Polecamy Waszej uwadze klip przygotowany przez organizatorów Światowych Dni Młodzieży. Jak z pewnością pamiętacie, ojciec Leon Knabit jest ich ambasadorem, z tego też względu pojawił się pomysł, by przeprowadzić z nim rozmowę o idei i historii tej imprezy.

Wideo trwa ponad pół godziny: nie lada gratka dla wiernych słuchaczy ojca Knabita. Każdy jednak, kto zastanawia się, jak ugryźć temat Dni Młodzieży, powinien posłuchać wypowiedzi tynieckiego benedyktyna. Ojciec Leon wspomina Dni, które odbyły się w Częstochowie w roku 1991. Zauważa, że impreza ta ma wiele poziomów oddziaływania: owszem, jest to spotkanie o charakterze religijnym, ale ma też istotny wymiar ludzki. Dlatego łączy różne osoby: także te, które na co dzień czują się zdystansowane wobec Kościoła. Dni Młodzieży znoszą jednak wiele barier – i między ludźmi, i w obrębie ludzkich serc.

To żywa idea, inicjatywa, która się sprawdziła. Nasz benedyktyn podkreśla, że jest to przedsięwzięcie, które nie obumarło z czasem – forma imprezy okazała się zaskakująco trwała. Rozważania ojca Knabita wykraczają jednak poza ścisłe ramy tematyki Dni Młodzieży. Zachęcamy Was zatem do wysłuchania całości wywiadu. Całość stanowi świadectwo wewnętrznej, duchowej młodości tynieckiego mnicha. Oby udzieliła się ona każdemu z nas!

bg/ps-po.pl