W niedzielę w Kościele w Polsce obchodzony jest Dzień Środków Społecznego Komunikowania. Z tej okazji o. Tadeusz Rydzyk zaapelował do słuchaczy Radia Maryja, by zwrócili uwagę na „na media prawdziwie polskie”, których nie wolno mylić z „polskojęzycznymi”, oraz na media katolickie.

Zakonnik przypomniał też słowa św. Maksymiliana Kolbe, który mówił, że możemy zbudować wiele kościołów, ale będą one puste, jeśli nie będziemy mieć mediów. „Mediów katolickich, można dodać, i prawdziwie polskich” – uzupełnił redemptorysta z Torunia.

O. Rydzyk chciałby, aby Dzień Środków Społecznego Komunikowania stał się okazją na dotarcie do tych wszystkich, którzy „mają uwięzione umysły przez media liberalno-lewicowe, są w okowach mediów liberalno-lewicowych”.

„Powiedziałbym tak: jeśli czytają np. Gazetę Wyborczą czy inne media liberalno-lewicowe, niech przeczytają, niech każdy taki człowiek przeczyta też chociażby Nasz Dziennik czy inne pisma, którym drogie jest to, czym żyli Polacy przez tysiące lat. Jeśli ktoś ogląda telewizję liberalno-lewicową, np. choćby Wiadomości, niech posłucha też, czy w Radiu Maryja, czy obejrzy w Telewizji Trwam” – zachęcił zakonnik.

O. Tadeusz Rydzyk wspomniał także o wszechobecnej manipulacji w mediach, która sprawia, że odbiorcy nie zauważają ukrytych kłamstw. Dlatego tym goręcej zaapelował o to, by nie bać się konfrontacji, by poznać także opinie tej drugiej strony.

„Jeśli wszyscy nie dadzą się manipulować, jeżeli wszyscy będziemy wyzwoleni z więzów mediów liberalno-lewicowych, jeśli wszyscy będą myśleli mądrze, to poznają prawdę. Prawda zaś prowadzi do wolności, do szczęścia, do pokoju, do miłości” – zakończył szef Radia Maryja.

MaR/Naszdziennik.pl