O. Leon Knabit: Nie boję się o przyszłość Kościoła - zdjęcie
06.12.19, 08:55Screenshot Youtube - tyniec

O. Leon Knabit: Nie boję się o przyszłość Kościoła

40

Kościół jest dziś w stanie przeciągu, można się przeziębić, ale nie boję się o jego przyszłość. Nie ma nic dobrego w zamartwianiu się!” - mówi o. Leon Knabit.

W rozmowie z Marcinem Jakimowiczem na łamach „Gościa Niedzielnego” zakonnik został zapytany między innymi o zawirowania w Kościele. Jak stwierdził – nie martwi się o jego przyszłość:

Naprawdę. Mam swój wiek i sporo już widziałem. Jak się czyta historię Kościoła, to widać, z czego Bóg go wyciągał. Papieże zbrojnie walczący o władzę, załatwiający godności kościelne swym dzieciom... Skoro Bóg wyciągał Kościół z takiego duchowego marazmu, to dlaczego mam się o niego bać?”.

Stwierdził, że gdy w jakiejś sprawie sam nie może nic zrobić, zostawia to, pozostaje ufna modlitwa:

A nie hejt, plucie na siebie czy oskarżenia! Poza tym słyszę często, że ludzie martwią się o <<ich Kościół>>. A Biblia mówi wyraźnie: nie ma <<mojego>> czy <<naszego>> Kościoła. Jest Kościół Jezusa Chrystusa. O ile jestem Chrystusowy, o tyle spada we mnie poziom lęku i zamartwiania się. On wie, co robi. <<Nie lękajcie się! Jam zwyciężył świat>>”.

Przypomniał też, że choćby zamach na papieża Jana Pawła II miał być „śmiertelnym ciosem w serce Kościoła”, tymczasem okazał się jego wzmocnieniem. Jak dodał:

To przedziwna tajemnica wiary! Sam papież powiedział przecież, że ktoś inny sterował kulą”.

O. Leon Knabit stwierdza też, że im bardziej stara się zniszczyć Kościół, tym jest on silniejszy i mocniej rozkwita. „Kościół jest jak gwóźdź: im mocniej bijesz, tym głębiej wchodzi” - mówi zakonnik.

Marcin Jakimowicz zapytał o. Knabita także o zgorszenie Kościołem. Zakonnik przyznał, że słysząc o upadkach ludzi Kościoła, był bardzo zasmucony. Zaznaczył jednak, że zgorszony nigdy nie był. Dodał:

Skoro wybrany przez Jezusa Judasz żył z Mistrzem przez trzy lata, chodził za Nim, uzdrawiał w Jego imię, był w gronie apostołów i niewiele mu to pomogło, to dlaczego mam się gorszyć?”.

dam/"Gość Niedzielny",Fronda.pl

Komentarze (40):

Jazzz2019.12.6 22:26
My patrzymy z perspektywy europejskiej. Martwimy się o przyszłość Kościoła w Europie, która otwarcie się go wyrzeka, gdzie wyburza się kościoły, albo zamienia w miejsca rozrywki. Walka z Kościołem na naszym kontynencie, to nic nowego, ale ostatnio jest skuteczna. Efekt może być taki że Europa podda się Islamowi. Przybywają tu wyznawcy Allaha gotowi walczyć i oddawać życie za swoja wiarę. Już dużo kościołów zamienili na meczety. Europejczycy wręcz przeciwnie. NIGDZIE NIE NAPISANO ŻE EUROPA BĘDZIE ZAWSZE CHRZEŚCIJAŃSKA. A to wcale nie zagraża Kościołowi jako takiemu, bo na świecie przybywa wyznawców Chrystusa, Kościół się rozwija i rozrasta. Tylko w Europie się kurczy.
KAROL.S2019.12.6 20:51
KRÓLUJ NAM CHRYSTE, ZAWSZE I WSZĘDZIE ! AMEN Przeczytałem dokładnie cały artykuł ! O.Leon Knabit naprawdę pisze prawdę! Patrząc na zachowanie Judasz Iskarioty, który 3 lata wraz z Jezusem i Apostołami chodził i widział uzdrowienia i cuda. Nie umiał wynieść dobra, jak pozostali Apostołowie, tylko zdradził Jezusa ! Idąc tym tokiem myślenia z tego wniosek, jest słynne powiedzenie : " DOBRYCH KARCZMA NIE ZEPSUJE, A ZŁYCH I KOŚCIÓŁ NIE NAWRÓCI! " Czyli możemy być pewni ! Kościół nie zginie ! "...A bramy piekielne, go nie przemogą", tak mówił Pan Jezus , tworząc Kościół !
Jazzz2019.12.6 22:58
Bramy piekielne go nie przemogą, ale nigdzie nie napisano że musi istnieć do końca w Europie. Na świecie się rozwija, tu się kurczy.
Al- aksa2019.12.7 1:20
Jazzz Ręce opadają nad tobą! Poczytaj w Ewangelii o tym ! Pan Jezus powiedział:" Oto Piotr opoka, na tej Opoce tworzę swój Kościół, a bramy piekielne go nie przemoga..." Jeżeli tu nie napisane dokładnie, to w Ewangelii jest ! A po drugie pomyśl ! Jeżeli go piekło nie pokona, to Bóg swojego Kościoła też nie zniszczy tym bardziej ! My nie jesteśmy od przekonywania ciebie! Nie mędrkuj, tylko sprawdź w Ewangelii , jeżeli ją masz i umiesz ! Ośmieszasz się !
Ciekawy.2019.12.6 20:09
Przyszłość Kościoła zależy od mocy wiary kobiet. Przez 120 lat emancypacja i "fałszywy dobrobyt" w kręgu cywilizacji zachodniej, poczyniły ogromne spustoszenia moralne w umysłach kobiet, a postępująca feminizacja życia społecznego zdeformowała rolę mężczyzny w rodzinie. Propagowanie egocentrycznego, hedonistycznego modelu życia odrzucającego zamierzenia Stwórcy co do roli mężczyzny i kobiety w rodzinie, spowodowała spadek dzietności w krajach Zachodu. Możni tego świata będący na usługach Lucyfera mający pieniądz, władze i media, realizują program niszczenia ludzi przez niszczenie rodziny. To ojciec i matka jako pierwsi przekazują wzorce wiary i moralności swym potomkom pokazując je swoim życiem. Kiedyś było powiedzenie: " Bój się Boga". Dzisiaj nawet Kościoły w swym nauczaniu zapominają o tej niezbędnej do zbawienia maksymie. A przecież wiedzą że zgorszenie miało przyjść. Próba trwa.
aaa_kotki_dwa2019.12.6 15:01
13 meneli włóczących się po Palestynie to jednak inny kaliber niż wielonarodowa, dobrze uposażona sekta kryjąca przez dziesięciolecia gwałcicieli dzieci.
Albert2019.12.6 12:11
"Kościół jest jak gwóźdź" Bo też ma tępo zakończony łeb?
stm.2019.12.6 13:08
Z wypowiedzi wynika , że tępota do potęgi n-tej
KAROL.S2019.12.6 20:59
Tak, To jest tępota do potęgi N-tej , Alberta i jemu podobnych ! Nie od dziś to wiemy ! Te jego wpisy są tak głupie, ciągle te same bluzgi ! Aż się żygać chce ! Że też może być tak niedorozwinięty człowiek?? On jest chyba chory psychicznie, jak się nazywa taka choroba, ? Od rana do póżnej nocy siedzi i pisze! Jakiś paranoik ??
Albert2019.12.7 9:18
Nie ma to jak usłyszeć inwektywy od kogoś, kto się nie umie choćby poprawnie wysłowić po polsku. Od razu widać poziom intelektualny katoprawactwa jak na dłoni.
stm.2019.12.6 12:09
.....A Ja tobie mówię: Ty jesteś opoką i na tej opoce zbuduję mój Kościół, a bramy piekielne nie zwyciężą go...... Demony mogą sobie skakać, manifestować, ściągać krzyże, gorszyć dzieci, mordować słowem i czynem itp...
KAROL.S2019.12.6 21:07
stm! Tak! To prawda ! Tak mnówił Pan Jezus , to jest w Biblii ! Demonomi już bardzo mało czasu zostało ! Wścieka się! Bo wie, że nic więcej nie może Kościołowi zrobić ! Z Bogiem przez ponad 2 tys. lat nikt nigdy nie wygrał i nie wygra ! Chwała Panu !
anonim2019.12.6 11:52
Ja też się nie boję, a nawet jest mi wszystko jedno. Byle tylko wyjął ręce z mojej kieszeni.
ZERR02019.12.6 12:11
Jedyne łapy w kieszeniach jakie można zaobserwować, to łapy katofobicznego bydła, zwierząt w ludzkiej postaci, wkładane do kieszeni katolików.
Albert2019.12.6 12:28
To nie kleruchy utrzymują społeczeństwo, tylko społeczeństwo utrzymuje kleruchów. Czyli oszustów, kłamców, zboczeńców, pedofili i zwyczajnych złodziei.
Aldona- Daria Cz.2019.12.6 21:21
Przykre Lechu Keller, że używasz takiego ładnego imienia na swój nick ! Powiedz, czy sprawia ci przyjemność robić z siebie takiego prawdziwego, jak sam o sobie, piszesz, debila? Przecież tu po kolei kilka wpisów i odpowiedzi na nie, oczywiście z innymi nickami, to są one twojej produkcji! Czy tobie naprawdę jest przyjemnie, jak cię olewamy, poniżamy, czy zupełnie traktujemy cię, jako zepsute powietrze? Czy to może następne twoje zboczenie, czy jakaś choroba? Pomyśl chłopie !
Jazzz2019.12.6 22:54
Zlikwidujcie Kościół, a ręce do waszych kieszeni wsadza ludzie którzy was wezmą do galopu. A w tych szybko nadchodzących czasach, kobiety nie tylko nie będą mogły pyskować w internetach, będą siedziały cicho jak myszki, ba za każdą głupią odzywkę - łomot. Prawem szariatu dozwolony.
ect2019.12.6 11:41
No i mądra wypowiedź ojca, bez zaperzania się, chorych ambicji i nienawiści. Kościoła można bronić również w ten sposób w trudnych czasach, z pokojem Chrystusowym w sercu.
Dominos2019.12.6 11:37
Zdechnie niedługo, to się nie boi xDDD TFU KLECHO!
ada2019.12.6 17:51
Człowieku kim ty jesteś gdzie twe sumienie gdzie twoje człowieczeństwo?
Z nami będzie Andrzej Lepiej2019.12.6 11:34
„Skoro wybrany przez Jezusa Judasz żył z Mistrzem przez trzy lata, chodził za Nim, uzdrawiał w Jego imię, był w gronie apostołów i niewiele mu to pomogło, to dlaczego mam się gorszyć?”. Jehuda isz Kariot miał misję do wypełnienia.
Lenka2019.12.6 11:23
Hejka tu lenka
anonim2019.12.6 11:21
19 grudnia święcenia kapłańskie w diecezji Steubenville w stanie Ohio przyjmie były pastor zielonoświątkowy, Drake A. McCalister. Jest on mężczyzną żonatym i ojcem pięciorga dzieci – podaje agencja CNA.
Reytan2019.12.6 11:16
Konstytucja delegalizuje propagande komunistyczna,ktora gwalci Redakcja Frondy. Aktywnych komunistow trzeba pozbawic POLSKIEGO obywatelstwa.
PolaPola2019.12.6 10:59
Jeszcze 10-15 lat, dojrzeje młodzież, która już kk rzuciła w kąt i na lekcje religii nie chodzi i będzie pozamiatane ostatecznie. Jak w cywilizowanych krajach Europy. Oby dożyć i radość tę zobaczyć...
Andrzej 2019.12.6 11:47
A co będzie po śmierci laleczko ?
anonim2019.12.6 16:58
Z prochu powstałeś i w proch się obrócisz !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ZERR02019.12.6 12:10
Mylisz się. Ta "młodzież" nie dojrzeje, bo jest zgrają klinicznych półdebili. Głupków z mordą przyspawaną do substytutu mózgu. Nie będzie również żadnych cywilizowanych krajów europy. Trudno aby takowe istniały, przecież geje nie rozmnażają się inaczej jak przez kidnaping cudzego dziecka. Reasumując - pierwsze pokolenie zwierząt w ludzkiej postaci będzie jednocześnie ostatnim.
Jazzz2019.12.6 22:42
"Cywilizowane kraje Europy" szybko zamienią się w republiki islamskie, a może pod sztandarem Islamu Europa bez przeszkód się zjednoczy. Wszyscy będą chodzić ... nie, będą biegać do meczetów, bo sławna na całym świecie tolerancja europejska zniknie i nigdy nie wróci. Przybyły już na nasz kontynent miliony wyznawców Allaha, którzy walczą i oddają życie za swoją wiarę, ich liczba rośnie codziennie, biali Europejczycy wymierają, a walkę o cywilizację, wiarę, nawet o honor uważają za głupotę. Jeszcze kilka pokoleń.
Dej 2019.12.6 10:36
Ojciec Knabit w sposób szczególny oznajmił właśnie że kościół ma ochronę Boga, czyli w praktyce rządu i moherowego elektoratu, ma zapewnione finansowanie i życie ponad stan, może robić co chce i g***o mu zrobicie
andrzejhahn32019.12.6 10:08
knabit ty nierobie i pasozycie spoleczny......jakim prawem mianujesz sie ojcem szmaciarzu
Andrzej 2019.12.6 11:46
cham
Al- aksa2019.12.7 1:09
Andrzeju, kimkolwiek jesteś ! Ale nazwałeś go nawet bardzo delikatnie ! W swoim nicku ma: " andrzej-ham" ! Ktoś tak właśnie niedawno napisał, nawet podobało mi się ! To właśnie taki pedalski hamulec !
robaczek2019.12.6 9:30
JAKA CISZA O ZAPRZYSIEZENIU NOWYCH WSPANIALYCH BEZSTRONNYCH SEDZIOW TK 1. byly prokurator PRL 2. baba ktora sama sie przyznala do wsparcia ustawy niezgodnej z konstytucją dla dobra Partii NO JAJA!!!!!! trochew wstyd dla Adriana to trza cicho siedziec ;] ???? ? hahahahahahhahaha!!!!! PIĘKNE !!!! KUNA!!!! JAKIE TO ŚLICZNE!!!!!!
Dokładnie 2019.12.6 9:25
Dziadek wie co mówi, swoi u władzy, moherowe berety to znaczący elektorat, jeszcze przez wiele lat włos z głowy kościoła nie spadnie i nadal będą dzierżyć nieoficjalną władzę w Polsce. Nawet prezydent przed nimi klęka i całuje ręce
rajmund2019.12.6 9:48
Bardzo mnie cieszy ze Prezydent kleka przed Jezusem Chrystusem a nie przed Marxem Leninem Stalinem
Dokładnie2019.12.6 10:24
Nie ma pewności że Jezus istnieje, pewnym jest natomiast że prezydent klęczy prze biskupami, całym episkopatem, a nawet zwykłymi księżmi. Nic dziwnego że Knabit wprost mówi mamy władzę w Polsce, możemy robić co chcemy i g***o nam zrobicie
Al- aksa2019.12.7 1:05
Przynajmniej nie błaźniłbyś się nieuku! Nad tobą, to trzeba śmiać się czy płakać? Ja ci tylko powiem jedno ! Pan Jezus jest postacią historyczną ! Czy ci się to podoba, czy nie ! NIKT TEGO NIE ZMIENI ! A JAK CHCESZ UGRYŹĆ, TO SIĘ DOUCZ ! Po drugie, nie klęczą przed biskupami, tylko przed relikwiami świętymi i przed Najświętszym Sakramentem ! Paniał stalinowcu, ateisto ...itd!
Andrzej 2019.12.6 9:19
Mądrość przemawia przez tego kapłana. Niestety wiele osób nie docenia tego i nie wie jak się zachować rzucając inwektywami. Pan Bóg nie pozwoli na zniszczenie tego, co sam stworzył. A język nienawiści niektórych ludzi tylko ich samych pogrąży.
x2019.12.6 9:19
Poziom trolli na tym forum mówi sam za siebie.