O. Rydzyk już nie zagłosuje na PiS i Dudę? Ostre słowa redemptorysty o partii rządzącej - zdjęcie
21.06.18, 17:20zdj. screen Youtube/Radio Maryja

O. Rydzyk już nie zagłosuje na PiS i Dudę? Ostre słowa redemptorysty o partii rządzącej

W "Rozmowach Niedokończonych" na antenie Telewizji Trwam i Radia Maryja z udziałem byłego ministra obrony narodowej, Antoniego Macierewicza dyrektor Radia Maryja, o. Tadeusz Rydzyk skierował w stronę rządu Prawa i Sprawiedliwości oraz prezydenta Andrzeja Dudy wiele ostrych, krytycznych słów. 

O nieporozumieniach między środowiskiem Radia Maryja a partią rządzącą mówi się już od dłuższego czasu. Nie da się ukryć, że Prawo i Sprawiedliwość wiele zawdzięcza mediom o. Rydzyka, a niektórzy politycy partii rządzącej są bardzo mocno związani z Radiem Maryja i Telewizji Trwam. Mowa tu chociażby o zdymisjonowanych w styczniu b.r. ministrach, takich jak Jan Szyszko odwołany z resortu środowiska oraz właśnie były szef MON, Antoni Macierewicz. Toruńskiemu zakonnikowi i partii Jarosława Kaczyńskiego było ostatnio mocno nie po drodze na przykład w kwestii prawa łowieckiego, hodowli zwierząt futerkowych i także, a może przede wszystkim: w sprawie zakazu aborcji. Politycy PiS podchodzą, mówiąc eufemistycznie- bardzo ostrożnie do projektu eliminującego z ustawy z 1993 r. tzw. przesłankę eugeniczną. Przypomnijmy, że w projekcie, którego przedstawicielką jest Kaja Godek, działaczka pro-life, która sama wychowuje dziecko z zespołem Downa, nie ma mowy o zakazie aborcji w pozostałych dwóch dozwolonych obecnie przypadkach. 

W środowym programie w Radiu Maryja i Telewizji Trwam z udziałem przewodniczącego podkomisji smoleńskiej o. Tadeusz Rydzyk skrytykował PiS także w innych kwestiach. Zakonnik krytycznie wypowiedział się o zbyt miękkiej postawie partii rządzącej w relacjach z Brukselą, jak również- o odwołaniu niektórych ministrów. Jak można się domyślać, dyrektorowi toruńskiej rozgłośni katolickiej chodziło o wspomnianych wcześniej Macierewicza i Szyszkę. 

"Jeżeli byłoby nie tak to, nie pójdę na głosowanie. Żebyście nas nie rozczarowali, nie wprowadzili w takie coś, że tak czy inaczej będziemy musieli na was głosować"- stwierdził w pewnym momencie redemptorysta.

Zakonnik powiedział również, że nie wie, czy w wyborach prezydenckich, które odbędą się w 2020 r. zagłosuje na obecnie urzędującego prezydenta, Andrzeja Dudę.

"Z przerażeniem zobaczyłem, że pan prezydent w pytaniach o referendum konstytucyjne chce wprowadzić UE jako część polskiej konstytucji"- stwierdził na antenie Telewizji Trwam i Radia Maryja poseł Antoni Macierewicz. Ojciec Tadeusz Rydzyk również nie popiera tej propozycji prezydenta.

yenn/Radio Maryja, Fronda.pl