobo”), to znaczy pogrąży się w niezliczonych i nieustających nieszczęściach”. „Świat buntuje się przeciwko Bogu, (ubu isi yarigometse), popełnia za dużo grzechów; nie ma miłości ani pokoju”. „Jeśli nie okażecie skruchy i nie przemienicie waszych serc, wszyscy wpadniecie w otchłań”.

3˚. Głęboki smutek Dziewicy Maryi: Widzące mówią, że widziały jak płakała 15 sierpnia 1982 r. Matka Słowa bardzo się martwi brakiem wiary ludzi i ich zatwardziałością w grzechu. Skarży się na nasze złe zachowanie, które charakteryzuje rozwiązłość obyczajów, upodobanie do zła, ciągły brak posłuchu dla Przykazań Bożych.

4˚. „Wiara i brak wiary przyjdą niepostrzeżenie”. (Ngo ukwemera n’ubuhakanyi bizaza mu mayeri). To jedno z tajemniczych zdań, które Maryja powiedziała Alphonsine więcej niż raz w początkach objawień, z prośbą, by je powtórzyć ludziom.

5˚. Zbawcze cierpienie: Ten temat jest jednym z najważniejszych w historii objawień w Kibeho, zwłaszcza u Nathalie Mukamazimpaka. Dla chrześcijanina cierpienie, zresztą nieuniknione w życiu doczesnym, jest obowiązkową drogą do osiągnięcia chwały niebieskiej. 15 maja 1982 r. Dziewica Maryja powiedziała swoim widzącym, a przede wszystkim Nathalie: „Nikt nie wchodzi do nieba, nie cierpiąc”. Albo jeszcze: „Dziecko Maryi nie rozstaje się z cierpieniem”. Ale cierpienie jest również sposobem na odpokutowanie za grzechy świata i udział w cierpieniach Jezusa i Maryi dla zbawienia świata. Widzący zostali zaproszeni do przeżycia tego orędzia w konkretny sposób, do akceptacji cierpienia z wiarą i radością, do umartwiania się („kwibabaza”) i rezygnacji z przyjemności (kwigomwa) w celu nawrócenia świata. Kibeho jest w ten sposób przypomnieniem miejsca krzyża w życiu chrześcijanina i Kościoła.

6˚. Módlcie się nieustannie i szczerze:

Ludzie nie modlą się, a nawet jeśli się modlą, wielu z nich nie robi tego jak należy. Dziewica prosi widzących, aby dużo modlili się za świat, nauczyli innych jak się modlić i modlili się zamiast tych, którzy się nie modlą. Dziewica prosi nas, byśmy modlili się z większą gorliwością i szczerze.

7˚. Kult Maryi, urzeczywistniany przede wszystkim przez regularne i szczere odmawianie różańca.

8˚. Różaniec do Siedmiu Boleści Dziewicy Maryi:

Widząca Marie Claire Mukangango mówi, że otrzymała objawienia na tym różańcu. Dziewica kocha ten różaniec. Znany niegdyś, popadł potem w zapomnienie. Matka Boża z Kibeho pragnie, aby przywrócono mu dobre imię i rozpowszechniono w Kościele. Różaniec do Siedmiu Boleści nie zajmuje wcale miejsca Różańca Świętego.

9˚. Dziewica Maryja pragnie, aby zbudowano Jej kaplicę na pamiątkę Jej objawienia się w Kibeho. Ten temat sięga do objawienia z 16 stycznia 1982 r. i wielokrotnie powraca tamtego roku z nowymi szczegółami.

10˚. Módlcie się bez przerwy za Kościół, ponieważ w najbliższym czasie czekają go poważne przykrości. Alphonsine usłyszała to od Dziewicy 15 sierpnia 1983 r. i 28 listopada 1983 r.


Źródło tekstu: http://kibeho-sanctuary.com/

Komentarze (24):

MATKA BOSKA CZARNA2020.12.5 14:10
TO NYGRUSY TEż MAJO SWOJO MATKE BOSKOM. TAKOM LEKKO ODYMIONOM.
Anna2020.12.16 9:29
GŁUPOL
Zmiennokształtna "matka boska" ?2020.11.17 9:44
Zupełnie niepodobna do tej z wizerunków fatimskich? Nie! Ta wersja "matki boskiej" to wizerunek Amaterasu, japońskiej bogini słońca. Katolicki synkretyzm religijny at its finest.
well2020.12.7 10:55
Idź się kimnij młotku !
R2020.11.17 9:31
Jezus widocznie nie może nic powiedzieć
katolik2020.11.17 9:29
Jakiś afrykański odpowiednik Pachamamy nie robi na nas wrażenia.
Śmieszek2020.11.17 9:00
Marysia jak zwykle objawiła się naiwnym dzieciaczkom - a może bezczelnym oszustkom? Tak czy owak, kościółkowi jak zwykle zrobili na nich dobry interes.
Zenon2020.11.16 22:53
Polecam film na Youtube: "Objawienia maryjne - pomoc od Maryji czy zwodzenie przez szatana". Należy naprawdę zachować dużą ostrożność w kontaktach ze zjawiskami ponadnaturalnymi.
Anonim2020.11.16 21:16
Jeżeli wchodzimy w grzech stopniowo, tracąc wrażliwość i wzrok, bardzo trudno o skruchę, czy jakiekolwiek poczucie winy. Często dopiero cierpienie uświadamia nam całość naszej sytuacji egzystencjalnej i poziom upadku. Pozwala też dostrzec popełnione błędy, ale tylko wówczas kiedy wychowywano nas do odpowiedzialności, więc wolności. Kiedy uczono, że trzeba znaleźć kozła, na którego przerzucimy winy i złożymy w ofierze, nigdy dojrzałości i pełni nie dostąpimy.
Natalja Siwiec2020.11.17 9:28
Cierpienie i poszukiwania Boga pozwalają również odkryć bezsens proszenia go o cokolwiek. Bóg pozostaje próżny i głuchy.
Jan2020.12.16 9:31
TYLKO WOBEC TYCH, KTÓRZY W NIEGO NIE WIERZĄ.
Świadomy2020.11.16 21:13
Za każde objawienia maryjne odpowiada UFO!
Maryja zawsze kürwa2020.11.16 20:42
O co prosiła Maryja? O beczkę wazeliny i metrowe dildo, aby mogła gonić się w niebie.
anonim2020.12.5 1:21
Spadaj folksdojczu, pucybucie. Nie sadz ze jestes z bajki- niedzarz bez swojego miejsca na ziemi.
Po 11 ...2020.11.16 20:39
Dziewica Maryja pragnie, aby zbudowano Jej kaplicę na pamiątkę Jej objawienia się w Kibeho...
A2020.11.16 20:33
Dlaczego Maryja nie ukazała się np w Mekkce? To by miało sens gdyby ci muzułmanie krążący wokół czarnego kamienia nagle spostrzegli Maryję nawołującą ich do nawrócenia. A tak nawraca nawróconych. Powiedzcie jej, że to nic nie da.
Oh c'mon, you ain't "head doctor"!2020.11.16 20:21
You're an ass attendant!
YO ... gramps! Znowu "zapomniałeś" o lekach?2020.11.17 9:46
https://www.fronda.pl/a/szokujacy-raport-z-belgii-tysiace-opuszczonych-seniorow-umieralo-w-domach-opieki,152953.html
Head Doctor2020.11.16 20:02
Urojenia i halucynacje o treści religijnej występują w związku z rozmaitymi zaburzeniami psychicznymi.
Nie pozwól mi się onanizować samemu.2020.11.16 20:01
Szukam mężczyzny na namiętne spotkania. Mam 72 lat ale zgrabne ciało, moje nagie zdjęcia i kontakt na stronie: ---- https://tinyurl.com/y5rd2uvc ---- Wyszukaj mnie tu: [email protected] napisz do mnie lub zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam.
Anonim2020.11.16 19:59
Co? Przecież MB jest związana tylko z Polska i tylko Polsce pomaga. Jesteśmy jej wybranym narodem. Jedynym narodem. A Syn jej Jezus jest Królem Polski. Tak pisała wielokrotnie Fronda, a teraz bluźni że była w Afryce?
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.11.16 19:56
czemu maryja nie objawiła się wojtyle i nie yebnęła mu orędzia ilu pedofilów w koloratkach go otacza, bo przecie lolek kremówka nie miał pojęcia co się wokół niego dzieje?
Natalja Siwiec2020.11.17 9:29
Doskonale wiedział i dlatego infantylnie sobie papieżował z Waticano-Tour.
głupia babo2020.11.17 19:56
, napisano nie znacie dnia ani godziny... a jak trwoga to do Boga. nie bluźnij abyś tego nie musiała odszczekiwać kiedy "przyjdzie kryska na .." nie trzeba być prorokiem żeby wiedzieć że kataklizm podobny lub większy niż w Tungusku i Czelabińsku może się zdarzyć i trzeba na to się przygotować.